انجام پایان نامه برق قدرت

انجام پایان نامه برق قدرت دفتر نمایندگی الزویر در کشور در سال 1380 به درخواست دانشگاه صنعتی شریف در تهران تأسیس شد و به تشکیل جلسات آموزشی در مورد نحوه نگارش مقالات ISI اشتغال داشت. در سال 1387 به درخواست دانشجویان دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه های معتبر سراسر کشور کار خود را گسترش داد و به ارائه آموزش نحوه انجام پایان نامه، مدل سازی، نگارش و استخراج مقاله از پایان نامه پرداخت. در سال 1389 با مجوز نمایندگی الزویر و دریافت مجوز فعالیت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با کمک اعضای هیأت علمی دانشگاه شریف، شهید بهشتی و امیرکبیر، موسسه پژوهشی اسکوپوس تأسیس شد و دپارتمان های کامپیوتر و برق شکل گرفت. در سال 1391 با پیشنهاد اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و تهران دپارتمان های مدیریت و حقوق شکل گرفت. در سال 1392 دپارتمان های عمران، معماری، مکانیک و صنایع، مواد و هوافضا تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های فنی مهندسی قرار گرفت. در سال 1393 دپارتمان های روانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، هنر و گرافیک نیز تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های علوم انسانی قرار گرفت. موسسه پژوهشی اسکوپوس با 11 سال سابقه موفق در زمینه آموزش انجام پایان نامه، مقاله و پروژه های دانشجویی در خدمت دانشجویان عزیز داخل و خارج از کشور برای پایان نامه، پروپوزال، سمینار، تحقیق و پروژه های دانشجویی و همچنین تهیه مقالات کلاسی، مروری، علمی پژوهشی، ISC  و ISI در همه مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. با توجه به تأکید نماینده الزویر بر کیفیت بالا و قابل دفاع پایان نامه ها و امکان استخراج مقالات isi با ایمپکت قابل قبول از پایان نامه ها و نظارت مداوم نماینده وزارت علوم بر کیفیت انجام کارها در موسسه پژوهشی اسکوپوس، موسسه حساسیت زیادی بر کیفیت انجام پایان نامه ها، مقالات و پروژه های دانشجویی دارد و از همان مرحله تعیین موضوع تا دفاع نهایی توسط دانشجو کیفیت انجام کار رصد می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول اکسل

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول اکسل

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss توان الکتریکی نرخی است که در واحد زمان انرژی الکتریکی توسط یک مدار الکتریکی منتقل می شود. واحد SI توان وات است، یک ژول در ثانیه. برق معمولاً توسط ژنراتورهای الکتریکی تولید می شود، اما می تواند از منابعی مانند باتری های الکتریکی نیز تامین شود. معمولاً توسط صنعت برق از طریق شبکه برق به مشاغل و منازل (به عنوان برق اصلی خانگی) عرضه می شود. توان الکتریکی را می توان در فواصل طولانی توسط خطوط انتقال انتقال داد و برای کاربردهایی مانند حرکت، نور یا گرما با راندمان بالا استفاده کرد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss توان الکتریکی، مانند توان مکانیکی، سرعت انجام کار است که بر حسب وات اندازه گیری می شود و با حرف P نشان داده می شود. اصطلاح وات در عامیانه به معنای «قدرت الکتریکی بر حسب وات» استفاده می شود. توان الکتریکی بر حسب وات تولید شده توسط یک جریان الکتریکی I متشکل از یک بار Q کولن در هر t ثانیه که از اختلاف پتانسیل (ولتاژ) الکتریکی V می گذرد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss دستگاه های فعال (منابع برق) اگر بارها توسط یک “نیروی بیرونی” از طریق دستگاه در جهت از پتانسیل الکتریکی پایین به بالاتر حرکت کنند، (بنابراین بار مثبت از منفی به پایانه مثبت حرکت می کند)، کار روی بارها و انرژی انجام می شود. در حال تبدیل شدن به انرژی پتانسیل الکتریکی از نوع دیگری از انرژی، مانند انرژی مکانیکی یا انرژی شیمیایی. دستگاه هایی که در آنها این اتفاق می افتد، دستگاه های فعال یا منابع انرژی نامیده می شوند. مانند ژنراتور برق و باتری. برخی از دستگاه ها بسته به ولتاژ و جریان عبوری از آنها می توانند منبع یا بار باشند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss به عنوان مثال، یک باتری قابل شارژ زمانی که برق یک مدار را تامین می کند به عنوان منبع عمل می کند، اما زمانی که به شارژر باتری متصل می شود و در حال شارژ شدن است به عنوان یک بار عمل می کند. دستگاه های غیرفعال (بارها) هنگامی که بارهای الکتریکی از طریق اختلاف پتانسیل از ولتاژ بالاتر به ولتاژ پایین تر حرکت می کنند، یعنی زمانی که جریان معمولی (بار مثبت) از ترمینال مثبت (+) به ترمینال منفی (-) حرکت می کند، کار توسط بارهای روی دستگاه انجام می شود. . انرژی پتانسیل بارها در اثر ولتاژ بین پایانه ها در دستگاه به انرژی جنبشی تبدیل می شود. به این وسایل، اجزا یا بارهای غیرفعال می گویند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss آنها انرژی الکتریکی را از مدار “مصرف” می کنند و آن را به اشکال دیگر انرژی مانند کار مکانیکی، گرما، نور و غیره تبدیل می کنند. به عنوان مثال می توان به وسایل الکتریکی مانند لامپ ها، موتورهای الکتریکی و بخاری های الکتریکی اشاره کرد. در مدارهای جریان متناوب (AC) جهت ولتاژ به طور دوره ای معکوس می شود، اما جریان همیشه از پتانسیل بالاتر به سمت پتانسیل پایین تر می رود. انتقال نیرو از طریق مدار الکتریکی کنوانسیون علامت منفعل کنوانسیون علامت منفعل از آنجایی که توان الکتریکی می تواند به داخل یا خارج از یک جزء جریان یابد، یک قرارداد لازم است که جهت آن نشان دهنده جریان مثبت توان باشد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss جریان الکتریکی از مدار به یک جزء به طور دلخواه دارای علامت مثبت تعریف می شود، در حالی که توان جریان یافته به مدار از یک جزء دارای علامت منفی تعریف می شود. بنابراین مولفه‌های غیرفعال دارای توان مصرفی مثبت هستند، در حالی که منابع برق مصرف انرژی منفی دارند. به این کنوانسیون علامت منفعل می گویند. مدارهای مقاومتی در مورد بارهای مقاومتی (اهمی یا خطی)، قانون ژول را می توان با قانون اهم (V = I·R) ترکیب کرد تا عبارات جایگزین برای مقدار توان تلف شده تولید کند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در مدارهای جریان متناوب، عناصر ذخیره انرژی مانند اندوکتانس و خازن ممکن است منجر به معکوس شدن متناوب جهت جریان انرژی شوند. بخشی از جریان انرژی (قدرت) که به طور میانگین در یک چرخه کامل از شکل موج AC، منجر به انتقال خالص انرژی در یک جهت می شود، به عنوان توان واقعی شناخته می شود (که به عنوان توان فعال نیز شناخته می شود). دامنه آن بخش از جریان انرژی (قدرت) که منجر به انتقال خالص انرژی نمی شود، اما در عوض در هر چرخه به دلیل انرژی ذخیره شده بین منبع و بار در نوسان است، به عنوان قدر مطلق توان راکتیو شناخته می شود. حاصل ضرب مقدار RMS موج ولتاژ و مقدار RMS موج جریان به عنوان توان ظاهری شناخته می شود. توان واقعی P بر حسب وات مصرف شده توسط یک دستگاه داده می شود

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss رابطه بین توان واقعی، توان راکتیو و توان ظاهری را می توان با نمایش کمیت ها به عنوان بردار بیان کرد. توان واقعی به صورت بردار افقی و توان راکتیو به صورت بردار عمودی نمایش داده می شود. بردار توان ظاهری هیپوتنوز مثلث قائم الزاویه ای است که از اتصال بردارهای توان واقعی و راکتیو تشکیل شده است. این نمایش اغلب مثلث قدرت نامیده می شود. با استفاده از قضیه فیثاغورث، رابطه بین توان واقعی، راکتیو و ظاهری

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss میدان های الکترومغناطیسی انرژی الکتریکی در هر جایی که میدان های الکتریکی و مغناطیسی با هم وجود داشته باشند و در یک مکان در نوسان هستند جریان دارد. ساده‌ترین مثال آن در مدارهای الکتریکی است، همانطور که بخش قبل نشان داد. با این حال، در حالت کلی، معادله ساده P = IV ممکن است با یک محاسبه پیچیده تر جایگزین شود. انتگرال سطح بسته حاصلضرب متقاطع بردارهای شدت میدان الکتریکی و شدت میدان مغناطیسی، کل توان لحظه ای (بر حسب وات) را از حجم می دهد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اصول اساسی بسیاری از تولید برق در طول دهه 1820 و اوایل دهه 1830 توسط دانشمند بریتانیایی مایکل فارادی کشف شد. روش اصلی او هنوز هم امروزه استفاده می شود: جریان الکتریکی از حرکت یک حلقه سیم یا دیسک مسی بین قطب های آهنربا ایجاد می شود. برای تاسیسات برق، این اولین فرآیند در تحویل برق به مصرف کنندگان است. سایر فرآیندها، انتقال، توزیع، و ذخیره و بازیابی انرژی الکتریکی با استفاده از روش‌های ذخیره‌سازی پمپی معمولاً توسط صنعت برق انجام می‌شود. الکتریسیته بیشتر در یک نیروگاه توسط ژنراتورهای الکترومکانیکی تولید می شود که توسط موتورهای حرارتی که توسط احتراق، نیروی زمین گرمایی یا شکافت هسته ای گرم می شوند، به حرکت در می آید.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss سایر ژنراتورها توسط انرژی جنبشی جریان آب و باد هدایت می شوند. بسیاری از فن‌آوری‌های دیگر مانند پنل‌های خورشیدی فتوولتائیک برای تولید برق استفاده می‌شوند. باتری دستگاهی متشکل از یک یا چند سلول الکتروشیمیایی است که انرژی شیمیایی ذخیره شده را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از زمان اختراع اولین باتری (یا “شمع ولتایی”) در سال 1800 توسط الساندرو ولتا و به ویژه از زمان پیشرفت فنی سلول دانیل در سال 1836، باتری ها به منبع تغذیه رایج برای بسیاری از کاربردهای خانگی و صنعتی تبدیل شده اند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بر اساس یک برآورد در سال 2005، صنعت باتری در سراسر جهان هر سال 48 میلیارد دلار فروش دارد، با رشد سالانه 6٪. دو نوع باتری وجود دارد: باتری های اولیه (باتری های یکبار مصرف) که برای یک بار استفاده و دور ریختن طراحی شده اند و باتری های ثانویه (باتری های قابل شارژ) که برای شارژ و استفاده چند بار طراحی شده اند. باتری ها در اندازه های مختلف موجود هستند. از سلول‌های دکمه‌ای مینیاتوری که برای تامین انرژی سمعک‌ها و ساعت‌های مچی استفاده می‌شوند تا بانک‌های باتری به اندازه اتاق‌هایی که برق آماده به کار را برای مبادلات تلفن و مراکز داده رایانه فراهم می‌کنند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss صنعت برق تولید و تحویل نیرو را در مقادیر کافی به مناطقی که نیاز به برق دارند از طریق اتصال به شبکه فراهم می کند. شبکه انرژی الکتریکی را بین مشتریان توزیع می کند. برق توسط نیروگاه های مرکزی یا تولید پراکنده تولید می شود. صنعت برق به تدریج به سمت مقررات زدایی گرایش پیدا کرده است – با بازیگران نوظهور که به مصرف کنندگان رقابت را با شرکت های خدمات عمومی سنتی پیشنهاد می کنند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss انرژی الکتریکی، تولید شده از ایستگاه های تولید مرکزی و توزیع شده در شبکه انتقال الکتریکی، به طور گسترده در کاربردهای صنعتی، تجاری و مصرف کننده استفاده می شود. سرانه مصرف برق یک کشور با توسعه صنعتی آن همبستگی دارد. ماشین آلات تولید موتورهای الکتریکی و مترو و قطارهای راه آهن را به حرکت در می آورند. روشنایی الکتریکی مهمترین شکل نور مصنوعی است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss انرژی الکتریکی به طور مستقیم در فرآیندهایی مانند استخراج آلومینیوم از سنگ معدن آن و در تولید فولاد در کوره های قوس الکتریکی استفاده می شود. برق قابل اعتماد برای مخابرات و پخش ضروری است. برق برای تامین تهویه مطبوع در آب و هوای گرم استفاده می شود و در برخی مکان ها برق یک منبع انرژی رقابتی اقتصادی برای گرمایش فضاهای ساختمان است. استفاده از نیروی الکتریکی برای پمپاژ آب از چاه های خانگی تا پروژه های آبیاری و پروژه های ذخیره انرژی را شامل می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss یکی از پدیده هایی که در ارتباط با تجهیزات برقدار از جمله خطوط انتقال فشار قوی مطرح می شود، کرونا است. میدان الکتریکی در نزدیکی ماده رسانا می تواند به حدی متمرکز شود که هوای مجاور خود را یونیزه نماید. این مسئله می تواند منجر به تخلیه جزئی انرژی الکتریکی شود، که به آن کرونا می گویند. عوامل مختلفی ازجمله ولتاز، شکل و قطر رسانا، ناهمواری سطح رسانا، گرد و خاک یا قطرات آب می تواند باعث ایجادگرادیان سطحی هادی شود که در نهایت باعث تشکیل کرونا خواهد شد. در حالتی که فاصله بین هادی ها کم باشد، کرونا ممکن است باعث جرقه زدن و اتصال کوتاه گردد. بدیهی است که کرونا سبب اتلاف انرژی الکتریکی و کاهش راندمان الکتریکی خطوط انتقال می گردد. پدیده کرونا همچنین سبب تداخل در امواج رادیویی می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss پدیده کرونا یکی از پدیده هایی که در ارتباط با تجهیزات برقدار از جمله خطوط انتقال فشار قوی مطرح می شود، کرونا است. میدان الکتریکی در نزدیکی ماده رسانا می تواند به حدی متمرکز شود که هوای مجاور خود را یونیزه نماید. این مسئله می تواند منجر به تخلیهجزئی انرژی الکتریکی شود، که به آن کرونا می گویند. عوامل مختلفی ازجمله ولتاز، شکلو قطر رسانا، ناهمواری سطح رسانا، گرد و خاک یا قطرات آب می تواند باعث ایجادگرادیان سطحی هادی شود که در نهایت باعث تشکیل کرونا خواهد شد. در حالتی که فاصلهبین هادی ها کم باشد، کرونا ممکن است باعث جرقه زدن و اتصال کوتاه گردد. بدیهی استکه کرونا سبب اتلاف انرژی الکتریکی و کاهش راندمان الکتریکی خطوط انتقال می گردد. پدیده کرونا همچنین سبب تداخل در امواج رادیویی می شود. تعریف کرونا تخلیه الکتریکی ایجاد شده به علت افزایش چگالی میدان الکتریکی ،کرونا نام دارد. در حالی که این تعریف بسیار کلی است و انواع پدیده کرونا را شاملمی شود. ولتاژ بحرانی گرادیان ولتاژی که سبب شکست الکتریکی در عایق شده و به ازای آن،عایق خاصیت دی الکتریک خود را از دست می دهد، گرادیان ولتاژ بحرانی نامیده می شود. همچنین ولتاژی را که سبب ایجاد این گرادیان بحرانی می شود ولتاژ بحرانی می نامند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ولتاژ مرئی کرونا هرگاه ولتاز خط به ولتاژ بحرانی برسد، یونیزاسیون در هوای مجاورسطح هادی شروع می شود. اما در این حالت پدیده کرونا قابل روئیت نمی باشد. برای مشاهده کرونا، سرعت ذرات الکترون ها در هنگام برخورد با اتم ها و مولکول ها بایدبیشتر باشید یعنی ولتاژ بالاتری نیاز است. ماهیت کرونا  هنگامی که میدان الکتریکی سطح هادی از ولتاژ بحرانی بیشتر شدهباشد، بهمن الکترونی بوجود خواهد آمد که بوجود آورنده تخلیه کرونای قابل روئیت درسطح هادی است. همواره تعداد کمی الکترون آزاد در هوا به علت مواد رادیو اکتیو موجوددر سطح زمین و اشعه کیهانی، وجود دارد. زمانی که هادی در هر نیمه از سیکل ولتاژمتناوب برقدار می شود، الکترون های هوای اطراف سطح آن بوسیله میدان الکترواستاتیک شتاب پیدا می کند. این الکترون ها که دارای بار منفی هستند در نیمه مثبت به طرفهادی شتاب پیدا می کنند و در نیمه منفی از آن دور می شوند. سرعت الکترون آزاد بستگیبه شدت میدان الکتریکی دارد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اگر شدت میدان الکتریکی خیلی زیاد نباشد برخورد بین الکترون و مولکول هوا نظیر O2 و یا N2 نرم خواهد بود به این معنی که الکترون ازمولکول هوا دور شده و به آن انرژی نمی دهد. به عبارت دیگر اگر شدت میدان الکتریکی از یک مقدار بحرانی معین بیشتر باشد، هر الکترون آزاد در این میدان سرعت کافی بدستمی آورد به طوری که برخوردش با مولکول هوا غیر الاستیک خواهد بود و انرژی کافی بدستمی آورد که به یکی از مدارهای الکترون های دو اتم موجود در هوا برخورد کند. اینپدیده یونیزاسیون نام دارد و مولکولی که این الکترون از دست می دهد تبدیل به یک یون مثبت می شود. الکترون نخستین که بیشتر سرعتش را در برخورد از دست داده والکترونی که مولکول هوا را رانده است هر دو در میدان الکتریکی شتاب می گیرند و هرکدام از آنها در برخورد بعدی توانایی یونیزه کردن یک مولکول هوا را خواهند داشت. بعد از برخورد دوم 4 الکترون به جلو می آیند و به همین ترتیب تعداد الکترون ها بعداز هر برخورد دو برابر می شود. در تمام این مدت الکترون ها به سمت الکترود مثبت میروند و پس از برخوردهای بسیار تعدادشان بطور چشم گیری افزایش می یابد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss این مسئله فرایندی است به وسیله آن بهمن الکترونی ایجاد می شود، هر بهمن با یک الکترون آزادکه در میدان الکترواستاتیک قوی قرار دارد آغاز می شود. شدت میدان الکترواستاتیک اطراف هادی همگن نیست. ماکزیموم شدت آن در سطح هادی و میزان شدت با دور شدن از مرکزهادی کاهش می یابد. بنابراین با افزایش ولتاژ هادی در ابتدا تخلیه الکتریکی فقط در سطح بسیار نزدیک ان رخ می دهد. در نیمه مثبت ولتاژ الکترون ها به سمت هادی حرکت میکنند و هنگامی که بهمن الکترونی ایجاد شد بطرف سطح هادی شتاب می گیرند. در نیمه منفی، بهمن الکترونی از سطح هادی به سمت میدان ضعیف تر جاری می شود تا هنگامی کهمیدان آنقدر ضعیف شود که دیگر نتواند الکترون ها را شتاب دهد تا به سرع یونیزاسیونبرسند. یون های مثبت باقی مانده در بهمن الکترونی به طرف الکترود مثبت حرکت میکنند. با این وجود به دلیل جرم زیادشان که 50000 برابر جرم الکترون است بسیار کندحرکت می کنند. با داشتن بار مثبت این یون ها، الکترون جذب کرده و هرگاه یکی از آنها بتواند الکترون جذب نماید دوباره تبدیل به مولکول هوای خنثی می شود. سطح انرژی یکیون خنثی کمتر از یون مثبت مربوطه است و در نتیجه با جذب الکترون مقداری انرژی ازمولکول منتشر می شود. انرژی آزاد شده درست به اندازه انرژی نخستین است که لازم بودبرای جدا کردن الکترون از مولکول استفاده گردد. این انرژی بصورت موج الکترومغناطیس منتشر می شود و برای مولکول های O2 و N2 در طیف نور مرئی قرار دارد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بهترین زمان برای مشاهده کرونا کرونا در فضای آزاد بعد از یک روز بارانی تا قبل از زمانی که سطوح برقدار خشک شده باشند قابل مشاهده است. پس از خشک شدن کرونا مشاهده نمی شود. نقاط در معرض کرونا با رطوبت خود را بهتر نشان می دهند. باد می تواند فعالیت کرونا راکاهش دهد. کرونا می تواند در اثر قندیل هم ایجاد شود. موتورهای الکتریکی، ژنراتورهاو تابلو های داخلی می توانند کرونای شدید تری ار وسایل خارجی پست ها ایجاد نمایند. تشکیل هوای یونیزه در فضای بسته و عدم حرکت هوا پدیده کرونا را تسریع می کند وولتاژهایی را ایجاد می کند که در ان کرونا رخ دهد موتورها و ژنراتور ها می توانندبا توجه به وجود فن های خنک کننده شان هوایی با فشار های گوناگون ایجاد کنند. آشکار شدن کرونا صدای هیس مانند قابل شنیدن، ازن، اسید نیتریک (در صورت وجود رطوبتدر هوا ) که بصورت گرد کدر سفید جمع می شود و نور (قوی ترین تشعشع در محدوده ماوراءبنفش و ضعیف ترین ان در ناحیه نور مرئی و مادون قرمز که می تواند با چشم غیر مسلحنیز در تاریکی با دوربین های ماوراء بنفش دیده شود) از نشانه های کرونای الکتریکی می باشند. تخلیه بار ناشی از بهمن الکترونی در آزمایشگاه، به سه طریق مختلف مشاهده می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بهترین راه تشخیص کرونای مرئی است که به صورت نور بنفش از نواحی با ولتاژ اضافی ساطع می شود. دومین راه شناسایی کرونای صدادار است که در حالی که شبکه موردمطالعه در ولتاژی بالاتر از آستانه کرونا باشد صدایی به صورت هیس هیس قابل شنیدن است. امواج صوتی تولید شده به وسیله اغتشاشات موجود در هوای مجاور محل تخلیه بار،به وسیله حرکت یون های مثبت به وجود می آیند. سومین و مهمترین راه مشاهده از نظر ظرکت برق اثرات الکتریکی استکه منجر به اختلال رادیویی می شود. حرکت الکترون ها (بهمن الکترونی) سبب ایجادجریان الکتریکی و در نتیجه به وجود آمدن میدان مغناطیسی و الکترواستاتیکی درمجاورت ان می شود. شکل گیری سریع و انی بودن این میدان ها ولتاز فرکانس بالایی درنزدیک آنتن رادیویی القا می کند و منجر به اختلال رادیویی می شود. انواع کرونا سه نوع مختلف از کرونا وجود دارد که در نمونه تست EHV درآزمایشگاه مشخص می شود: تخلیه پر مانند، تخلیه قلم مویی و تخلیه تابشی.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss تخلیه پرمانند، دیدنی ترین آنهاست و علت نامگذاری هم این است که به شکل پر تخلیه می شود. زمانیکه در تاریکی مشاهده شود دارای تنه متمرکزی حول هادی است که قطر این هاله نورانی بنفش رنگ از چند اینچ در ولتازهای پایین تر تا یک فوت و بیشتر در ولتازهایبالا تغییر می کند. بروز آثار صوتی این نوع به صورت هیس هیس بوده و به راحتی توسطیک ناظر با تجربه تشخیص داده می شود. در تخلیه قلم مویی پرچمی از نور به صورت شعاعیاز سطح هادی خارج می شود. طول این تخلیه ها از کمتر از یک اینچ در ولتاژ های پایین تا 1 تا 2 اینچ در ولتاژهای بالا تغییر می کند. صدای همراه با ان صدایی در پسزمینه مانند صدای سوختن است. تخلیه تابشی نور ضعیفی دارد که به نظر می رسد سطح هادیرا در بر گرفته است ولی مانند نوع قلم مویی برجسته نیست. همچنین ممکن است در نواحیبحرانی سطح عایق ها در زمان بالا بودن رطوبت رخ دهد. معمولا صدایی با این نوع تخلیه همراه نیست

محافظت از سیستم‌های تولید و انتقال نیرو یك مبحث كاملاً اختصاصی است و در شركتهای وزارت نیرو تنظیم و محاسبات مربوط به نصب دستگاههای، حفاظتی مورد نیاز توسط قسمت مربوط (رولیاژ و كنترل مدار) انجام می‌گیرد كه بحث رله و حفاظت موكول می‌نماییم. به طور كلی دستگاههای محافظت بر مینای برقراری جریان، ناتعادلی جریان، ولتاژ برابر قدری ورودی و خروجی از شینه‌ها و ترانسفورماتورها جریان در هر دو ـ انتهای سیم بندی واحدها، درجه حرارت و یا كمیتهای تنظیم می‌شوند.

عملكرد رله‌های حفاظتی:

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss محافظت از سیستم‌های تولید و انتقال نیرو یك مبحث كاملاً اختصاصی است و در شركتهای وزارت نیرو تنظیم و محاسبات مربوط به نصب دستگاههای، حفاظتی مورد نیاز توسط قسمت مربوط (آلیاژ و كنترل مدار) انجام می‌گیرد كه بحث رله و حفاظت موكول می‌نماییم. به طور كلی دستگاههای محافظت بر مینای برقراری جریان، ناتعادلی جریان، ولتاژ برابر قدری ورودی و خروجی از شینه‌ها و ترانسفورماتورها جریان در هر دو ـ انتهای سیم بندی واحدها، درجه حرارت و یا كمیتهای تنظیم می‌شوند. چنانچه سیستم از حالت عادی خارج شود رله‌ها وضعیت جدید را تشخیص داده و با بستن اتصالات در مداری كه توسط ولتاژ DC تغذیه می‌گردد فرمان لازم جهت عملكرد دیژنكتورها و كلیدها را صادر كرده و در نتیجه خطوط، ترانسفورماتور و یا سایر دستگاهها را از مدار خارج می‌نماید.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss كمیتهای عمومی مورد استفاده حفاظت عبارتند از:

1ـ جریان اضافی.

2ـ ناتعادلی جریان.

3ـ ازدیاد و یا كاهش بیش از حد ولتاژ.

4 ـ كاهش امپدانس.

5ـ دیفرانسیل (تفاوت).

6ـ تعادل فازها.

7ـ فركانس (بیشتر یا كمتر از حد نرمال).

8ـ درجه حرارت.

9 ـ مقایسه.

با توجه به حالات فوق‌الذكر رله‌های مخصوص طرح و ساخته شده‌اند كه در موارد بسیاری مجموعه‌ای از رله‌های حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. جهت كاربرد سیستم‌ها، رله‌ها معمولاً ‌طوری طراحی می‌شوند كه با جریان و ولتاژ كم در حدود 1 الی 10 آمپر در سیم پیچهای و 115 ولت در سیم‌پیچهای ولتاژ تحریك شده و فرمان قطع  صادر نمایند. به منظور استفاده از قدرت سیستم جهت تغذیه این گونه رله‌ها و بدلیل زیاد بودن ولتاژ و جریان در سیستم از ترانسفورماتورهای ولتاژ و جریان استفاده نموده و با كاهش این مقادیر آنها را قابل استفاده برای مدار تغذیه رله‌ها می‌نمایند.

عملکرد رله دیفرانسیل

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss جریان هجومی به دلیل به اشباع رفتن هسته در زمان برق دار کردن ترانسفورماتور بوجود می آید .ویژگی اصلی جریان داشتن مولفه دی سی بزرگ و داشتن هارمونیک های زیاد و اندازه بزرگ می باشد . این جریان تنها در طرف اولیه به وجود می آید . درصورتی که مداری که اتصال کوتاه در ترانسفورماتور را تشخیص می دهد جریان را در نظر نگیرد همواره بلافاصله بعد از برق دار کردن ترانسفورماتور رله دیفرانسیل عمل کرده و باعث خارج شدن ترانسفورماتور از مدار می شود. در این مقاله روشی برای حذف اثر جریان هجومی در عملکرد غلط رله دیفراسیل ارائه می گردد  

شبیه سازی اثر انواع اتصالات ترانسفورماتور در کاهش هارمونیک ها

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss با پيشرفت روز به روز قطعات الکترونيکي و الکترونيک قدرت و ورود اين ابزار ها در صنعت هارمونيک وارد سيستم توليد شده اند . هارمونيک ها اعوجاجي هستند که به واسطه بارهاي غير خطي بوجود مي آيند که سيستم را دچار مشکلات عديده اي از جمله عمل نکردن درست تجهيزات مي شوند . پس با مطالعه اين مطلب با روش هاي شبيه سازي شده اين مشکل رو مي توان کم تر کرد.

يكي از مطالعاتي كه شركت DSTAR در آمريكا در مورد كابل هاي زميني انجام داده است ، بررسي اثرات ولتاژهاي گذراي ضربه در آنها به دلايلي همچون صاعقه مي باشد . نقص كابل هاي زميني با عايق پلي اتيلني و امثال آن بخشهايي از صنعت را دچار مشكل كرده است. يكي از دلايل اصلي خرابي هاي زودرس، اضافه ولتاژهاي مكرري است كه بعلت حالت هاي گذرا در سيستم ايجاد مي شوند .

يك سيستم كامل آزمايشي در آزمايشگاه GE (جنرال الكتريك) براي آزمايش روشهاي مختلف حفاظت كابل در مقابل اضافه ولتاژ ايجاد شده است. اين مجموعه شامل كابل نوترال مركزي لخت بوده كه در يك محفظه انعطاف پذير حمل مي گردد و امكان آزمايش كابل هاي كوتاه( ft300 ) و بلند ( f t 1350 ) را فراهم مي كند. براي انجام آزمايش ولتاژ ضربه يك سر كابل را به يك riser pole وصل نموده كه از طريق آن ولتاژ ضربه شبيه سازي شده صاعقه به آن اعمال ميگردد. ولتاژ ضربه مشابه صاعقه توسط يك مولد ولتاژ ضربه از نوع ماركس با قابليت توليد ولتاژ ضربه 6 ميليون ولتي توليد ميگردد. طرح هاي مختلف از نحوه نصب برقگير با يكديگر مقايسه گرديده اند. در بعضي از آنها صرفا” در محل riser pole برقگير نصب شده ودربعضي ديگر علاوه برriser pole در طول كابل نيز برقگير قرار داده شده است. يكي از يافته هاي مهم اين بود كه معلوم شد در سيستم هاي كابل نواري يا دو شاخه اي ، اضافه ولتاژ شديد تر عمل كرده و در اين سيستم ها نياز به توجه بيشتري در نصب برقگيرها مي باشد . نتايج حاصل از اين آزمايشها اكنون بوسيله شركتها جهت بهينه سازي حفاظت كابل در مقابل اضافه ولتاژ مورد استفاده قرار مي گيرد.

فن آوری ترانسفورماتور های HTS در جهان

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss پس از كشف مواد HTS در سال 1986 ، تحقيقات جهت امكان عملي ساخت ترانسفورماتورهاي HTS شروع شد. طبق برآورد هاي اوليه، در صورت استفاده از اين ترانسفورماتورها ، بيش از 35% نسبت به ترانسفورماتورهاي معمولي، صرفه جويي مي شد. اما با توجه به مشخصات ناشناخته تلفات ac ، اين مقدار بطور دقيق قابل محاسبه نبود. در تحقيقي كه در سال 1993 در آمريكا انجام شد، معلوم شد كه هزينه لازم در طول عمر مفيد ترانسفورماتور HTS بطور متوسط ، نصف هزينه ترانسفورماتور معمولي است . بدين ترتيب در صورت استفاده از اين نوع ترانسفورماتورها در ايالات متحده تا سال 2030 مبلغ 25 ميليارد دلار صرفه جويي خواهد شد. تحقيقات در سال 1994 نشانداد در صورت استفاده از ترانسفورماتورهاي HTS در محدوده قدرت تا 500 MVA ، صرفه جوئي در هزينه 70% (نسبت به ترانسفورماتورهاي معمولي ) و كاهش وزن آنها 40% خواهد بود .

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در ژاپن بدليل تراكم بالاي جمعيت ، يكي از فوايد اساسي ترانسفورماتورهاي HTS ، كاهش قابل ملاحظه وزن و حجم آنهاست . همانطوريكه كابلهــــــاي HTS  قابليت انتقال بيشتر توان را از طريق كانالهاي موجود دارا هستند، ترانسفورماتورهاي HTS نيز مي توانند در فضاي موجود، قدرت بيشتري نسبت به ترانسفورماتورهاي معمولي تامين كنند. بهمين دليل در ژاپن مزيت كوچك شدن فضاي اشغال شده و وزن ترانسفورماتورها بعنوان مهمترين مزيت اين نوع ترانسفورماتورها مطرح است . در اروپا ، علاقه به استفاده از ترانسفورماتورهاي كوچك HTS در قطارهاي سريع السير ، رشد روز افزوني يافته است . پتانسيل وكشش بازار جهاني براي ترانسفورماتورهاي ابررسانا بيش از 1 ميليارد دلار ميباشد .

بررسي آمارهاي موجود نشان ميدهد كه در ايالات متحده بيش از90% ترانسفورماتورها، قدرتي در محدوده 10 تا 100  MVA داشته وقيمت مجموع آنها، برابر با 70% قيمت كل ترانسهاي موجود درامريكا ميباشد (جدول 1) . درحال حاضرسه پروژه H TS درايالات متحده ، اروپا وژاپن درحال انجام هستند.جدول (2) تركيب تيمهاي تحقيقاتي،ظرفيت ترانسفورماتورهاي تحت توسعه و مواد HTS مورد استفاده توسط هريك ازگروهها را نشان ميدهد.

عملکرد رله دیفرانسیل

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss جریان هجومی به دلیل به اشباع رفتن هسته در زمان برق دار کردن ترانسفورماتور بوجود می آید .ویژگی اصلی جریان داشتن مولفه دی سی بزرگ و داشتن هارمونیک های زیاد و اندازه بزرگ می باشد . این جریان تنها در طرف اولیه به وجود می آید . درصورتی که مداری که اتصال کوتاه در ترانسفورماتور را تشخیص می دهد جریان را در نظر نگیرد همواره بلافاصله بعد از برق دار کردن ترانسفورماتور رله دیفرانسیل عمل کرده و باعث خارج شدن ترانسفورماتور از مدار می شود. در این مقاله روشی برای حذف اثر جریان هجومی در عملکرد غلط رله دیفراسیل ارائه می گردد.

شبیه سازی اثر انواع اتصالات ترانسفورماتور در کاهش هارمونیک ها

ساختمان ترانسهای قدرت روغنی

قسمت های اصلی در ساختمان ترانسفورماتورهای قدرت روغنی عبارتند از:

 ١هسته یك مدار مغناطیسی

 ٢سیم پیچ های اولیه و ثانویه

 ٣تانك اصلی روغن

به جز موارد فوق اجزا دیگری نیز به منظور اندازه گیری وحفاظت به شرح زیر وجوددارند :

١كنسرواتوریا منبع انبساط روغن

٢تپ چنجر

٣ترمومترها

 ٤نشان دهنده های سطح روغن

 ٥رله بوخهلتز

٦سوپاپ اطمینان یا لوله انفجاری / شیر فشار شكن

 ٧رادیاتور یا مبدلهای حرارتی

 ٨پمپ و فن ها

٩شیرهای نمونه برداری از روغن پایین و بالای تانك

١٠شیرهای مربوط به پركردن و تخلیه روغن ترانس

١١مجرای تنفسی و سیلیكاژل مربوط به تانك اصلی و تب چنجر

١٢تابلوی كنترل

١٣تابلوی مكانیزم تب چنجر

١٤چرخ ها

ساختمان ترانسهای قدرت روغنی :

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss قسمتهای اصلی در ساختمان ترانسفورماتورهای قدرت روغنی عبارتند از:

 ١هسته یك مدار مغناطیسی

 ٢سیم پیچ های اولیه و ثانویه

 ٣تانك اصلی روغن

به جز موارد فوق اجزا دیگری نیز به منظور اندازه گیری وحفاظت به شرح زیر وجوددارند :

١كنسرواتوریا منبع انبساط روغن

٢تپ چنجر

٣ترمومترها

 ٤نشان دهنده های سطح روغن

 ٥رله بوخهلتز

٦سوپاپ اطمینان یا لوله انفجاری / شیر فشار شكن

 ٧رادیاتور یا مبدلهای حرارتی

 ٨پمپ و فن ها

٩شیرهای نمونه برداری از روغن پایین و بالای تانك

١٠شیرهای مربوط به پركردن و تخلیه روغن ترانس

١١مجرای تنفسی و سیلیكاژل مربوط به تانك اصلی و تب چنجر

١٢تابلوی كنترل

١٣تابلوی مكانیزم تب چنجر

١٤چرخ ها

 ١٥پلاك مشخصات نامی

روشهای حفاظت از ترانسفورماتور های خشک

ترانسفورماتور خشک به ترانسفورماتور هایی گفته می شود که قسمت های آن داخل روغن قرار ندارد. این ترانسفورماتور از یک هسته و دو سیم پیچ تشکیل شده است ( برای ترانسفورماتور تکفاز ).

تعیین سطح مقطع

تعیین سطح مقطع کابل فشارقوی

جریان هجومی

جریان هجومی ناشی از وصل ترانسفورماتور

توزیع نیرو

عوامل مهم افزایش زمان خاموشی برق

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بطور کلی هرگونه خاموشی برق و به درازا کشیدن زمان آن ضایعه ای تلخ و نامناسب است آن دسته از خاموشی های برق که در اثر عواملی طبیعی یا ضعف و نقص تجهیزات و تاسیسات رخ می دهند خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند بدو شک نرخ پایین خاموشی برای هر شرکت برق یک امتیاز مثبت است و برخی شرکت ها رقابت در کاهش نرخ خاموشی را یکی از اهداف اصلی تعریف و تعقیب می نمایند .

قرائت کنتور از راه دور

هدف از این مطلب بررسی و اجرای روشی است که تحولی مهم در روند رایج قرائت کنتورهای مختلف به وجود می آورد. به طوری که بدون ایجاد کوچکترین دستکاری در ساختمان اصلی کنتور و فقط با نصب دستگاه مورد نظر بر روی آن عمل قرائت از کنتور صورت می گیرد.

با توجه به اینکه پست های فشارقوی دارای تنوع و پیچیدگی و گستردگی در طرح های خود می باشند. لذا در این فایل سعی شده که نقشه ها براساس استاندارد مورد تایید وزارت نیرو که در شرکتهای برق منطقه ای اکثر نقاط کشور مورد استفاده قرار می گیرد تهیه شوند همچنین این برنامه دارای قابلیت ها و  ویژگیهای بسیار زیادی می باشد تا علاوه بر سرعت و دقت بالا کار با آن توسط کاربران به راحتی صورت گیرد . این موضوع در نتایج شبیه سازی انجام شده قابل مشاهده می باشد .

در میان مصرف کننده های متعدد انرژی الکتریکی موتور های القایی بطور وسیع در کاربرد های مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرند. راه اندازی باعث بوجود آمدن فرورفتگی عمیق ولتاژ و جریان یورشی در پریود راه اندازی می گردد که در نتیجه باعث خدشه دار شدن کیفیت تغذیه در توزیع انرژی الکتریکی می گردد. در این مقاله جهت بهبود بازده موتور و بهبود کیفیت تغذیه در قالب یک طرح پژوهشی یک نوع کنترل کننده توان راکتیو پیشنهاد می گردد .

پیش بینی می شود که در آینده نه چندان دور شرکت های توزیع و برق منطقه ای و بطور کلی وزارت نیرو با تقلیل فاحش یارانه ها مواجه شده و مجبور به موازنه دخل و خرج گردند و به اصطلاح خودگردان شوند. بنابراین برای جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد مبلغ صورتحسابهای مشترکین از بابت انرژی الکتریکی . خانواده وزارت نیرو از جمله شرکت های برق منطقه ای ملزم به پرهیز از برخی گشاده دستی ها خواهند شد . تخمین تلفات انرژی در خطوط توزیع از طریق بکارگیری مدل های مناسب ضمن اینکه می تواند عامل موثری در کنترل صحت عملکرد لوازم اندازه گیری باشد . در عین حال می تواند شرکت های توزیع را در مواقع خرابی کنتور های منصوبه در محل مصرف و برآورد انرژی تحویلی کمک نماید .

برق رسانی به حرم امام رضا

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در این فایل ( مطلب ) با ارائه روش مناسب و پایدار برق رسانی به حرم امام رضا پرداخته شده است. که اکثرا برای برق رسانی به مکان هایی که لازم است قطعی برق کمتری داشته باشند از این روش استفاده می شود.

انتقال نیرو

علت سوختن دسته فیوز کات اوت

در ادامه ضمن بررسی مشخصات فنی استاندارد کات اوت فیوز عوامل موثر در ایجاد اشکال در کات اوت فیوز و خصوصا دسته کات اوت یا فیوز گیر مورد بررسی قرار گرفته و سپس راههای مقابله با این عوامل و پیشگیری از صدمات وارده به کات اوت ارائه می گردد .

امروزه نیاز شبکه انتقال و توزیع به سیستم های اتوماسیون پوشیده نمی باشد. ولی به دلیل اینکه هزینه بالایی دارد فقط بعضی از پست های کلیدی و مانوری کشور شامل این سیستم می باشند ولی شرکت برق و توسعه در حال تلاش و کوشش می باشد که این میزان سیستم را بیشتر بکند. از مزیت هایی که این سیستم می تواند داشته باشد به شرح زیر می باشد .

۱کاهش انرژی توزیع نشده

۲کاهش زمان خاموشی مشترکین

۳افزایش رضایت مندی مشترکین

۴کاهش سرقت در صنعت برق

۵ – …. .

تشخیص خطا در پست های انتقال و رفع به موقع آن در کوتاه ترین زمان ممکن از ارزش بالایی برخوردار می باشد . در هر پست آلارم ها و نشانگر هایی وجود دارد که در هنگام بروز خطا عکس العملی از خود نشان می دهند که کسی که به عنوان اپراتور در آنجا قرار دارد باید این خطا را رفع کند که در این فایل یک روش کاربردی برای حل این مشکلات بیان شده است که توصیه می شود آن را مطالعه نمایید.

ترانسفورماتور جریان

روش های تشخیص پیری CT ها

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اگر چه بازرسی دوره ائی تجهیزات فشار قوی در شرکت های برق معمول است اما این کار به تنهایی برای نگهداری تجهیزات کافی نیست. شرکت Red Electrica de Espana (REE) دست به ابتکار تازه ای در زمینه نگهداری CT های فشارقوی زده است. از میان 2000 ترانسفورماتور جریانی که در شبکه این شرکت نصب شده اند حدود 73% در سطحKV 400هستند که طی سالیان گذشته بیش از سایرین دچار نقص شده اند. شرکت  REEدریافت که CT های مورد آزمایش ساختار های گوناگونی دارند. حتی CT های ساخته شده توسط یک سازنده ساختارهای متفاوتی دارند برای مثال کاغذهای گرافیت کربنی که برای بهبود توزیع میدان الکتریکی و در تپ های خازنها بکار می رود اشکال متفاوتی دارند. براساس این مشخصه های گوناگون می باشد که پیری الکتریکی و حرارتی عایق شکل های مختلفی از خرابی را ایجاد می کنند که بر عمر  CT تأثیر می گذارند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss وجود راکتور شنت در شبکه های انتقال و توزیع سب کاهش ولتاژ در شبکه می شود یعنی زمانی اضافه ولتاژ در شبکه بوجود می آید راکتور شنت را وارد مدار می کنند تا ولتاژ را تصحیح نماید.

تعیین سطح مقطع کابل فشارقوی

تیر و کراس آرم کامپوزیتی

ژنراتور ها

ژنراتورها

مقدمه: هدف از انجام این تحقیق بررسی سیر تحقیقات انجام شده با موضوع ژنراتورها(ساختمان و اساس کار و سیر تکاملی ژنراتوها بخصوص ژنراتور های سنکرون ) است . به این منظور ، بررسی مقالات منتشر شده که با این موضوع مرتبط بودند و جمع آوری خلاصه مطالبی از منابع صورت گرفت و بعد چکیده آنها استخراج شد .

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ژنراتورها همواره یکی از مهمترین عناصر شبکه قدرت بوده و نقش کلیدی در تولید انرژی و کاربردهای خاص دیگر ایفاء کرده است . ساخت اولین نمونه ژنراتور (سنکرون) به انتهای قرن 19 برمی گردد. مهمترین پیشرفت انجام شده در آن سالها احداث اولین خط بلند انتقال سه فاز از لافن به فرانکفورت آلمان بود. در کانون این تحول ، یک هیدروژنراتور سه فاز 210 کیلو وات قرار گرفته بود. عیلرغم مشکلات موجود در جهت افزایش ظرفیت و سطح ولتاژ ژنراتورها، در طول سالهای بعد تلاشهای گسترده ای برای نیل به این هدف صورت گرفت. مهمترین محدودیتها در جهت افزایش و سطح ولتاژ ژنراتورها ، ضعف عملکرد سیستمهای عایقی و نیز روشهای خنک سازی بود .در راستای رفع این محدودیتها ترکیبات مختلف عایقهای مصنوعی، استفاده از هیدروژن برای خنک سازی و بهینه سازی روشهای خنک سازی با هوا نتایج موفقیت آمیزی را در پی داشت به نحوی که امروزه ظرفیت ژنراتورها به بیش از 1600DC  افزایش یافته است.

 انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در جهت افزایش ولتاژ ، ابداع پاورفرمر در انتهای قرن بیستم توانست سقف ولتاژ تولیدی را تا حدود سطح ولتاژ انتقال افزایش دهد. به نحوی که برخی محققان معتقدند در سالهای نه چندان دور ، دیگر نیازی به استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده نیروگاهی نیست. همچنین امروزه تکنولوژی ژنراتورهای ابررسانا بسیار مورد توجه است، انتظار می رود با گسترش این تکنولوژی در ژنراتورهای آینده ، ظرفیتهای بالاتر در حجم کمتر قابل دسترسی باشند.

ژنراتورها:

ماشین هایی هستند که انرژی مکانیکی را از محرک اصلی به یک توان الکتریکی در ولتاژ و فرکانس خاصی تبدیل می نماید.کلمه سنکرون به این حقیقت اشاره دارد که فرکانس الکتریک این ماشین با سرعت گردش مکانیکی شفت قفل شده است ، ژنراتورسنکرون برای تولید بخش اعظم توان الکتریکی در سرتاسر جهان به کار می رود.

دو اصل فیزیکی مرتبط با عملکرد ژنراتورها وجود دارد. اولین اصل فیزیکی اصل القائی الکترومغناطیسی کشف شده توسط مایکل فاراده دانشمند بریتانیایی است. اگر یک هادی در یک میدان مغناطیسی حرکت کند یا اگر طول یا حلقه ی القائی ساکنی جهت تغییر استفاده شود. یک جریان ایجاد میشود یا القاء می شود. اگر یک جریان از میان یک کنتاکتور که در میدان  مغناطیسی قرار گرفته ، عبور کند میدان ، نیروی مکانیکی بر آن وارد می کند.

ژنراتور ها دارای دو اصل هستند: قسمتها و میدان که آهنربای الکترو مغناطیسی با سیم پیچ هایش و آرمیچر و ساختاری که از کنتاکتورحمایت می کند و کار قطع میدان مغناطیسی و حمل جریان القاء شده ژنراتور یا جریان ناگهانی به موتور را دارد است . آرمیچر معمولا” هسته ی نرم آهنی اطراف سیم های القائی که دور سیم پیچ ها پیچیده شده اند ، است .

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ژنراتور ها از دو قسمت تشکیل شده اند: قسمت متحرک را رتور و قسمت ساکن آن را استاتور می گویند. رتور ها نیز از نظر ساختمان دو دسته اند: ماشین های قطب صاف و ماشین های قطب برجسته. همچنین ژنراتورها بسته به آنکه نوع وسیله گرداننده رتور آنها چه نوع توربینی باشد به صورت زیر تقسیم می شوند:

1) توربو ژنراتورها: در این وسیله گرداننده رتور ، توربین بخار است و چون توربین بخار جزء ماشین های تند گرد است بنابراین توربوژنراتور دارای قطب های صاف بوده و این ماشین توانائی ایجاد دورهای بسیاربالا را در قدرت های زیاد دارد امروزه اغلب توربوژنراتورها را دو قطبی می سازند چون با افزایش سرعت گردش کار توربین های بخار با صرفه تر وارزان ترتمام می شود.

2) هیدرو ژنراتور ها :  در آن وسیله گرداننده رتور توربین آبی است و چون توربین آبی دارای دور کم است بنابراین هیدروژنراتور دارای قطب برجسته بوده و دارای سرعت کم می باشد.

همانگونه که می دانید سالانه بخش عمده از انرژی تولید شده در نیروگاه ها در مسیر انتقال تلف می شود که این میزان دارای رقم قابل توجه ای است . البته به طور کامل نمیتوان این تلفات را بصورت کامل از میان برد ولی می توان با اتخاذ روشهای جدید و کارآمد این تلفات را کاهش داد. با مطالعه این فایل اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

بهره برداری اقتصادی از کابل ها ,قوس مجدد و اضافه ولتاژ های ناشی از آن در کلید فشارقوی

بهره برداری اقتصادی از کابل ها

برای بهره برداری اقتصادی از کابل ها، انتخاب بهینه سطح مقطع از اهمیت خاصی برخوردار است. در این جزوه عوامل مؤثر در انتخاب کابل مورد بررسی قرار می گیرند ، لازم به ذکر است که برای انتخاب بهینه سطح مقطع محاسبه تلفات و محاسبه اقتصادی نیز لازم می باشد که در این قسمت به آن پرداخته نشده است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss معیارهای انتخاب کابل را می توان به صورت زیر تقسیم بندی نمود:

الف) ولتاژ نامی.

ب) انتخاب سطح مقطع با توجه به جریان دهی کابل.

پ) در نظر گرفتن افت ولتاژ مجاز.

ت) تحمل جریان اتصال کوتاه توسط کابل.

در این فایل در مورد کلیدهای فشارقوی نوع هوای فشرده که برای قطع و وصل جریانها در شبکه استفاده شده است بحث خواهد شد. البته در این نوع کلیدها چون کلید به ازای قطع جریانهای عیب در یک محدوده فرضی ساخته شده است در قطع جریانهای بار و کمتر از جریانهای عیب مشکلی به نام پدیده برش جریان و در نتیجه فوس های مجدد و اضافه ولتاژهای ناشی از آن بوجود می آید که برای حل این نوع مسایل از کلیدهای خاص بصورت کلیدهای با مقاومت های مرزی و محفظه های قطعی کمکی استفاده می شود که در فایل زیر به آن پرداخته شده است

    1- انواع پستهاي فشار قوي از نظر عملكرد

    1- پستهاي از نظر وظيفه اي كه در شبكه بر عهده دارند به موارد زير تقسيم بندي مي شوند

    الف: پستهاي افزاينده ولتاژ

    اين پستها كه به منظور افزايش ولتاژ جهت انتقال انرژي از محل توليد به مصرف بكار مي روند معمولا در نزديكي نيروگاهها ساخته مي شوند.

    ب: پستهاي كاهنده ولتاژ:

    اين پستها معمولا در نزديكي مراكز مصرف به منظور كاهش ولتاژ ساخته مي شوند.

    ج: پستهاي كليدي:

    اين پستهاي معمولا در نقاط حساس شبكه سراسري و به منظور برقراري ارتباط بين استانهاي مختلف كشور ساخته مي شوندو معمولا رينگ انتقال شبكه سراسري را بوجود مي آورند در اين پستها تغيير ولتاژ صورت نمي گيرد و معمولا بخاطر محدود كردن تغييرات ولتاژ از يك راكتور موازي با شبكه استفاده مي شود در بعضي از مواقع از اين راكتورها با نصب تجهيزات اضافي مصرف داخلي آن پست تامين مي شود.

    د: پستهاي تركيبي تا مختلط

    اين پستها هم به عنوان افزاينده يا كاهنده ولتاژ و هم كار پستهاي كليدي را انجام مي دهند و نقش مهمي در پايداري شبكه دارند.

    2- انواع پستهاي از نظر عايق بندي

    الف: پستهاي معمولي

    پستهايي هستند كه هاديهاي فازها در معرض هوا قرار دارند و عايق بين آنها هوا مي باشند و تجهيزات برقرار و هاديها بوسيله مقره هايي كه بر روي پايه ها و استراكچرهاي فولادي قرار دارند نصب مي شوند اين پستها در فضاي آزاد قرار دارند در نتيجه عملكرد آنها تابع شرايط جوي مي باشد.

    ب: پستهاي گازي يا پستهاي كپسولي (G.I.S)

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در اين پستها بجاي استفاده از عايق هاي چيني و شيشه اي p.v.c از گاز هگزا فلوئور سولفور به عنوان عايق استفاده مي شود اين گاز نقاط برقدار را نسبت به يكديگر و نسبت به زمين ايزوله مي كند در اين نوع پستها كليه تجهيزات درون محفظه قرار دارند و طوري طراحي شده اند كه گاز به بيرون نشت نكند از محاسن اين پستها اشغال فضاي كم مي باشد و چون در فضاي بسته قرار دارند تابع شرايط جوي نمي باشند و از معايب آنها به دليل تكنولوژي بالاي كه دارند تعمير و نگهداري آنها مشكل است.

    *** اجزاء تشكيل دهنده پستها ***

    1- سوئيچگير (سوئيچ يارد) :Switchgear 

    2- ترانسفورماتر قدرت: Power Transformer

    3- ترانسفورماتور زمين: Ground Transformer

    4- ترانسفورماتور مصرف داخلي: Staition Service (T)

    5- جبران كننده ها: Componsators

    6- تاسيسات جانبي:

    *سوئيچگير:

    به مجموعه اي از تجهيزات كه در يك ولتاژ معين رابطه بين دو باس را برقرار مي كند گفته مي شود وشامل قسمتهاي زير است:

    1- باسبار (شينه): Bas bar

    2- كليدهاي قدرت: Circuit Breaker

    3- سكسيونرها: Disconector Switch

    4- ترانس جريان: Current Transformer

    5- ترانس ولتاژ:

Voltage Transformer 6- مقره اتكايي: (P.I)

    7- برقگير: Lighting Arester

    8- تله موج: Line Trap

    9- واحد منطبق كننده: L.M.U= Line Matching Unit

    * جبران كننده ها:

    1- خازنها

    2-سلفها (راكتورها)

    *تاسيسات جانبي:

    1- اتاق فرمان.

    2- اتاق رله .

    3- باطريخانه.

    4- ديزل ژنراتور.

    5- تابلو توزيع AC

    6- تابلو توزيع DC

    7- باطري شارژر.

    8- روشنايي اضطراري.

    9- روشنايي محوطه.

    10- تاسيسات زمين كردن و حفاظت در مقابل صاعقه.

    *بي خط:

    به موقعيت ست و تعداد وروديها و خروجيها بستگي دارد و به مجموعه اي از تجهيزات كه تشكيل يك خط ورودي يا خروجي را بدهند بي خط گفته مي شود كه شامل:

    2- برقگير

    3- ترانس جريان

    4- لاين تراپ

    5- سكسيونر ارت

    6- سكسيونر خط

    7- ترانس جريان

    8- سكسيونر

    9- بريكر

    10- سكسيونر

    *بي ترانس:

    به تعداد ترانسهاي قدرت بستگي دارد و به مجموعه تجهيزاتي كه ارتباط باسبار و ترانسفورماتور را برقرار مي نمايد بي ترانس گفته مي شودو شامل:

    1- سكسيونر

    2- بريكر

    3- سكسيونر

    4- ترانس جريان

    5- ترانس ولتاژ

    6- برقگير

    *تله موج يا تله خط يا موج گير:Line Trap, vawe Trap

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss از خطوط انتقال نيرو به منظور سيگنالهاي مختلف نظر سيگنال اندازه گيري و كنترل ار راه دور، مكالمات تلفني,تله تايپ,حفاظت جهت ارسال و دريافت فرمان از پست هاي ديگر نيز استفاده مي شود. جهت جلو گيري از تداخل اين سيگنالها كه داراي فركانس بالا مي باشند و جدا كردن آنها از فركانس سيستم قدرت و هم چنين به منظور جلو گيري از انتقال سيگنال به قسمتهاي ديگر و امكان ايجاد عملكرد صحيح از موج گير استفاده مي شود.موج گيربايد طوري باشد كه بتواند حداكثر جريان نامي و جريانهاي اتصال كوتاه را تحمل نمايد, موج گير بطور سري در انتهاي خطوط انتقال نيرو و در ايستگاهها نصب مي شود و بعد از ترانسفورماتورهاي ولتاژ قرار مي گيرد.

    سيگنالهاي p.L.c داراي فركانس بالا بوده و در شبكۀ ايران از 30khz تا500khz تغيير مي كند.موج گيرها معمولا از يك سلف كه داراي هسته مي باشد و يك مجموعه خازن و مقاومت كه مجموعا بطور موازي با هم قرار گرفته اند تشكيل مي شود از سلف(سيم پيچ) جريان خط بطور مستقيم عبور نموده و مجموعه خازن و مقاومت معمولا در داخل سيم پيچ نصب مي گردند.

    در يك موج گير براي تغيير فركانس و پهناي باند مسدود كننده فقط با تعويض خازن و تغيير ظرفيت آن اين عمل صورت مي گيرد. به منظور حفاظت لاين تراپ در مقابل اضافه ولتاژهاي ناگهاني كه ممكن است در دو سر لاين تراپ پديد آيد از برقگير استفاده مي شود.

    *موج گيرها در پستهاي فشار قوي به سه طريق نصب مي شوند:

    1- بصورت آويزي

    2- نصب موج گير بر روي مقره اتكايي

    3- نصب موج گير بر روي ترانسفورماتور ولتاژ.(مزيت اين طرح صرفه جويي در زمين پست است.)

    *تذكر :موج گيرها فقط در دو انتهاي خطوطي كه سيستم P.L.C بين دو پست برقرار باشد نصب مي گردد و معمولا بر روي دو فاز نصب مي شوند.( گاهي بر روي يك فاز ويا هر سه فاز نيز نصب مي گردند.)

    *كليدهاي قدرت (بريكر):

    كليدهاي فشار قوي تنها يك وسيلۀ ارتباطي بين مولدها و ترانسفورماتورها و مصرف كنندها و خطوط انتقال انرژي و يا مجزا كنندۀ آنها از يكديگر نيستند,بلكه حفاظت دسيگاهها و سيستمها الكتريكي را در مقابل جريان زياد بار و جريان اتصال كوتاه به عهده دارند.

    *شرايط و مشخصات بريكرها:

    **در حالت بسته: بايد در مقابل عبور جريان بار و حتي جريان شديد اتصال كوتاه از خود مقاومت قابل ملاحظه اي نشان ندهند و نيز در مقابل اثرات حرارتي و ديناميكي اين جريانها در يك زمان طولاني داراي پايداري و ثبات قابل ملاحظه اي باشند

    **در حالت باز: بريكرها بايد قادر باشند اختلاف سطح الكتريكي موجود بين دو كنتاك باز را بطور كاملا مطمئن تحمل نمايد.

    – تمام قسمتهاي كليد در شرايطي كه هم پتانسيل فشار را الكتريكي شبكه هستند بايد در موقع قطع و يا در حالت وصل بطور كاملا مطمئن نسبت به زمين و نسبت به قطبها و تيغه هاي ديگر ايزوله و عايق باشند.

    – بريكرها بايد قادر باشند مدار الكتريكي را در زير ولتاژ نامي ببندند ( بريكرها معمولا براي ولتاژ ماكزيمم شبكه طراحي مي شوند).

    – بريكرها بايد قادر باشند مدار الكتريكي را در ضمن عبور جريان باز كنند.

    – بريكه ها بايد قابليت سرعت عملكرد بالايي در قطع و وصل مدار الكتريكي را داشته باشند.

    – بريكرها محدوديت جرياني ندارند و براي بزرگترين جريانهاي اتصال كوتاه ساخته مي شوند.

    – يكي از مشخصات مهم بريكرهاي قدرت زمان تاخير در قطع كليد است. اين زمان عبارت است از حدفاصله بين لحظه فرمان قطع توسط رله مربوط و آزاد كردن ضامن قطع كليد تا خاموش شدن كامل جرقه.

    *ويژگيهاي مشترك بريكرها:

    1- داشتن مكانيزم عملكرد قطع و وصل  : operating Mechanism

    2- داشتن مكانيزم خاموش كردن جرقه در اتاق جرقه: Arcextinction Inarcing Chamber

    3- داشتن كنتاكتهاي اصلي بريكر (كنتاكتهاي ساده و متحرك): Fixed& Moving Contacts

    4- داشتن سيم پيچ هاي قطع و وصل: Triping coil& Closing Coil

    5- داشتن كنتاكتهاي فرعي: Auxiliary Contact

    6- داشتن مدارات كنترل بريكر: Control Circuits Circuit Breaker

    *انواع بريكر از نظر محل نصب:

    1- نصب در فضاي آزاد:Out Door

    2- نصب در تاسيسات داخلي: In Door

    *بريكرها بر اساس مكانيزم خاموش كردن جرقه بصورت زير تقسيم بندي مي شوند:

    1- بريكر تانك روغن يا روغني: Bulk Oil Circuit Breaker

    2- بريكر كم روغن يا نيمه روغني: Minimum Oil Circuit Breaker

    3- بريكر گازي SF6 : Sulphur- hexafluoride(sf6) C.B

    4- بريكر با محفظهء خلاء: Vacuum Circuit Breaker

    5- بريكر هوايي: Air Circuit Breaker

    6- بريكر هواي فشرده: Air Blast Circuit Breaker

    *بريكرهاي روغني:

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss جرقه روغن دي الكتريك را تجزيه مي نمايد و گازهاي ناشي از اين تجزيه باعث افزايش فشار درون محفظه اي كه قطع كننده درآن نصب مي شود مي گردد. گازها از طريق سوراخ هايي درون محفظه هدايت مي گردند و جرقه درون سوراخ ها كشيده شده و توسط جريان گاز خنك ميگردد. هنگاميكه بريكر يك مدار فعال را قطع مي نمايد, روغن بخاطر گرماي شديد تجزيه شده و گازها و بخارات همچون گازH2 به مقدار 70 درصد C2H2به مقدار 20 درصد و CH2 به مقدار 10 درصدو مقدار كربن از روغن متصاعد مي شود كه از ميان گازهاي مذكور هيدوژن( H2 ) از قدرت دي الكتريك خوبي براي حذف و از بين بردن قوس الكتريكي برخوردار است , پس از قطع جرقه فضاي كنتاكتها توسط روغن دي الكتريك تازه پر مي گردد و قدرت عايقي كافي بين كنتاكتها تامين مي گردد  .

    *نقش روغن در بريكرهاي روغني:

    1- براي عايق كردن كنتاكتها از بدنه تانك روغن و نيز از زمين.

    2- براي آماده كردن يك واسطۀ عايقي در ميان كنتاكتها بعد از خاموش شدن جرقه.

    3- براي توليد هيدروژن در مدت بوجود آمدن قوس.

    نكته: در اين نوع كليدها عموما يك كنتاكت متحرك و دو كنتاكت ثابت وجود دارد.

    *نكات ضعف بريكرها روغني:

    1- روغن باعث كربونيزه شدن و ايجاد رسوبات در داخل كليد مي شود.

    2- تركيب هوا و هيدروژن باعث ايجاد انفجار و آتش سوزيهاي خطرناك مي شود.

    3- ترشح و نشت از مخزن امكان آتش سوزي و انفجار را در بر دارد اين محدوديت نياز به يك تانك روغن بزرگ دارد كه در ولتاژ و جريانهاي خيلي زياد امكان ساخت تانك روغن متناسب با آن جريان و ولتاژ وجود ندارد.

    4- حجم بسيار زيادي را اشغال مي نمايد بخصوص در ولتاژ هاي بالا.

    5- به سرويس و بازديد مرتب از كنتاكتها و روغن نياز دارد.

    6- براي كليد زني هاي مكرر مناسب نيستند.

    7- در بريكرهاي روغني هر سه فاز مي توانند داخل يك تانك قرار داشته باشند و يا اينكه هر فاز تانك مخصوص به خود را داشته باشند.

    *دلايل خاموش شدن جرقه:

    1- طولاني شدن قوس (ناشي از عملكرد بازوي مكانيكي).

    2- خنك شدن جرقه.

    *با افزايش طول جرقه، سطح تماس جرقه با روغن بيشتر شده در نتيجه انتقال حرارت روغن بيشتر و قوس خنك تر مي شود.

    *دسيكانكت (سكسيونر) : Disconnect

    كليدهاي غير قابل قطع و وصل در زير بار و جريانهاي اتصال كوتاه مي باشند,اين نوع كليدها فاقد محفظۀ خاموش كنندۀ جرقه هستند و تيغه ها كاملا قابل رويت مي باشند و هدف از بكار گيري آنها در پست هاي فشار قوي جدا كردن دو قسمت پست از يكديگر مي باشند.

    *سكسيونرها در ولتاژهاي متفاوت ساخته مي شوند و از سه قسمت اساسي ساخته مي شوند:

    1- تيغه هاي حامل جريان

    2- مقره هاي اتكايي

    3- مكانيزم عمل كننده و اهرمهاي مربوطه

    *مكانيزم عمل كنندۀ سكسيونرها:

    1-دستي: كه در اينحالت مكانيزم عمل كننده توسط دست تحريك مي شود.

    2-موتوري: كه مكانيزم عمل كننده توسط يك موتور الكتريكي كه به يك سيستم گيربكس متصل است به اهرمهاي عمل كننده نيرو وارد مي كنند و باعث باز و بسته شدن سكسيونرها مي شود.

    *انواع ديسكانكتها:

    1- دوراني (دوستوني):

    در ولتاژهاي 132kv  و بالاتر مورد استفاده قرار مي گيرند و عملكرد آنها بصورت موازي با سطح زمين با زاويۀ 90 درجه صورت مي گيرد.

    2- دوراني (عمودي):

    كه در تمام سطوح ولتاژ مورد استفاده قرار مي گيرند.( سكسيونر تيغه اي)

    3- قيچي شكل ( پاندو گراف):

    در جاهايي كه اختلاف ارتفاع دارند معمولابكار مي رود.

    4- دسيكانكتهاي زانوئي( چاقويي):

    5- ديسكانكت زمين: Earthing Switch & Grounding Switch

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss    اين ديسكانكت ها معمولا داراي يك اينترلاك الكتريكي و يا مكانيكي با سكسيونرهاي خط و يا ترانسها,راكتورها, بانكها خازني مي باشند بدين مفهوم كه تا سكسيونر سر خط يا ورودي به ترانس باز نباشد بسته نخواهد شد و تا زماني كه سكسيونر زمين بسته باشد سكسيونر مربوط بسته نخواهد شد.

    *شرايط باز و بسته شدن ديسكانكتها:

    1- تنها در مدار جريانهاي شارژ خازني خطوط يا جريانهاي مغناطيس كنندگي ترانسهاي توزيع كوچك وجود داشته باشد.

    2- با باز و بسته شدن كليد ولتاژ دو سر كليد تغيير نكند.

    3- بعلت اينكه كليدها در زير جريان باز و يا بسته نمي شوند و جريان عبوري از آنها تقريبا صفر است زمان قطع و وصل در سكسيونرها خيلي بيشتر از بريكرها است.

    4- براي اطمينان از عملكرد ديسكانكتها در ارتباط با بريكر مدارات فرماني بنام اينترلاك سيستم در نظر گرفته مي شود كه اين سيستم اينترلاك هم مي تواند الكتريكي باشد و هم مكانيكي.

    **برقگير (L.A) Lighting Arester

    * براي حفاظت تجهيزات در مقابل اضافه ولتاژهايي كه مي توانند توسط دو عامل زير در شبكه قدرت ايجاد شود از برقگير استفاده مي شود:

    1- عوامل بيروني از قبيل صاعقه و رعدوبرق

    2- عوامل داخلي كه بر اثر اختلالات شبكه و مواردي نظير سوئيچينگ,اتصال كوتاه و يا رزونانس ممكن است پيش آيد.

    *خصوصيات تجهيزات حفاظتي در مقابل اضافه ولتاژ بطور كلي عبارتند از:

    1- در مقابل ولتاژ نامي شبكه هيچ عكس العملي نشان ندهند.

    2- در مقابل اضافه ولتاژهاي بوجود آمده بسيار سريع عكس العمل نشان دهند تا به تجهيزات سيستم آسيب نرسد.

    3- قابليت عبور جريان هاي بسيار زياد را داشته باشند.

    4- پس از رفع اضافه ولتاژ و رسيدن ولتاژ به مقدار نامي عبور جريان از برقگير قطع و مدارات كاملا باز گردد.

    *انواع برقگيرها:

    1- برقگير ميله اي

    2- برقگير سوپاپي

    3- برقگير اكسيد روي z no

    *مشخصات برقگير:

    1- ولتاژ نامي : Rated Voltage

    – كه عبارت است از حداكثر مقدار مؤثر ولتاژي كه برقگير در دو سر خود مي تواند

    كند و عملكردي نداشته باشد.

    2- فركانس نامي : Rated Fregaency

    F=50 Hz or 60 Hz – ,فركانس شبكه ايكه برقگير در آن نصب مي شود

    3- ولتاژ جرقه با فركانس صنعتي: Paver Frequency Spark Over Voltage

    – عبارت است از حداقل مقدار ولتاژي كه در فركانس صنعتي و در صورت اعمال به برقگير باعث ايجاد جرقه در دو سر آن مي شود.

    4- ولتاژ جرقه اي ناشي از موج ضربه اي: Impulse Spark Over Voltag

    – مقدار پيك موج ضربه اي 1.2/50 ميكرو ثانيه كه در صورت اعمال به برقگير باعث

    آن مي شود.

    5- حداكثر جريان تخليه:Rated Discharge Current

    – حداكثر جرياني كه از برقگير مي تواند عبور نمايد در هنگام تخليه بدون آنكه به

    برقگير صدمه اي وارد گردد.

    6- ولتاژ باقيمانده:Residerad Voltage

    – مقدار ولتاژي كه در صورت عملكرد برقگير در دو سر آن ظاهر مي شود كه بستگی به جريان برقگير دارد.

    *كنتور برقگير: Arester Conter

    –براي اينكه تعداد دفعاتي را كه برقگير در اثر اضافه ولتاژها عمل كرده واز خود جريان

    عبور داده است از جهت كاربرد آن در طراحي هاي آينده و برداشتهاي آماري داشته

    باشيم از كنتور استفاده مي كنيم. به ازاي هر بار عملكرد برقگير كنتور يك شماره را

    ثبت خواهد كرد كه با توجه به آن تعداد عملكردها در پايان هر ماه , فصل يا سال قابل

    قرائت و ثبت خواهد بود.

ترانسفورماتورهاي اندازه گيري

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در شبكه قدرت ولتاژ و جريان بقدري زياد هستند كه نمي توان از آنها مستقيما براي عملكرد رله ها و دستگاههاي اندازه گيري(آمپر متر و ولتمتر) استفاده كرد به همين دليل از وسايلي به نام ترانسهاي جريان و ولتاژ استفاده مي شود تا كميات الكتريكي را متناسب با ولتاژ و جريان شبكه در سطحي قابل استفاده براي رله ها و دستگاههاي اندازه گيري در اختيار آنها قرار دهند.

    بعبارت ديگر ترانسفورماتورهاي اندازه گيري , ترانسفورماتورهاي كاهنده اي هستند با قدرت خيلي كم كه جريان و ولتاژ را به مقدار قابل سنجش براي دستگاههاي اندازه گيري كاهش مي دهند و وسايل اندازه گيري و حفاظتي(رله ها) از شبكه قدرت ايزوله و مجزا مي گردند.

    *ترانسفورماتور ولتاژ: (P.T)

    ترانسفورماتوري است كه در آن ولتاژ ثانويه متناسب و همفازي با ولتاژ اوليه بوجود مي آيد و

    براي تبديل ولتاژ يك سيستم به ولتاژي مناسب جهت وسايل اندازه گيري و يا حفاظتي بكار مي رود و نيز مدارات اندازه گيري وحفاظتي را از مدار قدرت ايزوله مي سازد. اين ترانسفورماتورها نيز نظير ساير ترانسفورماتورها بر اساس القاء الكترومغناطيس عمل نموده و ولتاژ فشار قوي را به ولتاژهاي استاندارد تبديل مي نمايد.   P.T- ها در ولتاژهاي زياد داراي مخزن روغن بوده كه سيم پيچهاي اوليه وثانويه را درون خود جاي مي دهد و شامل قسمتهاي زير است:

    – سيم پيچ فشار قوي

    – سيم پيچ فشار ضعيف

    – مواد عايقي كه در ولتاژهاي بالا معمولا روغن و در ولتاژهاي پايين از نوع خشك مي باشد

    – هسته

    – جدار عايقي خارجي آن

    *ترانسفورماتورهاي ولتاژ از نظر ساختمان به دو دسته تقسيم مي شوند:

    1- نوع تك بوشينگي:Single Bushing

    2- نوع دو بوشينگي: Double Bushing

    براي اندازه گيري ولتاژ فاز به زمين از P.T هاي تك بوشينگي استفاده مي شود.

    P.T هاي تك بوشينگي از نظر ساخت ارزان قيمت بوده و بصورت ستاره تهيه مي شوند.

    P.T ها كلا بصورت موازي در شبكه قدرت نصب مي شوند.

    P.T ها بايد داراي خصوصيات زير باشند:

    1- افت ولتاژ و افت توان در سيم پيچ هاي اوليه و ثانويه حداقل باشد.

    2- فلوي پراكندگي بسيار كم باشد.

    3- هسته به اشباع نرود.

    نكته مهم: بهترين حات براي P.T اين است كه ثانويه آن باز باشد يعني امپدانس بالايي داشته باشد تا جريان عبوري از آن بسيار محدود گردد.

    *تفاوت P.TوC.T :

    تفاوت آنها در پارامترهاي مدار معادل يعني:

    1- تفاوت در مقاومت سيم پيچها

    2- تفاوت در مشخصه هسته ها

    **نكته**

    عموما P.T ها بصورت تكفاز مورد استفاده قرار مي گيرند.

    *كاربرد P,T ها:

    – در سيستم حفاظت

    – در سيستم اندازه گيري

    كه كاربرد P.T ها بصورت مشروح چنين است:

    – اندازه گيري ولتاژ

    – اندازه گيري توان

    – اندازه گيري ضريب قدرت

    – بهره گيري براي مدار سنكرون چك

    – استفاده در حفاظتهاي O/V—U/V—Directional

    *P.T بايد در جايي نصب گردد كه از بي برق بودن فيدر مطمئن شويم پس محل نصب P.T:

    – در دو سر خطوط انتقال ودر كنار Line Trap.

    – در ورودي و خروجي ترانس قدرت.

    – در زير هر شين بايد P.T وجود داشته باشد.

    * ملاحظات عمومي در P.T*

    1- در ثانويه P.T مي توان از چندين كر استفاده كرد كه هر كر امكان دارد از چندين تپ تشكيل شده باشد. از يك دسته از كرها براي اندازه گيري واز دسته ديگر براي حفاظت استفاده مي شود كه كلاس دقت كرهاي اندازه گيري بايد بالاتر از كرهاي حفاظتي باشد.

    2- در بعضي از موارد امكان دارد كه ثانويه P.T اتصال كوتاه گردد كه باعث مي شود جريان زيادي از ثانويه P.T عبور نمايد كه چون هسته P.T در نزديكي اشباع كار مي كند باعث صدمه ديدن P.T خواهد شد به همين منظور از فيوز (MCB) استفاده مي شود و هر كر يك (MCB) براي خودش بايد داشته باشد.

    – ترمينالهاي ثانويه در P.T با حروف كوچك و در طرف اوليه با حروف بزرگ مشخص مي گردند. تپ ها در ثانويه در قسمت راست و تعداد كرها در ثانويه با رقم در سمت چپ مفهوم مي شوند.

    تعاريف و كميات مهم در P.T :

    * ولتاژ نامي

    * نسبت تبديل و هميشه فاز به زمين مد نظر است

    * بار در ثانويه P.T( بردن)

    * خروجي نامي ترانس

    * درصد خطاي ولتاژ

    * خطاي جابجايي فاز

    * كلاس دقت

    سطح عايقي:

    ضريب ولتاژ نامي:

    مصرف ميزان اضافه ولتاژ مجاز روي p.T است كه اين ضريب به مدت زمان اضافه ولتاژ بستگي دارد مثلا:

    p.T ها بطور معمول10 درصد اضافه ولتاژ را تحمل مي نمايد.

    P.T ها بطور معمول 50 درصد اضافه ولتاژ را به مدت 60 Secتحمل مي نمايد.

    p.T ها بطور معمول 100 درصد اضافه ولتاژ را به مدت 30 Sec تحمل مي نمايد.

    ‍‍‍Capacitor Voltage Transformer Or C.V.T

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ترانسفورماتور ولتاژ خازن عبارت است از يك وسيلۀ تقسيم كنندۀ ولتاژ با استفاده از خازن ويك ترانسفورماتور الكترومغناطيسي. دستگاه تقسيم كنندۀ ولتاژ از تعدادي خازن بصورت سري درست شده است با انتقال يك ولتاژ به دو سر مجموعۀ خازن بعلت وجود مقاومت خازن Xc افت ولتاژهايي در دو سر هر يك از خازنها بوجود مي آيد. در صورتي كه خازنها را با ظرفيت يكسان انتخاب كنيم افت ولتاژ دو سر هر يك از خازن ها برابر خواهد بود.

    در ولتاژهاي بالاتر از 63 kv بعلت سهولت در طراحي و از نظر اقتصادي از C.V.T استفاده مي نمايند. قدرت خروجي( بردن Burden ) C.V.T يا P.T ها به طريق استاندارد IEC يكي از مقادير زير است (160,200,350,500 Va) از ترانسفورماتورهاي ولتاژ خازن در سيستم هاي مخابراتي پست موسوم به( P.L.C ) power line Carrier نيز استفاده مي شود.

    ‍‍‍‍‍‍‍ Current TransFormer Or C.T

    C.T ها بصورت سري با شبكه قرار مي گيرند و هدف عدم تاثير ‍C.T بر روي شبكه است و به همين دليل بايد:

    1- امپدانسي مغناطيسي كنندگي C.T بسيار كم باشد.

    2- در حالت بي باري ثانويۀ C.T‍ بايد حتما اتصال كوتاه گردد.

    دلايل اتصال كوتاه شدن ثانويۀ ‍C.T:

    در ترانسهاي جريان يا ‍C.T ها جريان اوليه تويط شبكۀ قدرت مي شود و بار ‍‍C.T( امپدانسي كه در ثانويۀ C.T قرار مي گيرد نظير آمپرمتر و رله) تاثيري بر روي جريان اوليه نداشته و جريان شبكۀ قدرت را تغيير نميدهد زيرا اين امپدانس در مقايسه با امپدانس بار شبكۀ قدرت مقدار ناچيزي است ,در حالتي كه ثانويۀ C.T باز مي باشد فلوئي كه در هستۀ C.T بوجود مي آيد ناشي از جريان اوليه كه همان شبكۀ قدرت است مي باشد و بعلت اينكه جرياني در ثانويۀ ايجاد نمي شود كه اين ولتاژ مي تواند سبب آسيب رساندن به عايقهاي ‍‍C.T‍‍ و در نهايت سبب منهدم شدن ‍‍C.T مي شود, علاوه بر اين القاء ولتاژ زياد در ثانويۀ C.T مي تواند خطرات جاني براي اپراتور پست كه در ارتباط با تابلوهاي فرمان است ايجاد نمايد.

    *نكتۀ قابل توجه در مورد:

    در مورد ‍C.T ها اين است كه هميشه يك سر سيم پيچ ثانويۀ كليۀ ترانسهاي جريان را بايد زمين كرد, علت اين امر اين است كه در شرايط مختلف احتمال القاء ولتاژ بسيار زياد در سيم پيچ ثانويه وجود دارد, از طرف ديگر از بين رفتن عايق بين ثانويه و اوليه مي تواند براي افرادي كه در حال كار كردن با دستگاه مي باشند خطرناك باشد به اين ترتيب زمين كردن ثانويه موجبات حفاظت افراد را فراهم مي نمايد.

    ملاحضات عمومي در مورد C.Tها:

    * از اوليۀC.T جريان شبكه عبور مي كند. * جريان ثانويه در ‍‍C.T تابعي از جريان اوليه است.

    * بار ‍C.Tوسايل اندازه گيري و حفاظتي است.

    * از مهمترين مشخصات C.T lp/ ls است.

    * جريان ثانويۀ‍‍‍C.T ها معمولا يك و پنچ آمپر است.

    * تعداد كرهاي C.T به شش تا هم مي رسد.

    * جنس هستۀ C.T معمولا از سيليكن ,آهن ,يا نيكل آهن است.

    عايق هاي بكار رفته در C.T‍‍ ها:

    عايق خشك Low Voltage

    مقره چيني , عايق زرين قالب گيري شده Medium Voltage

    روغن و كاغذ آغشته به روغن High Extera High Voltage

    كميات و مشخصات الكتريكي دقتي C.T ها:

    1- نسبت تبديل جريان lp/ls

    2- بردن, امپدانس در ثانوبۀ C.T

    3- درصد اختلاف بين جريان نامي و جريان واقعي

    4- خطاي جريان يا خطاي نسبت تبديل

    5- جابجايي در فاز جريان, اختلاف فاز بين 1p/1s

    6-خطاي مركب

    7- حد دقت جريان اوليه

    8- ضريب حد دقت نامي

    9- كلاس دقت

    10- سطح عايقي

    11- ولتاژ نامي

    12- حد حرارتي جريان كوتاه مدت) 1th)

    13- حد جريان ديناميكي Idyn

    14-ولتاژ شروع اشباع

    *دليل عمدۀ خطا در C.T :

    امپدانس مغناطيس كنندگي و موءلفۀ جريان بي باري 10 است.

    *تفاوت عمدۀ ‍C.T ها و ترانسها قدرت:

    در نقطۀكار آنها مي باشد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ترانسهاي قدرت هميشه در زانوي منحني كار مي نمايند در حاليكهC.T بايد دور از زانوي منحني ناحيۀ عملكرد قرار داشته باشد تا خطاي اندازه گيري كم شود مخصوصا در كرهايي از C.T كه براي حفاظت استفاده مي شوند نقطۀ كار ‍‍C.T بايد بسيار پايين باشد تا هنگام بروز فالت ‍C.T به اشباع نرود.

    *نكته: C.T بايد داراي هسته اي با ضريب نفوذپذيري بالا باشد كه در نتيجه مقطع هسته بزرگتر مي شود.

    *مكان نصب ‍C.T :

    1- ملاحظات فني براي اندازه گيري و حفاظت

    2- طرح شينه بندي

    3- سهولت انجام تعميرات

    5- ملاحظات اقتصادي

    هر C.T حداقل چهار كر دارد:

    1- يك كر براي اندازه گيري

    2- يك كر براي حفاظت اصلي

    3- يك كر براي پشتيبان

    4- يك كر براي حفاظت شين

    مي دانيم كه روغن C.T روغن بسته اي بوده كه در طول عمر C.T نياز به تعويض ندارد, پس اگر ‍‍ C.T داراي نشتي روغن گردد مي بايستي در همان مراحل توسط اپراتور ايستگاه و در اسرع وقت به واحد تعميرات اطلاع داد تا نسبت به برطرف كردن آن اقدام گردد. زيرا اگر قسمتهاي عايقي C.Tبدون روغن باقي بماند: C.Tدر مدت كوتاهي منفجر و خسارات زيادي را به تجهيزات جانبي وارد مي كند. پس اپراتورهاي هر شيفت بايد نسبت به روغن C.Tبسيار حساس و هر گونه نشتي را بلافاصله به واحدهاي ذيربط اطلاع دهند.پس موارد زير از وظايف اپراتور هر شيفت مي باشد:

    *در صورت وجود هر گونه نشتي از روغن ‍‍C.T مخصمصا از قسمت زير مقره ها و يا از ترمينال باكس ‍‍C.T مي بايستي موضوع توسط اپراتور شيفت بدون درنگ به سرپرست واحد بهره برداري و واحد تعميرات اطلاع تا در مورد تعمير و يا خروج اضطراري آن اقدام گردد.

    *چنانچه ميزان نشتي روغن در حدي باشد كه نماي ‍C.T خالي از روغن گردد, اپراتور شيفت

    بايستي ضمن اطلاع به مركز كنترل, بلافاصله C.T را از مدار خارج و آن را كاملا ايزوله نمايد. سپس موضوع را به سرپرست واحد بهره برداري ايستگاه و گروه تعميرات اطلاع و گزارش نمايد.

    روشهاي توليد برق DC:

    1- باطري

    2- ژنراتور برق DC

    3- مبدل AC-DC( يكسو ساز): Reactifair

    *مصرف كنندگان برق DC در پست:

    1- لامپها وآلامهاي هشدار دهنده

    2- رله هاي حفاظتي

    3- سيستم و دستگاههاي مخابراتي = ) voc 48-50( ) (voc

    4- بوبين قطع ووصل بريكر و سكسيونرها

    5- روشنايي اضطراري: Emergency light

    6- موتورهاي بريكر و سكسيونر 125(voc)=

    7- زنگ اعلان خطر

    8- موتور تپ چنجر ترانسهاي قدرت.

    *روشهاي تامين برق DC در ايستگاه:

    1-استفاده از باطري.

    2-استفاده از باطري شارژر. Battry Charger

    –در صورتي گه برق AC مورد نياز ايستگاه بهر دليلي قطع گردد, باطريها برق DC مورد نياز ايستگاه را به مدت زمان معيني تامين مي نمايد كه اين مدت زمان بستگي به آمپر ساعت باطريها و مقدار مصرف از باطريهاست.

    موارد مصرف باطريها:

    1- سيستم هاي مخابراتي و روشنايي اضطراري U.P.S

    2- سكوهاي نفتي درون دريا كه از ساحل دورند و نياز به انرژي دائمي دارند.

    3- بيمارستانها و سيستم اعلان خبر.

    4- تغذيۀ DC ايستگاهها و نيروگاههاي برق.

    انواع شارژرها:

    1- استاتيك كه از يكو سازها هستند.

    2- ديناميك- موتور ژنراتور DC-كوپل موتور ژنراتورDC .

    باطري و باطري شارژر:

    در هر يك از ايستگاههاي انتقال حداقل يك دستگاه باطري شارژر و يك سري (110,120,127)12Vdc براي حفاظت تجهيزات و يك دستگاه شارژر48 Vdc و يك سري باطري 48Vdc براي لامپهاي سيگنال و سيستم P.l.C وجود دارد در بعضي از دستگاههاي بزرگ دو دستگاه شارژر همراه با دو سري باطري و يا يك دستگاه باطري شارژر و دو سري باطري وجود دارد.

 انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بهترين حالت استفاده از دو دستگاه باطري شارژر و دو سري باطري مي باشد زيرا كه حفاظت كلي پست يعني عملكرد رله هاي حفاظتي و چراغهاي آلام و سيستم P.l.C از طريق برق DC يعني باطري تامين مي گردد,لذا اگر بعضي باطري شارژر صدمه ببينند و يا برق AC پست قطع گردد.

    اولا در صورت سالم بودن باطريها , نيز فقط چند ساعت دوام خواهند داشت و وقتي كه ولتاژ آنها به 80% ولتاژ نامي برسد قطع و وصل بريكرها با مشكل مواجه خواهد شد, ثانياچون كه باطريها به صورت سري مي باشند در صورتي كه يكي از باطريها تخليه يا صدمه ببينند مشكلاتي را ايجاد خواهند كرد كه در صورت بروز فالت در شبكه و بر روي تجهيزات و يا خطوط مي تواند عواقب وخيمي در پي داشته باشد پس بايد:

    * در كليۀ ايستگاههاي انتقال و حتي فوق توزيع مهم از دو دستگاه باطري شارژ و دو سري باطري استفاده كرد.

    * حداقل يك دستگاه باطري شارژ و چند عدد باطري در پست و يا در محلي در دسترس وجود داشته باشد تا در هنگام بروز حوادث بتوان در اسرع وقت از آنها استفاده كرد.

    * بايد بطور مرتب و دقيق و بكارگيري دستورالعمل هاي مربوط در نگهداري باطريها نهايت تلاش را بعمل آوريم.

    پس با توجه به نكات ذكر شده در بالا بطور مرتب و مداوم از باطريها بازديد و سرويس بعمل آورد كه اين مهم در سه قسمت صورت مي گيرد:

    1- از لحاظ ظاهري

    *چك كردن Plag Vent( دريچه ها) اگر در پوش آنها بسته نمي شدند و يا معيوب بودن آنها را تعويض نمائيم.

    * چك كردن كانكتورها از لحاظ استحكام اتصالات

    *در صورت وجود شوره بر روي سلها و اتصالات آنها را با بورس سيمي تمييز كنيم( از حلال آلي و يا معدني استفادن نكنيم).

    * اتصالات نهايي باطري به شارژر را از طريق فيوز( كليد) چك كنيم.

    2- چك كردن وضعيت الكتروليت و الكترودها:

    *سطح الكتروليت را چك مي كنيم كه بايد بين دو علامت MinوMax روي باطري و نزديك

    Maxباشد.

    * غلظت الكتروليت را با غلظت سنج اندازه بگيريم كه در حد نرمال باشد.

    Kg/lite 1.24(+/-) 0.01

    * دماي الكتروليت را توسط دماسنج مخصوص اندازه مي گيريم اين دما بايد بين 45 C –15C باشد.

    * رنگ الكترودها را بازديد مي كنيم اگر بيش از حد روشن شده باشند نشان دهندۀ وجود سولفات سرب بر روي الكترودها مي باشد پس بايد طبق دستورالعمل رفتار نمائيم.

    3- چك كردن ولتاژ باطريها:

    * ولتاژ كل سلهارا از زير فيوزها چك نمائيد.

    * ولتاژ هر سل را اندازه بگيريد و دقت كنيد در رنج مجاز خود باشند حدود2.2ولت در هر سل باشد.

    تعريف پيل الكتروشيميايي:

    تبديل انرژي شميايي به الكتريكي كه از دو قسمت اساسي ساخته مي شود:

    1- قسمتهاي اصلي پيل كه از دو فلز مشابه ساخته شده اند.

    2- الكتروليت كه از مايع و جامد ساخته مي شود

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss از نظر واكنش دروني پيل ها به دو دسته تقسيم مي شوند:

    1- پيل هاي گالواني : در واكنش خودبخودي كه در درون آن صورت مي گيرد در اثر واكنش شيميايي الكتريسيته توليد مي شود.

    2- پيل هاي الكتروليتي : پيل الكتروشيميايي كه از الكتريسيته منبع خارجي براي انجام واكنش غير خودبخودي در داخل آن استفاده مي شود. كه اين پيل را اصطلاحا باطري مي نامند, همانطوري كه مي دانيم اين منبع خارجي در ايستگاه برق شارژر است. عامل احياگر الكترود دهنده (كاتد) و عامل اكسيدگر الكترود گيرنده( آند) است. الكترودي كه در آن عمل اكسيداسيون صورت مي گيرد آند و الكترودي كه در آن احيا صورت مي گيرد كاتد است. در پيل هاي گالواني پتانسيل كاتد از آند بيشتر است يعني مثبت تر است چون الكترودي كه احيا مي شود الكترونهاي آن بخادج رفته و بار مثبتي روي آن باقي مي گذارد.

    در انداكسيداسيون باعث انتقال الكترون بدون الكترود گرديده و در آن ايجاد بار منفي مي نمايد.

    در پيل هاي الكتروليتي باز هم اكسياسيون در آند صورت مي گيرد ولي چون فرايند بخودي خود انجام نمي گيرد الكترونها بايد از آن قسمت خارج گرديده و كاتد ذخيرهاي از الكترونها براي انجام واكنش احيا داشته باشد پس در باطريهاي الكتروليتي پتانسيل آند از كاتد مثبت تر است.

    *عمليات شارژر در چهار حالت صورت مي گيرد:

    1- حالت شارژر اوليه: Initial

    از اين حالت شارژر باطريها زماني استفاده مي شود كه باطريها براي بار اول تحت شارژ گذاشته مي شوند و كاملا خالي هستند. در اين حالت شارژر مانند يك منبع عمل مي كند. بعد از زمان كافي( مطابق با ظرفيت باطريهاي نصب شده) شارژر را بطور دستي از حالت اوليه خارج مي گردانيم, ياطريها بعد از اينكه يكبار شارژ شدند مجددا دشارژ مي شوند و بعد از اين عمليات مجددا باطريها شارژ مي گردند در اينحالت ولتاژ هر سلول باطري 2.6v- 2.75v قرائت مي گردد.

    2- شارژ سريع: Boost Chang

    در صورتي كه از باطريها كار گرفته شده باشد و مدتي از برق DC باطريها استفاده شده باشد و نياز است كه مجددا باطريها حالت اوليه خود را بدست آورده از اين نوع شارژ استفاده مي شود.

    3- شارژ اتوماتيك: Automatic Charg

    در صورت قطع و وصل برق دستگاه شارژ AC بمدت بيش از ده دقيقه شارژر بصورت اتوماتيك به مدت بيست دقيقه به حالت Boost رفته و سپس بحالت Flating باز مي گردد.

    4- شارژ نگهداري يا شارژ آرام: Flating Charg

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در اين صورت باطريها بصورت آماده بكار نگهداري مي شوند و اينوع شارژ اغلب در ضمن كار عادي باطري بطور خود به خود صورت مي گيرد. مي دانيم كه باطري ايده آل داراي مقاومت دروني صفر و در نتيجه تافات دروني صفر مي باشد در حاليكه باطريها ايده آل نبوده و نياز به شارژ مداوم دارند به علت تلفات انرژي ناشي از مقاومت دروني باطري. ولتاژ نامي مورد نظر در اينحالت براي هر سل باطري 2.23v مي باشد.

    *تعيين غلظت محلول باطري:

    بوسيلۀ يك دستگاه چگالي سنج غلظت محلول را اندازه گيري مي كنند كه غلظت مجاز را كه بين 1.21-1.19 گرم بر سانتيمتر مكعب در بيست درجه سانتي گراد است بدست مي آورند. جهت رسيدن مجاز با ريختن آب مقطر يا محلول پتاس بداخل محلول اينكار صورت مي گيرد.

    *سيستم تغذيۀ ايستگاه اعم از ACوDC.

    1- حالت نرمال :

    1- تامين برق AC مورد نياز ايستگاه از طريق ترانس مصرف داخلي Station Service

    2- باطري شارژر:كه شارژر ضمن توليد برق DC مورد نياز همزمان نسبت به شارژ باطريها نيز اقدام مي نمايد.

    2- حالت اضطراري:

    1- برق AC قطع مي باشد كه در اينصورت در صورت موجود بودن ديزل ژنراتور برق AC تامين مي گردد.

    2- برق AC اعم از S.S و ديزل ژنراتور قطع است كه در اين صورت برق مورد نياز ايستگاه را با باطريها تامين مي نمايند.

    *روش تامين سه فاز AC در ايستگاه:

    1- ترانس مصرف داخلي:S.S

    2-ديزل ژنراتور

    *مصرف كنندگان برق AC در ايستگاه:

    روشنايي محوطه , اتاقهاي فرمان, رله, باطريها و ساير اتاقهاي موجوددر ايستگاه.

    سيستم تهويه ايستگاه, وسايل برودتي و حرارتي, فن هاي خنك كنندۀ ترانسهاي قدرت, پمپ آب, پريزها و كليدها, شارژرهاي 48و125 ولت DC , موتورهاي سه فاز مربوط به تعويض تپ ترانسهاي قدرت , روشنايي پانلهاي اتاق فرمان و رله و مارث لينگها تغذيه تريپ ديوايس بريكرهاي 33Kv Trip Device)) شارژرهاي بي سيم دستي و چراغ هاي روشنايي اضطراري دستي, تغذيۀ بي سيم ثابت گويا و غيره.

    ** شينه بندي يا: Bus bar Arrangment

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss باس بار يا شينه عبارت است از يك هادي به شكل لوله اي يا سيمي و يا تسمه اي كه انرژي الكتريكي از نيروگاهها, ترانسفورماتورها و يا خطوط انتقال و از طريق آن به مراكز مصرف منتقل مي شود بعبارت ساده تر شينه يك هادي است كه بوسيلۀ انشعابات متعدد به منابع توليد و مراكز مصرف متصل است.

    شينه بندي : نحوۀ ارتباط الكتريكي فيدرهاي مختلف را به يك باس و به يكديگر و ايجاد ساختار و اتصالات بين تجهيزات را شينه بندي گويند.

    *عوامل مؤثر در شينه بندي:

    • قابليت اطمينان و تداوم سرويس دهي

    • موقعيت پست در شبكه

    • ولتاژ و ظرفيت پست

    • اهميت مصرف كننده

    • وضعيت پست از نظر توسعۀ و تعميردر حالت كار عادي شبكه Switching

    *انواع شينه بندي:

    1- سيستم بدون باسبار Without Busbor

    2- سيستم تك شينه Busbar Single

    3- شينه بندي اصلي و انتقالي Main & Transfer Busbar

    4- شينه بندي دوبل( دو شين اصلي ) Duplicate Busbar

    5- شينه بندي دوبل با ديسكانكت موازي

    Duplicate Busbar with By pass Disconec

    6- شينه بندي يك و نيم بريكري One & halfe Breaker System

    7- شينه بندي دو بريكري Double Breaker System

    8- شينه بندي حلقوي Ring Busbar System

    9- شينه بندي تركيبي Combined System

    10- سيستم هاي شينه بندي با بيش از دو شين

    1- سيستم بدون باسبار: without Busbar

    اين طرح اصولا بندرت و تنها در پست هاي كم اهميت و يا موقتي استفاده مي شود و داراي معايب زير است:

    – براي انجام تعميرات روي هر يك از تجهيزات كل پست بي برق مي شود.

    – با بروز هر اتصال كوتاهي در روي خط و يا هر قسمت از مدارات داخل پست كل پست بدون برق خواهد شد.

    – ضريب اطمينان بسيار كمي دارد.

    – براي تغذيه هاي كوتاه مدت بكار مي رود.

    – امكان مانور روي تغذيه كننده ها وجود ندارد.

    ** تنها مزيت سيستم بدون باسبار حفاظت ساده و ارزان قيمت آن است.

    2- سيستم تك شينه: Single Busbar

    مزايا: هزينۀ كم

    حفاظت و عمليات ساده

    در اين سيستم تمام انشعابات روي يك شين و توسط يك بريكر با يكديگر ارتباط پيدا مي كنند.

    معايب:

    • با اتصال كوتاه روي شين تمام پست بي برق مي شود.

    • در صورت تعميرات روي يك انشعاب آن انشعاب بدون برق مي شود.

    • امكان توسعۀ ايستگاه بدون خاموشي كل ايستگاه وجود ندارد.

    اين نوع شينه بندي مناسب براي مصرف كننده هايي است كه امكان تغذيه از ايستگاه ديگر را داشته باشند.

 انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مي توان براي برطرف كردن بعضي از معايب طرح فوق از بريكر ( Bus Section = Bus Tie)

    و يا از ديسكانكت استفاده كرد. در صورتي كه براي قطع طولي شين از ديسكانكت استفاده شده باشد براي قطع و وصل آن يك طرف شين بدون برق باشد ولي در صورت استفاده از بريكر مي توان در هر شرايطي بريكر را باز و بسته نمود.

    در صورت استفاده از بريكر باس شكن در صورت اتصالي روي هر فسمت از شين, همان قسمت بدون برق مي شود و تداوم و سرويس دهي بهتري را دنبال خواهد داشت و بريكر باس شكن در حالت كار عادي ايستگاه بسته نگه داشته مي شود.

    3- شينه بندي اصلي و انتقالي: Main & Transfer Busbar

    در صورت اتصال كوتاه روي شين تمام انشعابات بدون برق خواهد شد مگر اينكه از باس شكن استفاده نمائيم.

    در حالت كار عادي سيستم تنها شين اصلي برقرار بوده و از شين فرعي استفاده نمي شود و بريكر كوپلر باز است. و بريكر باس كوپلر در هر زمان تنها مي تواند جانشين يكي از بريكرهاي خطوط و يا ترانس شود

    در اين سيستم از يك شين اصلي و از يك شين فرعي كه ارتباط دو شين توسط يك بريكر موسوم به Bus Coupler امكان پذير است, هر انشعاب از طريق بريكر به شين اصلي و از طريق ديسكانكت به شين فرعي وصل است. بريكر باس كوپلر در صورت اشكال در هر يك از بريكرها مي تواند جايگزين آنها شود. پس هنگام جايگزيني باس كوپلر بجاي هر يك از بريكرهاي خط و يا ترانس, ابتدا بايد ديسكانكتهاي طرفين كوپلر را بست و بعدا بريكر كوپلر بسته شده و در نهايت سكسيونر متصل به شين فرعي بسته و بريكر خط يا ترانس را از مدار خارج مي نمايند.

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در صورتي كه تعداد انشعابات از شين اصلي زياد باشد گاهي شين اصلي و فرعي به دو يا چند بخش نيز تقسيم مي گرددكه ارتباط بخش ها در شين اصلي معمولا از طريق بريكر ودر شين فرعي از طريق ديسكانكت انجام مي شود بايد توجه داشت كه توسعۀ ايستگاه بدون خاموشي كامل آن امكان پذير نيست.ولي در صورت استفاده از باس شكن مي توان يك طرف آن را براي توسعه بدون برق كرد.

    شين بدون خاموشي قابل تعمير نيست ولي بريكرهاي خط و يا ترانس بدون خاموشي خط و يا ترانس قابل تعميرند.

    در صورت استفاده از باس شكن, باس كوپلر براي دو طرف در نظر گرفته مي شود و در صورت استفاده از باس شكن در شين فرعي, مي توانيم دو بريكر را در آن واحد تعمير نمائيم.

    معمولاً اين نوع شينه بندي تا سطح ولتاژ 132 Kv مورد استفاده قرار مي گيرد.

    4- شينه بندي دوبل( دوشين): Duplicate Busbar

    *** نقش بريكر كوپلر در اين شينه بندي با بريكر كوپلر در شينه بندي اصلي و انتقالي متفاوت است.

    مي توان با استفاده كردن از ديسكانكت D.S بدون خاموشي از دو شين اصلي استفاده شود هر انشعاب داراي سه ديسكانكت است كه دو ديسكانكت امكان اتصال از يك شين به شين ديگر به اين صورت است كه ابتدا ديسكانكتهاي مربوط به كوپلر و بريكركوپلر را بسته و پس ديسكانكتهاي شين دوم را بسته و شين اول را باز مي نمايند در صورتي كه تعداد انشعابات زياد باشد مي توان از بريكر Bus section استفاده كرد كه در اينصورت براي هر بخش از شين يك بريكر كوپلر مورد نياز خواهد بود. در اين سيستم مي توان تعدادي از انشعابات را از يك شين و تعدادي ديگر را از شين دوم تغذيه كرده توسعه پست بدون برق كردن پست امكان پذير است.

    *عيب اساسي:

    تعمير بريكر خط و يا ترانس, خاموشي انشعاب مربوطه را بدنبال خواهد داشت تا سطح ولتاژ 132 كيلوولت مورد استفاده قرار مي گيرند.

    5- سيستم شينه بندي با دو شين اصلي و ديسكانكت موازي:

    Duplicate Busbar With by pass Disconect

    اين سيستم در واقع تركيبي از دو سيستم شينه بندي دوبل و اصلي انتقالي است. هر يك از دو شين مي توانند در حالت عادي در مدار باشند و ديگري بعنوان درز و مورد استفاده قرار گيرد. در مواردي كه در بريكر هر انشعاب نقصي وجود داشته باشد مي توان يك مسير موازي به كمك بريكر كوپلر ايجاد كرد و بدون خاموشي انشعاب مربوطه نسبت به رفع اشكال از بريكر معيوب اقدام كرد. بدين ترتيب مزيت هاي دوسيستم در يك سيستم جمع شده است. اما به لحاظ تعداد زياد ديسكانكتها, كنترل و حفاظت كل سيستم پيچيده تر و نيز از نظر اقتصادي گرانتر خواهد بود.

    اين نوع شينه بندي نيز معمولا در پستهاي با ولتاژ 132 Kv كه داراي اهميت زيادي باشند و گاهي در پسي هاي با سطح ولتاژ 230Kv نيز مورد استفاده قرار مي گيرند

    6- سيستم شينه بندي يك و نيم بريكري  : One & half Breaker System

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss سيستم هاي شينه بندي تاكنون معرفي شده است بهنگام كار عادي پست همگي فقط داراي يك شين بر قرار هستند و شين دوم معمولا بصورت رزرو بوده و باري روي آن قرار ندارد. در چنين سيستم هايي چنانچه اتصال كوتاهي روي شين برقرار رخ دهد تمام بريكرهاي تغذيه كننئه انشعابات توسط سيستم حفاظت باسبار تريپ خواهند خورد و كل پست و يا بخشي از آن براي مدتي بي برق خواهد شد در پست هايي با ولتاژ 230Kv و بالاتر كه معمولا ايستگاهايي در يك منطقه قرار دارند بي برق شدن يك بخش از پست مي تواند منجر به خاموشيهاي گسترده اي هر چند كوتاه مدت گردد بخصوص در نواحي پر مصرف كه داراي كارخانجات و مجتمع هاي صنعتي بزرگ باشد اين مسئله بيشتر اهميت خواهد داشت. لذا براي بالا بردن قابليت اطمينان سيستم و پايداري شيكه از سيستم هاي شينه بندي گرانتر ولي مطمئن تري استفاده مي شود كه سيستم يك ونيم بريكري يكي از آنها ست.

    در اين نوع شينه بندي براي هر دو انشعاب سه بريكر وجود دارد( براي يك انشعاب يك ونيم بريكر هزينه شده است ). امكان مانور روي بريكرها و انشعابات زياد است و هيچ انشعابي با معيوب شدن يك يريكر تغذيه كننده آن از مدار خارج نمي شود چون در هر لحظه دو مسير تغذيه براي هر انشعاب وجود دارد. سيستم داراي دو شين اصلي بوده كه در حالت عادي كاركرد هر دو برقرار بوده و كليۀ بريكرها نيز در مدار مي باشند. به اين ترتيب در صورتي كه روي هر يك از اتصال كوتاهي رخ دهد هيچ يك از انشعابات از مدار خارج نخواهد شد. توسعۀ ايستگاه بدون قطع هيچ يك از انشعابات امكان پذير است.در اين سيستم شينه بندي:

    • تمام كليدها در حالت عادي وصلند.

    • در صورت اتصال كوتاه روي شين بريكرهاي مربوطه به همان شين بدون برق خواهند شد.

    • در صورت اتصالي روي هر انشعاب دو بريكر از مدار خارج خواهند شد.

    • امكان تعمير هر كدام از بريكرها و شين ها بدون قطع انرژي امكان پذير است.

    • توسعه پست براحتي امكان پذير است.

    تا سطح ولتاژهاي 230kv و 400kv مورد استفاده دارند. و نقش عمده در اين نوع شينه بندي بعهدۀ بريكرهاست.

    ** آثار وقوع خطا **

    آثار وقوع خطا به سه دسته تقسيم مي نمايند:

    * بر اثر بروز خطا ممكن است واحدهاي ژنراتور موجود در يك نيروگاه از حالت سنكرون خارج شده و باعث خروج آن از شبكۀ قدرت شود كه اين خود ممكن است باعث ناپايداري شبكه گردد.

    * خسارات شديد به تجهيزاتي كه در آنها فالت ايجاد شده است بخصوص اتصال كوتاه كه اثرات حرارتي و مكانيكي شديدي دارد.

    *خسارت و آسيبي كه ممكن است به تجهيزات سالم در نزديك محل بروز خطا وارد شود.

    **هدف از طراحي يك سيستم حفاظتي:

    * تامين شرايط مناسب جهت تداوم كار بدون وقفه سيستم قدرت كه اين مهم با تشخيص فالتهاي سيستم در حداقل زمان ممكن و جدا كردن كمترين عنصر از سيستم قدرت بطوري كه فالت بوجود آورده برطرف يا محدود گردد. تحقق خواهد يافت.

    * رله گذاري حفاظتي بايد اطلاعات مناسبي از نوع و محل وقوع فالت را ارائه دهد تا ضمن تسريع در كار تعميرات لازم , بتوان با استفاده از اين اطلاعات قابليتهاي سيستم حفاظتي را بهبود بخشيد.

    Fault : وقوع حالتهاي غير عادي در سيستمهاي قدرت فالت ناميده مي شود.

    **آناليز فالتهاي سيستم قدرت:

    انواع فالت Fault

    11- * اتصال كوتاه

    7- * افزايش و كاهش ولتاژ از حد مجاز

    * تغيير فركانس

    * بازگشت توان

    * عدم تعادل بار

    * كاهش امپدانس

    * اضافه جريان

    *فالت هاي غير الكتريكي

    *ديفرانسيل( اختلاف)

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss از بين فالتهاي فوق الذكر اتصال كوتاه از همه مهمتر است و اتصال كوتاه عبارت است از فالتي كه موجب انحراف الكتريكي از مسير اصلي آن شود كه انواع اتصال كوتاه عبارتند از:

    1- اتصال كوتاه سه فاز به هم Three Phase Clear Of Earth

    2- اتصال كوتاه سه فاز و اتصال به زمين Three Phase to Earth

    3- اتصال كوتاه دو فاز به يكديگر Phase To Phase

    4- اتصال كوتاه يك فاز با زمين Single Phase To earth

    5- اتصال كوتاه دو فاز با يكديگر و با زمين phase to phase to earth

    6- اتصال كوتاه دو فاز با هم و فاز ديگر با زمين Phase to Phase Pluse

    Single Phase to earth

    *علت وقوع فالت:

    مهمترين دلايل وقوع فالت عبارتند از :

    ضعف مقاومت عايقي, افزايش درجه حرارت بيش از حد مجاز, افزايش سطح ولتاژ و يا بطور كلي شرايط الكتريكي و يا مكانيكي كه سيستم براي تحمل آن طرح شده است.

    نحوۀ كنترل فالتهاي سيستم قدرت:

    جلوگيري از بروز فالت بوسيلۀ طراحي صحيح, انتخاب تجهيزات مناسب, تعمير و نگهداري اجزاء و بهره برداري مناسب بطوريكه احتمال وقوع فالت به حداقل مقدار ممكن برسد بديهي است كه ملاحظات اقتصادي عامل محدود كننده اي در اين روش مي باشد.

    * كاهش اثر فالت بوسيلۀ تجهيزات سيستم حفاظتي :

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss    با توجه به اينكه جلوگيري از بروز فالت بطور قطعي غير ممكن است لزوم طرح سيستم حفاظتي كه بتواند در صورت بروز فالت, آن را محدود و برطرف نموده و اثرات سوء آن را كاهش دهد لازم است.

    *پارامترهاي تشخيص فالت:

    ****1- جريان, يكي از مهمترين پارامترهاي تشخيص فالت است كه بطرق زير مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد:

    * بر اثر بروز فالت مقدار دامنۀ جريان سيستم از مقدار نرمال بيشتر شده كه اين افزايش مي تواند نشان دهندۀ وقوع فالت باشد. مثل فول شدن يك خط يا يك ترانس.

    * در موقع بروز فالت( برخي فالتهاي) تعادل بين جريانهاي ورودي و خروجي دستگاه تحت حفاظت از حالت عادي خارج مي شود لذا با مقايسۀ دائمي جريانهاي ورودي و خروجي ميتوان حالت عدم تعادل را بعنوان نشانه اي از فالت تلقي كرد. مثل حفاظت ديفرانسيل در ترانس, ژنراتور وباسبار.

    * به هنگام بروز دستۀ ديگري از فالتها جريان از مسير اصلي خود منحرف شده و اين انحراف جريان از مسير اصلي مي تواند مشخصۀ خوبي براي تشخيص فالت باشد. مثل اتصال كوتاه كه يك خط انتقال و يا يك شينه.

    Ir+Is+It=0 در حالت عادي

    كه نشانه اي از بروز فالت است ( غيراز صفر = Ir+Is+It) در حالت غير عادي

    2- ولتاژ: با اندازه گيري دائم دامنه ولتاژ ميتواند كاهش ولتاژ در لحظۀ بروز فالت و يا افزايش غير مجاز آن را تشخيص داد.

    Vr+Vs+Vt=0 در شرايط عادي

    ( غير صفرVr+Vs+Vt=) در شرايط غير عادي

    3- امپدانس:

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مقدار امپدانس ديده شده شبكه از يك نقطه مثلا پست در حالت كار عادي داراي مقدار معيني است كه از رابطۀ z= v/i قابل محاسبه است در هنگام بروز فالت و اتصال كوتاه با كاهش ولتاژ و افزايش جريان امپدانس بشدت كاهش مي يابد و در نتيجه مي توان با مقايسۀ دائمي امپدانس فعلي با امپدانس رفرنس به وقوع فالت پي برد.

    4- فركانس: تغيير ناگهاني بار موجب تغيير فركانس شده و هر تغيير فركانس در شبكه نشان دهندۀ وقوع فالت است.

    5- جهت توان:

    در حالت كار عادي شبكه توان اكتيو در جهت معيني از طرف مولد به طرف مصرف كننده جاري است ولي در زمان بروز فالت بخصوص در شبكه هاي رينگ كه تغذيه از دو سو مي باشد جهت توان بطرف محل اتصالي تغيير مي يابد يا در هنگام كار دو ژنراتور موازي در شرايط غير عادي يكي از ژنراتورها بصورت موتور عمل كرده و باري براي ژنراتور ديگر محسوب مي گردد كه در اين گونه موارد تغيير جهت نشانۀ بروز فالت است.

    6- پارامترهاي غير الكتريكي:

    در يك سيستم تحت حفاظت بروز فالت موجب تغيير پارامترهايي نظير دما, فشار, حجم گاز, سطح روغن, تجزيۀ روغن, تصاعد گاز وغيره مي گردد كه با كنترل هر يك از اين پارامترها مي توان به وقوع فالت پي برد.

    *عناصر يك سيستم حفاظتي عملكرد آنها:

    1- ترانسديوسرها يا مبدلها ) (C.T- P.T- C.V.T

    2- سنسورها( رله ها)

    3- مدار شكن( بريكرها)

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در اين سيستم ترانسديوسرها وضعيت سيستم را حس كرده و آن را به كميتي قابل استفاده و تشخيص براي سنسورها تبديل مي نمايد و سنسورها نيز با دريافت پارامترهاي سيستم از ترانديوسرها شرايط عادي را از غير عادي تميز مي دهند. در شرايط عادي سيستم كنترل فعال است و در شرايط غير عادي سيستم حفاظت فعال داشته و در اين شرايط فرامين حفاظتي بر دستورات كنترل اولويت داشته و با صدور فرمان جهت بريكرها شرايط رفع عيب را فراهم مي آورد و قسمتهاي معيوب را از قسمتهاي سالم جدا مي كند. علاوه بر عناصر ذكر شده اجزاي ديگري مانند فيوزها, مدارات ارتباطي بين و انتهاي سيستم حفاظتي, مدارات تريپ سيستم DC در يك سيستم حفاظتي نقش دارند.

    *مشخصات و خصوصيات سيستم حفاظت:

    1- قابليت اطمينان: Reliability

    اعتماد و اطميناني كه به سيستم حفاظتي مي توان داشت و بصورت زير بيان مي گردد: دفعاتي كه سيستم عمل مي كند

    ( ———————— = قابليت اطمينان)

    دفعاتي كه سيستم بايد عمل كند

    **مهمترين عوامل افزايش و كاهش Reliability يك سيستم حفاظت عبارتند از:

    * طراحي

    * استفاده از تجهيزات مناسب و كافي

    * نصب

    * بهره برداري

    2- قابليت انتخاب: Selectivity

    خاصيتي از سيستم حفاظت كه به موجب آن در موقع بروز فالت تنها قسمتهاي معيوب از سيستم جدا شده و قسمتهاي سالم به حالت عادي باقي بمانند. كه خود بر دو نوع مي باشد:

    الف- سلكتيو مطلق: در صورتي كه سيستم حفاظتي تنها نسبت به فالتهاي زون خود حساس باشد آن را سلكتيو مطلق گويند.( مثل رلۀ ديفرنسيل, R.E.F )

    ب- سلكتيو نسبي: در صورتي كه سيستم حفاظتي علاوه بر زون خود نسبت به فالتهاي زونهاي ديگر نيز حساس باشد آن را سلكتيو نسبي گويند.( O/C و ديستانس)

    3- تمايز- فرق گذاري Discrimination

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss يك سيستم حفاظتي مناسب بايد بتواند شرايط عادي سيستم را از وضعيت غير عادي آن بخوبي تشخيص دهد يا بعبارت ديگر بتواند حالتهاي بروز فالت را از حداكثر تغييرات مجاز تشخيص دهد مثل جريان هجومي ترانسها قدرت, يا جريان راه اندازي موتورهاي آسنكرون, نوسانات سيستم قدرت كه در تمام حالات فوق سيستم حفاظت نبايد فعال گردد.

    4- پايداري (Stability): سيستم با تريپهاي غير ضروري مواجه شده و اصطلاحا داراي پايداري باشد.

    5- حساسيت: Sensitivity

    حساسيت يك سيستم حفاظت مربوط به مقادير لازم براي عملكرد آن است مثلا هر چه مقدار مينيمم جريان لازم براي عملكرد رله اي كمتر باشد آن رله اي حساس تر است.

    6- سرعت: Speed

    سرعت يكي از خصوصيات حفاظتي مناسب است و بايد فالت حادث شده را در حداقل زمان ممكن بر طرف يا محدود سازد.

    زمان عملكرد بريكر + زمان عملكرد رله = زمان حذف فالت

    7- مناسب و كافي بودن: Adequateness

    بايد با توجه به پارامترهاي زير حفاظت كافي و مناسب را براي هر قيمت در نظر گرفت و نبايد مسائل اقتصادي باعث حفاظت ناقص گردد:

    * قدرت تجهيزات تحت حفاظت

    * محل تجهيزات تحت حفاظت

    * قيمت و اهميت تجهيزات تحت حفاظت

    مثلا حفاظت ترانسهاي نيروگاه و ايستگاههاي برق خيلي مهمتر و كاملتر از يك ترانس توزيع است.

    ناحيۀ حفاظتي( زون حفاظتي): Zone of protection

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss شبكۀ قدرت را به بخش هايي تقسيم كرده و براي هر يك از آنها طرحهاي حفاظتي با توجه به خطايي كه براي آن پيش مي آيد در نظر گرفته مي شود كه به هر يك از اين بخش ها زونهاي حفاظتي گفته مي شود كه اين نواحي حفاظتي بايد همپوشاني( Over Lap ) داشته باشند وهيچ نقطه اي از شبكه نبايد بدون حفاظت باقي بماند.C.T ها طوري قرار مي گيرند كه بريكرها در محل تداخل دو منطقه قرار گيرند.

    **رلۀ حفاظتي:

    به دستگاهي گفته مي شود كه كميت هاي الكتريكي مانند ولتاژ و جريان و يا غير الكتريكي مانند درجه حرارت, سطح روغن و غيره را بعنوان ورودي دريافت داشته و در صورتي كه اين كميات از محدودۀ عادي خود خارج شوند رله فعال شده و عملكرد مناسبي را انجام مي دهد.

    **حفاظت اوليه:

    حفاظتي است كه با وقوعFault در ناحيۀ حفاظتي مربوط در كوتاهترين زمان معين خطا را بر طرف نمايد. كه در صورتي كه حفاظت اوليه دچار مشكل شود آنگاه حفاظت ثانويه Back Up با تاخير زمان مشخصي وارد شده و خطا را بر طرف مي نمايد. معمولا سرعت عملكرد حفاظت اوليه بيشتر از حفاظت Back UP است.

    **دلايل پيش بيني حفاظت Back UP :

    * ممكن است بروز اشكال و يا نقصي در هر يك از عناصر سيستم حفاظت اصلي مانع عملكرد آن گردد.

    *در زمانهاي تست و يا تعميرات كه حفاظت اصلي از مدار خارج مي شود سيستم بدون حفاظت نباشد.

    ** عواملي كه باعث عمل نكردن سيستم حفاظت اصلي مي شوند:

    * نرسيدن ولتاژ يا جريان صحيح به رله ها

    * عمل نكردن رله ها

    * بروز اشكال در مدارات تريپ از رله تا بريكر

    * مدار قطع كننده يا مكانيزم كليد كار نكند

    حفاظت هاي پشتيبان به سه دسته تقسيم مي شوند:

    1- حفاظت پشتيبان محلي( موضعي) : local

    2- حفاظت پشتيبان از راه دور : Remote

    3- حفاظت پشتيبان مدار شكن( حفاظت نقص بريكر): Breaker Failure Protection (B.F.P)

    –حفاظت محلي, مثل حفاظت يك خط با رلۀ ديستانس بعنوان حفاظت اصلي و حفاظت O/C يا E/F بعنوان Back UP و حفاظت از راه دور مثل رله هاي ديستانس بين دو ايستگاه برق.

    B.F.P** :

    اين حفاظت در صورت عدم عملكرد مدار شكن( در حاليكه رله هاي حفاظتي مربوط فرمان قطع را صادر كرده اند) اين مورد را تشخيص داده و پس از تاخير زماني مناسب فرمان قطع را به كليۀ مدار شكن هايي كه مي توانندمدار شكن معيوب را تغذيۀ نمايد ارسال مي دارد.

    **حفاظت واحد( محدود) :

    * مرز تشخيص وجود دارد و محدودۀ عملكرد آن معلوم است.

    * با تغييرات در شبكۀ قدرت محدودۀ آن و عملكرد آن تغيير پيدا نمي كند.

    * قدرت تشخيص مطلق دارد.

    * عموما زمان عملكرد پائيني دارند و نياز به هماهنگي با ساير حفاظت ها را ندارند مثل R.E.Fو ديفرانسيل.

    **حفاظت غير واحد:

    * مرز تشخيص و محدودۀ عملكرد معيني ندارند.

    * با تغيير در شبكۀ قدرت محدودۀ عملكرد آن تغيير پيدا مي نمايد.

    * قدرت تشخيص نسبي است.

    * نياز به هماهنگي با ساير حفاظت ها را دارد, هم بعنوان حفاظت اصلي و هم Back UP استفاده مي شود, مثل ديستانس و O/C .

    ***تعاريف مقدماتي در رله هاي حفاظتي:

    1- كميت مشخصۀ رله: كميتي است كه مقادير آن مشخص كنندۀ شرايط عملكرد يا عدم عملكرد رله است. مثلا كميت رلۀ جريان زياد شدت جريان است.

    2- كميت يا كميتهاي محرك رله: كميتهاي الكتريكي مانند جريان و ولتاژ كه به تنهايي و يا به صورت يك تركيب بايد به رله اعمال شود تا عمليات خود را كه براي آن منظور طراحي شده است انجام شود. مثلا رلۀ جرياني كميت محركۀ آن جريان و رلۀ ديستانس كميت محركۀ آن ولتاژ و جريان است.

    3- منحني مشخصۀ رله‌: منحني كه بر اساس منحني مشخصۀ رله ترسيم مي گردد و مرز بين عملكرد و عدم عملكرد را معلوم مي نمايد.

    4- تنظيم رله: آن مقدار از كميت مشخصه كه سبب مي شود رله عمل كند كه عمدتا بصورت ضريب و يا درصدي از كل جريان مي باشد.

    5- تحريك رله Pick UP : به تغيير وضعيت رله از حالت سكون به حالت عمل را گويند مثلا اگر رله اي روي Tap =2 تنظيم شده باشد در اينصورت Pick UP= 2.1 خواهد شد.

    6- Drop Out = برگشت رله:

    به تغيير وضعيت رله از حالت عمل به حالت سكون را گويند مثلا اگر رله اي روي Tap=2 تنظيم شده باشد در اين صورت Drop out =1.85 مي باشد.

    7- نشان دهندۀ وضعيت رله: Flag

    انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بواسطۀ آن كه پس از وقوع خطا و رفع آن توسط رله, سيستم به وضعيت قبلي خود بر مي گردد و اين مراحل طي چند ميلي ثانيه صورت مي گردد براي تشخيص اينكه از بين رله هاي موجود كدام يك عملكرد داشته است از نشان دهنده (Flag) استفاده مي شود كه در رله هاي الكترومكانيكي نشان دهنده به صورت يك صفحۀ كوچك قرمز رنگ بوده كه در هنگام عملكرد ظاهر مي شود و در رله هاي ميكروپروسسوري به صورت نشان دهنده هايي LED يا LCD مي باشد.

    رله فوق جرياني  : Over Current relays

    اصول رله هاي فوق جرياني:

    در اين رله ها يك ديسك آلومينيومي مي تواند در حوزۀ مغناطيسي يك فاصلۀ هوايي كه عامل بوجودآورده اين حوزه مي تواند جريان و يا ولتاژ يا تركيب دو تا باشد. عامل بوجود آورنده فلو جرياني است كه در سيم پيچ A جاري مي شود

    .

    **واحدهاي تشخيص دهندۀ يك رلۀ يك رلۀ فوق جرياني:

    1- واحد آني : در صورتي كه جريان خيلي شديد روي شبكه حادث شود فرمان تريپ بصورت آني صادر مي شود و اساس كار بدين صورت است كه وقتي جريان خيلي شديد باشد فلوي بوجود آمده در هسته باعث بوجود آمدن نيروي الكترومغناطيسي شده و در نتيجه سبب جذب اهرمي مي گردد و جذب اين اهرم باعث بسته شدن كنتاكت ودر نتيجه فرمان قطع صادر مي شود اين واحد بصورت عنصري از جريان تنظيمي بصورت X In است.

    2- واحد جرياني : در صورتي كه مقدار جريان ورودي به رله از ميزان جريان تنظيمي واحد آني كمتر ولي از مقدار جريان تنظيمي واحد جرياني بيشتر باشد اين واحد پيك آپ كرده و باعث فعال شدن واحد جرياني مي گردد.

    3- واحد زماني: پس از اينكه واحد جرياني پيك آپ كرد واحد زماني فعال مي شود و پس از سپري شدن زمان تنظيمي Time Dealy فرمان تريپ صادر مي شود آنچه در واحد زماني تنظيم مي شود پارامتري است بنام T.M.S( ضريب تنظيم زماني) كه در رله هاي الكترومغناطيسي با تغيير فاصلۀ كنتاكتهاي ثابت و متحرك و رله هاي الكترونيكي با تغيير يك المان مثل يك مقاومت صورت مي گيرد.

    **انواع رله هاي جريان زياد از لحاظ منحني مغناطيسي:

    رلۀ اوركارنت با زمان ثابت:

    رله هايي هستند كه بر اساس زمان ثابت و معيني تنظيم مي شوند و با تغيير جريان چه مثلا دو آمپر و چه جريان فالت در همان زمان عمل مي نمايند. اگر زمان عملكرد رله ها از مصرف كننده بطرف توليد كننده زياد باشد مثلا اگر فالتي در نقطۀ نزديك به منبع قدرت مثلا ترانس يا ژنراتور با زمان نسبتا زيادي عمل مي نمايد كه باعث صدمه ديدن منبع قدرت مي گردد.

    2- راه هاي زمان معكوس:

    زمان عملكرد اين رله ها با جريان عبوري از رله نسبت عكس دارد بعبارت ديگر هر چه جريان خطا بيشتر باشد زمان عملكرد رله كمتر است مثلا اگر اتصال كوتاه در نقطۀ دورتر به ازاي جرياني رخ دهد زمان عملكرد آن زيادي مي باشد. حال اگر محل اتصال به نزديكتر منتقل شود از رلۀ نزديك به محل اتصال جريان زيادي عبور مي كند كه زمان عملكرد آن زمان بسيار كمي است. نتيجه اينكه به ازاي جريانهاي نزديك منبع قدرت عملكرد رله بهتر و سريعتر است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی برق یک رشته مهندسی است که به مطالعه، طراحی و کاربرد تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌هایی می‌پردازد که از برق، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می‌کنند. این شغل در نیمه دوم قرن نوزدهم پس از تجاری سازی تلگراف برقی، تلفن و تولید، توزیع و استفاده نیروی برق به عنوان یک شغل قابل شناسایی ظاهر شد. مهندسی برق در حال حاضر به طیف گسترده ای از زمینه های مختلف، از جمله مهندسی کامپیوتر، مهندسی سیستم، مهندسی قدرت، مخابرات، مهندسی فرکانس رادیویی، پردازش سیگنال، ابزار دقیق، سلول های فتوولتائیک، الکترونیک، و اپتیک و فوتونیک تقسیم می شود. بسیاری از این رشته‌ها با سایر شاخه‌های مهندسی همپوشانی دارند و تعداد زیادی تخصص از جمله مهندسی سخت‌افزار، الکترونیک قدرت، الکترومغناطیسی و امواج، مهندسی مایکروویو، فناوری نانو، الکتروشیمی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مکاترونیک/کنترل و علم مواد الکتریکی را در بر می‌گیرند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسان برق معمولا دارای مدرک مهندسی برق یا مهندسی الکترونیک هستند. مهندسان شاغل ممکن است دارای گواهینامه حرفه ای باشند و عضو یک بدن حرفه ای یا یک سازمان استاندارد بین المللی باشند. اینها عبارتند از کمیسیون بین المللی الکتروتکنیکی (IEC)، موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) و موسسه مهندسی و فناوری (IET) (IEE سابق). مهندسان برق در طیف وسیعی از صنایع کار می کنند و مهارت های مورد نیاز نیز متغیر است. اینها از تئوری مدار گرفته تا مهارت های مدیریتی یک مدیر پروژه را شامل می شود. ابزارها و تجهیزاتی که یک مهندس ممکن است به آن نیاز داشته باشد به همین ترتیب متغیر است، از یک ولت متر ساده تا نرم افزار طراحی و ساخت پیچیده.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در طول توسعه رادیو، بسیاری از دانشمندان و مخترعان به فناوری رادیویی و الکترونیک کمک کردند. کار ریاضی جیمز کلرک ماکسول در طول دهه 1850 رابطه اشکال مختلف تابش الکترومغناطیسی از جمله امکان امواج نامرئی هوا (که بعداً “امواج رادیویی” نامیده شد) را نشان داده بود. هاینریش هرتز در آزمایش‌های فیزیک کلاسیک خود در سال 1888 نظریه ماکسول را با ارسال امواج رادیویی با یک فرستنده شکاف جرقه اثبات کرد و آنها را با استفاده از دستگاه‌های الکتریکی ساده شناسایی کرد. سایر فیزیکدانان این امواج جدید را آزمایش کردند و در این فرآیند دستگاه هایی را برای انتقال و تشخیص آنها ساختند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در سال 1895، گوگلیلمو مارکونی کار بر روی روشی را برای انطباق روش‌های شناخته‌شده انتقال و تشخیص این “امواج هرتزی” در یک سیستم تلگراف بی‌سیم تجاری با هدف، آغاز کرد. او در اوایل، سیگنال های بی سیم را در فاصله یک و نیم مایلی ارسال می کرد. در دسامبر 1901، او امواج بی سیمی را فرستاد که تحت تأثیر انحنای زمین قرار نگرفت. مارکونی بعداً سیگنال‌های بی‌سیم را در اقیانوس اطلس بین پولدو، کورنوال، و سنت جانز، نیوفاندلند، به فاصله 2100 مایل (3400 کیلومتر) ارسال کرد. ارتباطات موج میلی متری برای اولین بار توسط جاگادیش چاندرا بوز در سال های 1894-1896 مورد بررسی قرار گرفت، زمانی که او در آزمایش های خود به فرکانس بسیار بالایی تا 60 گیگاهرتز رسید. او همچنین استفاده از اتصالات نیمه هادی را برای تشخیص امواج رادیویی معرفی کرد، زمانی که در سال 1901 آشکارساز کریستال رادیویی را ثبت کرد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در سال 1897، کارل فردیناند براون لوله اشعه کاتدی را به عنوان بخشی از یک اسیلوسکوپ معرفی کرد، که یک فناوری توانمندساز حیاتی برای تلویزیون الکترونیکی است. جان فلمینگ اولین لامپ رادیویی، دیود را در سال 1904 اختراع کرد. دو سال بعد، رابرت فون لیبن و لی دی فارست به طور مستقل لوله تقویت کننده را به نام تریود توسعه دادند. در سال 1920، آلبرت هال مگنترون را توسعه داد که در نهایت منجر به توسعه اجاق مایکروویو در سال 1946 توسط پرسی اسپنسر شد. در سال 1934، ارتش بریتانیا شروع به گام برداشتن به سمت رادار (که از مگنترون نیز استفاده می‌کند) را تحت هدایت دکتر ویمپریس آغاز کرد، که در اوت 1936 در عملیات اولین ایستگاه راداری در Bawdsey  به اوج خود رسید.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در سال 1941، کنراد زوزه Z3 را ارائه کرد، اولین کامپیوتر کاملاً کاربردی و قابل برنامه ریزی جهان با استفاده از قطعات الکترومکانیکی. در سال 1943، تامی فلاورز Colossus، اولین کامپیوتر کاملاً کاربردی، الکترونیکی، دیجیتال و قابل برنامه ریزی جهان را طراحی و ساخت. در سال 1946، ENIAC (انتگرالگر عددی الکترونیکی و کامپیوتر) جان پرسپر اکرت و جان ماچلی دنبال شد و دوران محاسبات را آغاز کرد. عملکرد حسابی این ماشین‌ها به مهندسان این امکان را می‌دهد که فناوری‌های کاملاً جدیدی را توسعه دهند و به اهداف جدیدی دست یابند. در سال 1948 کلود شانون “نظریه ریاضی ارتباطات” را منتشر کرد که به صورت ریاضی عبور اطلاعات را با عدم قطعیت توصیف می کند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اولین ترانزیستور کار یک ترانزیستور تماس نقطه ای بود که توسط جان باردین و والتر هاوسر براتین در حالی که زیر نظر ویلیام شاکلی در آزمایشگاه تلفن بل (BTL) در سال 1947 کار می کرد اختراع شد. آنها سپس ترانزیستور پیوند دوقطبی را در سال 1948 اختراع کردند. در حالی که ترانزیستورهای اتصال اولیه دستگاه های نسبتاً حجیمی بودند که ساخت آنها بر اساس تولید انبوه دشوار بود، آنها در را برای دستگاه های فشرده تر باز کردند. فرآیند غیرفعال سازی سطح، که سطوح سیلیکونی را از طریق اکسیداسیون حرارتی به صورت الکتریکی تثبیت می کرد، توسط محمد ام. آتالا در BTL در سال 1957 توسعه یافت. این منجر به توسعه تراشه مدار مجتمع یکپارچه شد. اولین مدارهای مجتمع، مدارهای مجتمع ترکیبی بودند که توسط جک کیلبی در تگزاس اینسترومنتز در سال 1958 اختراع شد و تراشه مدار مجتمع یکپارچه که توسط رابرت نویس در Fairchild Semiconductor در سال 1959 اختراع شد. ماسفت (ترانزیستور اثر میدانی فلز-اکسید-نیمه هادی یا ترانزیستور MOS) توسط محمد آتالا و داون کاهنگ در BTL در سال 1959 اختراع شد.

انجام پایان نامه دکتری برق الکترونیک کنترل ارشد برق قدرت مخابرات این اولین ترانزیستور واقعا فشرده ای بود که می توانست کوچک شده و برای طیف وسیعی از کاربردها به تولید انبوه برسد. این انقلاب صنعت الکترونیک را متحول کرد، [46] [47] تبدیل به پرمصرف ترین دستگاه الکترونیکی در جهان شد. ماسفت عنصر اساسی در اکثر تجهیزات الکترونیکی مدرن است، و در انقلاب الکترونیک، انقلاب میکروالکترونیکو انقلاب دیجیتال مرکزی بوده است. ] بنابراین، ماسفت به عنوان تولد الکترونیک مدرن، و احتمالاً مهم‌ترین اختراع در الکترونیک شناخته می‌شود.ماسفت ساخت تراشه های مدار مجتمع با چگالی بالا را ممکن ساخت. آتالا برای اولین بار مفهوم تراشه مدار مجتمع MOS (MOS IC) را در سال 1960 ارائه کرد و پس از آن Kahng در سال 1961.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اولین تراشه آزمایشی MOS IC ساخته شده توسط فرد هیمن و استیون هافستاین در آزمایشگاه RCA در سال 1962 ساخته شد. فناوری MOS قانون مور را فعال کرد، یعنی دو برابر شدن ترانزیستورها روی یک تراشه آی سی هر دو سال یکبار، که توسط گوردون مور در سال 1965 پیش بینی شد. فن آوری MOS دروازه سیلیکون توسط فدریکو فاگین در Fairchild در سال 1968 توسعه یافت. از آن زمان، ماسفت بلوک اصلی ساختمان الکترونیک مدرن بوده است. تولید انبوه ماسفت‌های سیلیکونی و تراشه‌های مدار مجتمع MOS، همراه با کوچک‌سازی مستمر مقیاس‌گذاری ماسفت با سرعت تصاعدی (همانطور که توسط قانون مور پیش‌بینی می‌شود)، از آن زمان به تغییرات انقلابی در فناوری، اقتصاد، فرهنگ و تفکر منجر شده است. برنامه آپولو که با فرود فضانوردان بر روی ماه با آپولو 11 در سال 1969 به اوج خود رسید، با پذیرش پیشرفت‌های ناسا در فناوری الکترونیک نیمه‌رسانا، از جمله ماسفت‌ها در پلتفرم نظارت بین سیاره‌ای و تراشه‌های مدار مجتمع سیلیکونی در ماه، فعال شد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss کامپیوتر هدایت آپولو (AGC).[67] توسعه فناوری مدارهای مجتمع MOS در دهه 1960 منجر به اختراع ریزپردازنده در اوایل دهه 1970 شد. اولین ریزپردازنده تک تراشه ای اینتل 4004 بود که در سال 1971 منتشر شد. این کار با “پروژه Busicom”به عنوان طراحی CPU سه تراشه ای ماساتوشی شیما در سال 1968 آغاز شد، قبل از اینکه تاداشی ساساکی شارپ یک طراحی CPU تک تراشه را تصور کند، که او در سال 1968 با Busicom و اینتل در مورد آن بحث کرد. اینتل 4004 سپس توسط فدریکو فاگین در اینتل با فناوری MOS دروازه سیلیکونی خود طراحی و اجرا شد. ریزپردازنده منجر به توسعه ریز رایانه ها و رایانه های شخصی و انقلاب میکرو رایانه شد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی برق و انرژی با تولید، انتقال و توزیع برق و همچنین طراحی طیف وسیعی از دستگاه‌های مرتبط سروکار دارد. اینها عبارتند از ترانسفورماتورها، ژنراتورهای الکتریکی، موتورهای الکتریکی، مهندسی ولتاژ بالا و الکترونیک قدرت. در بسیاری از مناطق جهان، دولت ها یک شبکه الکتریکی به نام شبکه برق را حفظ می کنند که انواع ژنراتورها را به مصرف کنندگان انرژی آنها متصل می کند. کاربران انرژی الکتریکی را از شبکه خریداری می کنند و از فعالیت پرهزینه تولید انرژی خود اجتناب می کنند. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسان قدرت ممکن است روی طراحی و نگهداری شبکه برق و همچنین سیستم های قدرتی که به آن متصل می شوند کار کنند. چنین سیستم هایی را سیستم های برق در شبکه می نامند و ممکن است برق اضافی را به شبکه تامین کنند، از شبکه برق بگیرند یا هر دو را انجام دهند. مهندسان قدرت همچنین ممکن است روی سیستم هایی کار کنند که به شبکه متصل نیستند، به نام سیستم های قدرت خارج از شبکه، که در برخی موارد به سیستم های روی شبکه ارجحیت دارند. آینده شامل سیستم های برق کنترل شده ماهواره ای با بازخورد در زمان واقعی برای جلوگیری از نوسانات برق و جلوگیری از خاموشی است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بر انتقال اطلاعات از طریق یک کانال ارتباطی مانند کابل کواکسی، فیبر نوری یا فضای آزاد تمرکز دارد. برای انتقال اطلاعات در فضای آزاد نیاز به کدگذاری اطلاعات در سیگنال حامل برای انتقال اطلاعات به فرکانس حامل مناسب برای انتقال دارد. این به عنوان مدولاسیون شناخته می شود. تکنیک‌های رایج مدولاسیون آنالوگ شامل مدولاسیون دامنه و مدولاسیون فرکانس است.انتخاب مدولاسیون بر هزینه و عملکرد یک سیستم تأثیر می گذارد و این دو عامل باید به دقت توسط مهندس متعادل شوند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss هنگامی که مشخصات انتقال یک سیستم مشخص شد، مهندسان مخابرات فرستنده ها و گیرنده های مورد نیاز برای چنین سیستم هایی را طراحی می کنند. گاهی اوقات این دو با هم ترکیب می شوند تا یک وسیله ارتباطی دو طرفه به نام فرستنده و گیرنده را تشکیل دهند. یک ملاحظات کلیدی در طراحی فرستنده ها، مصرف انرژی آنها است زیرا این موضوع ارتباط نزدیکی با قدرت سیگنال آنها دارد. به طور معمول، اگر پس از رسیدن سیگنال به آنتن گیرنده، قدرت سیگنال ارسالی کافی نباشد، اطلاعات موجود در سیگنال توسط نویز خراب می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی کنترل بر مدل‌سازی طیف متنوعی از سیستم‌های دینامیکی و طراحی کنترل‌کننده‌هایی تمرکز دارد که باعث می‌شود این سیستم‌ها به شیوه‌ای مطلوب رفتار کنند. برای پیاده سازی چنین کنترل کننده هایی، مهندسان کنترل الکترونیک ممکن است از مدارهای الکترونیکی، پردازنده های سیگنال دیجیتال، میکروکنترلرها و کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) استفاده کنند. مهندسی کنترل طیف وسیعی از کاربردها از سیستم های پرواز و رانش هواپیماهای تجاری گرفته تا کروز کنترل موجود در بسیاری از خودروهای مدرن را دارد. همچنین نقش مهمی در اتوماسیون صنعتی دارد. مهندسان کنترل اغلب هنگام طراحی سیستم های کنترل از بازخورد استفاده می کنند. به عنوان مثال، در یک خودرو با کروز کنترل، سرعت وسیله نقلیه به طور مداوم کنترل می شود و به سیستمی باز می گردد که بر اساس آن قدرت خروجی موتور را تنظیم می کند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در جایی که بازخورد منظم وجود دارد، می توان از تئوری کنترل برای تعیین نحوه پاسخگویی سیستم به چنین بازخوردی استفاده کرد. مهندسان کنترل همچنین در رباتیک برای طراحی سیستم‌های مستقل با استفاده از الگوریتم‌های کنترلی کار می‌کنند که بازخورد حسی را برای کنترل محرک‌هایی که ربات‌هایی مانند وسایل نقلیه خودران، هواپیماهای بدون سرنشین خودران و سایر موارد مورد استفاده در صنایع مختلف را به حرکت در می‌آورند، تفسیر می‌کنند. مهندسی الکترونیک شامل طراحی و آزمایش مدارهای الکترونیکی است که از خواص اجزایی مانند مقاومت‌ها، خازن‌ها، سلف‌ها، دیودها و ترانزیستورها برای دستیابی به یک عملکرد خاص استفاده می‌کنند. مدار تنظیم شده که به کاربر رادیو اجازه می دهد تا همه ایستگاه ها را به جز یک ایستگاه فیلتر کند، تنها نمونه ای از چنین مدارهایی است. نمونه دیگری برای تحقیق، تهویه کننده سیگنال پنوماتیک است. قبل از جنگ جهانی دوم، این موضوع معمولاً به عنوان مهندسی رادیو شناخته می شد و اساساً به جنبه های ارتباطات و رادار، رادیو تجاری و تلویزیون اولیه محدود می شد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss بعدها، در سال‌های پس از جنگ، با شروع توسعه دستگاه‌های مصرف‌کننده، این زمینه به تلویزیون مدرن، سیستم‌های صوتی، رایانه‌ها و ریزپردازنده‌ها افزایش یافت. در اواسط تا اواخر دهه 1950، اصطلاح مهندسی رادیو به تدریج جای خود را به نام مهندسی الکترونیک داد. قبل از اختراع مدار مجتمع در سال 1959، مدارهای الکترونیکی از اجزای مجزا ساخته می شدند که می توانستند توسط انسان دستکاری شوند. این مدارهای گسسته فضا و توان زیادی مصرف می‌کردند و از نظر سرعت محدود بودند، اگرچه هنوز در برخی کاربردها رایج هستند. در مقابل، مدارهای مجتمع تعداد زیادی اغلب میلیون ها از اجزای الکتریکی کوچک، عمدتاً ترانزیستورها را در یک تراشه کوچک به اندازه یک سکه بسته بندی کردند. این امکان را برای کامپیوترهای قدرتمند و سایر دستگاه های الکترونیکی که امروزه می بینیم فراهم کرد

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی میکروالکترونیک با طراحی و ساخت ریز اجزای مدارهای الکترونیکی بسیار کوچک برای استفاده در یک مدار مجتمع یا گاهی اوقات برای استفاده به تنهایی به عنوان یک جزء الکترونیکی عمومی سروکار دارد. رایج ترین اجزای میکروالکترونیکی ترانزیستورهای نیمه هادی هستند، اگرچه تمام اجزای اصلی الکترونیکی (مقاومت ها، خازن ها و غیره) را می توان در سطح میکروسکوپی ایجاد کرد. نانوالکترونیک مقیاس بیشتر دستگاه ها تا سطوح نانومتری است. دستگاه‌های مدرن در حال حاضر در رژیم نانومتری قرار دارند، با پردازش زیر 100 نانومتر که از حدود سال 2002 استاندارد بوده است. اجزای میکروالکترونیک با ساخت شیمیایی ویفرهای نیمه هادی هایی مانند سیلیکون (در فرکانس های بالاتر، نیمه هادی های ترکیبی مانند آرسنید گالیم و فسفید ایندیم) برای به دست آوردن انتقال مورد نظر بار الکترونیکی و کنترل جریان ایجاد می شوند. رشته میکروالکترونیک شامل مقدار قابل توجهی از علم شیمی و مواد است و نیاز به مهندس الکترونیک شاغل در این زمینه دارد که دانش کاری بسیار خوبی از اثرات مکانیک کوانتومی داشته باشد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss پردازش سیگنال به تجزیه و تحلیل و دستکاری سیگنال ها می پردازد. سیگنال ها می توانند آنالوگ باشند که در این صورت سیگنال به طور مداوم بر اساس اطلاعات تغییر می کند یا دیجیتال که در این صورت سیگنال بر اساس یک سری مقادیر گسسته که اطلاعات را نشان می دهد تغییر می کند. برای سیگنال های آنالوگ، پردازش سیگنال ممکن است شامل تقویت و فیلتر کردن سیگنال های صوتی برای تجهیزات صوتی یا مدولاسیون و دمودولاسیون سیگنال ها برای مخابرات باشد. برای سیگنال های دیجیتال، پردازش سیگنال ممکن است شامل فشرده سازی، تشخیص خطا و تصحیح خطا سیگنال های نمونه دیجیتالی باشد. پردازش سیگنال یک حوزه بسیار ریاضی محور و فشرده است که هسته پردازش سیگنال دیجیتال را تشکیل می دهد و با کاربردهای جدید در هر زمینه مهندسی برق مانند ارتباطات، کنترل، رادار، مهندسی صدا، مهندسی پخش، الکترونیک قدرت و زیست پزشکی به سرعت در حال گسترش است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی زیرا بسیاری از سیستم های آنالوگ موجود با همتایان دیجیتال خود جایگزین شده اند. پردازش سیگنال آنالوگ هنوز در طراحی بسیاری از سیستم های کنترل مهم است. آی سی های پردازنده DSP در بسیاری از انواع دستگاه های الکترونیکی مدرن، مانند تلویزیون های دیجیتال، رادیوها، تجهیزات صوتی Hi-Fi، تلفن های همراه، پخش کننده های چند رسانه ای، دوربین های فیلمبرداری و دوربین های دیجیتال، سیستم های کنترل خودرو، هدفون های حذف نویز، دیجیتال یافت می شوند. آنالایزرهای طیف، سیستم های هدایت موشک، سیستم های راداری و سیستم های تلماتیکی. در چنین محصولاتی، DSP ممکن است مسئول کاهش نویز، تشخیص یا سنتز گفتار، رمزگذاری یا رمزگشایی رسانه های دیجیتال، انتقال یا دریافت بی سیم داده ها، مثلث بندی موقعیت با استفاده از GPS، و انواع دیگر پردازش تصویر، پردازش ویدئو، پردازش صدا و گفتار باشد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ابزار دقیق مقاله اصلی: مهندسی ابزار دقیق ابزارهای پرواز ابزارهایی را برای کنترل تحلیلی هواپیما در اختیار خلبانان قرار می دهند. مهندسی ابزار دقیق با طراحی دستگاه هایی برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی مانند فشار، جریان و دما سر و کار دارد. طراحی چنین ابزارهایی نیاز به درک خوبی از فیزیک دارد که اغلب فراتر از نظریه الکترومغناطیسی است. به عنوان مثال، ابزارهای پرواز متغیرهایی مانند سرعت باد و ارتفاع را اندازه گیری می کنند تا خلبانان بتوانند هواپیما را به صورت تحلیلی کنترل کنند. به طور مشابه، ترموکوپل ها از اثر Peltier-Seebeck برای اندازه گیری اختلاف دما بین دو نقطه استفاده می کنند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اغلب ابزار دقیق به خودی خود استفاده نمی شود، بلکه به عنوان حسگرهای سیستم های الکتریکی بزرگتر استفاده می شود. برای مثال، ممکن است از یک ترموکوپل برای کمک به اطمینان از ثابت ماندن دمای کوره استفاده شود. به همین دلیل، مهندسی ابزار دقیق اغلب به عنوان همتای کنترل در نظر گرفته می شود. کامپیوترها مهندسی کامپیوتر ابررایانه‌ها در زمینه‌های متنوعی مانند زیست‌شناسی محاسباتی و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی استفاده می‌شوند. مهندسی کامپیوتر با طراحی کامپیوترها و سیستم های کامپیوتری سروکار دارد. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss این ممکن است شامل طراحی سخت‌افزار جدید، طراحی رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها، و ابررایانه‌ها یا استفاده از رایانه‌ها برای کنترل یک کارخانه صنعتی باشد. مهندسان کامپیوتر همچنین ممکن است روی نرم افزار یک سیستم کار کنند. با این حال، طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری پیچیده اغلب حوزه مهندسی نرم‌افزار است که معمولاً یک رشته جداگانه در نظر گرفته می‌شود. رایانه‌های رومیزی نشان‌دهنده بخش کوچکی از دستگاه‌هایی هستند که یک مهندس کامپیوتر ممکن است روی آن‌ها کار کند، زیرا معماری‌های کامپیوتری اکنون در طیف وسیعی از دستگاه‌ها از جمله کنسول‌های بازی ویدیویی و پخش‌کننده‌های DVD یافت می‌شوند. مهندسان کامپیوتر در بسیاری از جنبه های سخت افزاری و نرم افزاری محاسبات درگیر هستند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss اپتیک و فوتونیک مقالات اصلی: اپتیک و فوتونیک اپتیک و فوتونیک با تولید، انتقال، تقویت، مدولاسیون، تشخیص و تجزیه و تحلیل تابش الکترومغناطیسی سروکار دارد. کاربرد اپتیک با طراحی ابزارهای نوری مانند لنزها، میکروسکوپ ها، تلسکوپ ها و سایر تجهیزاتی که از خواص تابش الکترومغناطیسی استفاده می کنند، سروکار دارد. از دیگر کاربردهای برجسته اپتیک می توان به سنسورها و سیستم های اندازه گیری الکترواپتیکی، لیزرها، سیستم های ارتباطی فیبر نوری و سیستم های دیسک نوری (مانند CD و DVD) اشاره کرد. فوتونیک به شدت مبتنی بر فناوری نوری است که با پیشرفت‌های مدرن مانند اپتوالکترونیک (عمدتاً شامل نیمه‌رساناها)، سیستم‌های لیزری، تقویت‌کننده‌های نوری و مواد جدید (مانند فرامواد) تکمیل شده است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss رشته های مرتبط ونتیلاتور پرنده VIP نوزاد مکاترونیک یک رشته مهندسی است که به همگرایی سیستم های الکتریکی و مکانیکی می پردازد. چنین سیستم های ترکیبی به عنوان سیستم های الکترومکانیکی شناخته می شوند و پذیرش گسترده ای دارند. به عنوان مثال می توان به سیستم های تولید خودکار،  سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، و زیرسیستم های مختلف هواپیما و خودرو اشاره کرد. طراحی سیستم های الکترونیکی موضوعی در مهندسی برق است که به مسائل طراحی چند رشته ای سیستم های پیچیده الکتریکی و مکانیکی می پردازد. اصطلاح مکاترونیک معمولاً برای اشاره به سیستم های ماکروسکوپی استفاده می شود، اما آینده پژوهان ظهور دستگاه های الکترومکانیکی بسیار کوچک را پیش بینی کرده اند. در حال حاضر، چنین دستگاه‌های کوچکی که به نام سیستم‌های میکروالکترومکانیکی (MEMS) شناخته می‌شوند، در خودروها برای اعلام زمان باز شدن کیسه‌های هوا، در پروژکتورهای دیجیتال برای ایجاد تصاویر واضح‌تر و در چاپگرهای جوهر افشان برای ایجاد نازل‌هایی برای چاپ با وضوح بالا استفاده می‌شوند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در آینده امید می رود که این دستگاه ها به ساخت دستگاه های کوچک پزشکی قابل کاشت و بهبود ارتباطات نوری کمک کنند. مهندسی زیست پزشکی یکی دیگر از رشته های مرتبط با طراحی تجهیزات پزشکی است. این شامل تجهیزات ثابت مانند ونتیلاتورها، اسکنرهای MRI،و مانیتورهای الکتروکاردیوگراف و همچنین تجهیزات متحرک مانند کاشت حلزون، ضربان‌سازهای مصنوعی، و قلب‌های مصنوعی است. مهندسی هوافضا و رباتیک یک نمونه جدیدترین پیشرانه الکتریکی و پیشرانه یونی است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسان برق معمولا دارای مدرک دانشگاهی با گرایش مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، فناوری مهندسی برق، یا مهندسی برق و الکترونیک هستند. اصول اساسی یکسانی در همه برنامه ها آموزش داده می شود، اگرچه ممکن است بر اساس عنوان، تاکید آن متفاوت باشد. طول تحصیل برای چنین مدرکی معمولاً چهار یا پنج سال است و مدرک تکمیل شده ممکن است به عنوان لیسانس علوم در فناوری مهندسی برق/الکترونیک، لیسانس مهندسی، لیسانس علوم، لیسانس فناوری، یا لیسانس علوم کاربردی تعیین شود. بسته به دانشگاه مدرک لیسانس به طور کلی شامل واحدهایی است که شامل فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، مدیریت پروژه و موضوعات مختلف در مهندسی برق می شود. در ابتدا چنین موضوعاتی بیشتر، اگر نه همه، زیرشاخه های مهندسی برق را پوشش می دهند. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در برخی از مدارس، دانش‌آموزان می‌توانند در پایان دوره تحصیلی خود بر روی یک یا چند زیررشته تأکید کنند. یک نمونه نمودار مدار که در طراحی مدار و عیب یابی مفید است. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در بسیاری از دانشکده ها، مهندسی الکترونیک به عنوان بخشی از جایزه برق گنجانده شده است، گاهی اوقات به طور صریح، مانند لیسانس مهندسی (برق و الکترونیک)، اما در برخی دیگر، مهندسی برق و الکترونیک هر دو به اندازه کافی گسترده و پیچیده در نظر گرفته می شوند که مدرک ها را از هم جدا می کنند. ارائه می شوند. برخی از مهندسین برق برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مانند کارشناسی ارشد مهندسی / کارشناسی ارشد علوم (MEng/MSc)، کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی، دکترای فلسفه (PhD) در مهندسی، دکترای مهندسی (Eng.D. ) یا مدرک مهندسی. مدرک کارشناسی ارشد و مهندسی ممکن است شامل تحقیق، دوره آموزشی یا ترکیبی از این دو باشد. مدارک دکتری فلسفه و دکترای مهندسی شامل یک جزء تحقیقاتی مهم است و اغلب به عنوان نقطه ورود به دانشگاه در نظر گرفته می شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss در انگلستان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، کارشناسی ارشد مهندسی اغلب به عنوان مدرک کارشناسی با مدت کمی طولانی تر از لیسانس مهندسی به جای یک مدرک تحصیلات تکمیلی مستقل در نظر گرفته می شود. تمرین حرفه ای مهندسان برق بلژیکی در حال بازرسی روتور یک توربین 40000 کیلوواتی شرکت جنرال الکتریک در شهر نیویورک در اکثر کشورها، مدرک لیسانس مهندسی اولین گام به سوی صدور گواهینامه حرفه ای است و خود برنامه مدرک توسط یک نهاد حرفه ای تایید می شود. پس از تکمیل یک برنامه مدرک گواهی شده، مهندس باید قبل از دریافت گواهی، طیفی از الزامات (از جمله الزامات تجربه کاری) را برآورده کند. پس از دریافت گواهی، مهندس عنوان مهندس حرفه ای (در ایالات متحده، کانادا و آفریقای جنوبی)، مهندس خبره یا مهندس ثبت شده (در هند، پاکستان، بریتانیا، ایرلند و زیمبابوه)، مهندس حرفه ای خبره (در استرالیا و نیوزلند) یا مهندس اروپایی (در بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا). دفتر شرکت IEEE در طبقه هفدهم خیابان پارک 3 در شهر نیویورک است مزایای مجوز بسته به مکان متفاوت است. به عنوان مثال، در ایالات متحده و کانادا “فقط یک مهندس دارای مجوز می تواند کار مهندسی را برای مشتریان دولتی و خصوصی مهر و موم کند”.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss این الزام توسط قوانین ایالتی و استانی مانند قانون مهندسین کبک اجرا می شود. در کشورهای دیگر چنین قانونی وجود ندارد. عملاً همه مؤسسات تأییدکننده یک کد اخلاقی دارند که انتظار دارند همه اعضا از آن پیروی کنند یا خطر اخراج را داشته باشند. به این ترتیب این سازمان ها نقش مهمی در حفظ استانداردهای اخلاقی حرفه ایفا می کنند. حتی در حوزه‌هایی که گواهینامه تأثیر قانونی کمی بر کار دارد یا هیچ تأثیری ندارد، مهندسان مشمول قانون قرارداد هستند. در مواردی که کار یک مهندس با شکست مواجه شود، ممکن است مشمول جرم سهل انگاری و در موارد شدید، اتهام سهل انگاری کیفری شود. کار یک مهندس همچنین باید با قوانین و مقررات متعدد دیگری مانند قوانین ساختمان و قوانین مربوط به قوانین محیط زیست مطابقت داشته باشد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss نهادهای حرفه ای مورد توجه برای مهندسان برق عبارتند از: موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE)  و موسسه مهندسی و فناوری (IET). IEEE ادعا می کند که 30 درصد از ادبیات جهان در مهندسی برق را تولید می کند، بیش از 360000 عضو در سراسر جهان دارد و سالانه بیش از 3000 کنفرانس برگزار می کند. مجله منتشر می کند، بیش از 150000 عضو در سراسر جهان دارد و ادعا می کند که بزرگترین انجمن مهندسی حرفه ای در اروپا است. منسوخ شدن مهارت های فنی یک نگرانی جدی برای مهندسان برق است. بنابراین عضویت و مشارکت در انجمن های فنی، بررسی منظم نشریات در این زمینه و عادت به یادگیری مداوم برای حفظ مهارت ضروری است. یک MIET (عضو موسسه مهندسی و فناوری) در اروپا به عنوان مهندس برق و کامپیوتر (تکنولوژی) شناخته می شود.  در استرالیا، کانادا و ایالات متحده، مهندسان برق حدود 0.25٪ از نیروی کار را تشکیل می دهند.[b] ابزار و کار از سیستم موقعیت یابی جهانی گرفته تا تولید برق، مهندسان برق در توسعه طیف گسترده ای از فناوری ها مشارکت داشته اند. آنها طراحی، توسعه، آزمایش و نظارت بر استقرار سیستم های الکتریکی و دستگاه های الکترونیکی را بر عهده دارند. برای مثال، آنها ممکن است روی طراحی سیستم های مخابراتی، بهره برداری از نیروگاه های برق، روشنایی و سیم کشی ساختمان ها، طراحی لوازم خانگی، یا کنترل الکتریکی ماشین آلات صنعتی کار کنند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss ارتباطات ماهواره ای نمونه ای از کاری است که مهندسان برق روی آن کار می کنند. اصول اساسی این رشته، علوم فیزیک و ریاضیات است، زیرا اینها به دستیابی به توصیف کمی و کیفی از نحوه عملکرد چنین سیستم‌هایی کمک می‌کنند. امروزه بیشتر کارهای مهندسی شامل استفاده از رایانه است و استفاده از برنامه های طراحی به کمک رایانه هنگام طراحی سیستم های الکتریکی رایج است. با این وجود، توانایی ترسیم ایده ها هنوز برای برقراری ارتباط سریع با دیگران ارزشمند است. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss سیستم دست ربات سایه اگرچه اکثر مهندسان برق تئوری مدارهای پایه را درک می کنند (یعنی برهمکنش عناصری مانند مقاومت ها، خازن ها، دیودها، ترانزیستورها و سلف ها در یک مدار)، نظریه های به کار گرفته شده توسط مهندسان به طور کلی به کاری که انجام می دهند بستگی دارد. به عنوان مثال، مکانیک کوانتومی و فیزیک حالت جامد ممکن است به مهندس کار بر روی VLSI (طراحی مدارهای مجتمع) مرتبط باشد، اما تا حد زیادی برای مهندسانی که با سیستم‌های الکتریکی ماکروسکوپی کار می‌کنند بی‌ربط هستند. حتی نظریه مدار ممکن است برای شخصی که سیستم‌های مخابراتی را طراحی می‌کند که از اجزای خارج از قفسه استفاده می‌کنند مرتبط نباشد. شاید مهم‌ترین مهارت‌های فنی برای مهندسان برق در برنامه‌های دانشگاهی منعکس شود که بر مهارت‌های عددی قوی، سواد رایانه و توانایی درک زبان فنی و مفاهیم مرتبط با مهندسی برق تأکید می‌کند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss لیزری که به سمت میله اکریلیک پرتاب می‌شود و بازتاب داخلی نور را در یک فیبر نوری چند حالته نشان می‌دهد. طیف گسترده ای از ابزار دقیق توسط مهندسان برق استفاده می شود. برای مدارهای کنترلی و آلارم‌های ساده، یک مولتی متر پایه برای اندازه‌گیری ولتاژ، جریان و مقاومت ممکن است کافی باشد. در جایی که سیگنال های متغیر با زمان نیاز به مطالعه دارند، اسیلوسکوپ نیز ابزاری است که در همه جا حاضر است. در مهندسی RF و مخابرات فرکانس بالا از آنالایزرهای طیف و تحلیلگرهای شبکه استفاده می شود. در برخی از رشته ها، ایمنی می تواند یک نگرانی خاص در مورد ابزار دقیق باشد. به عنوان مثال، طراحان الکترونیک پزشکی باید در نظر داشته باشند که ولتاژهای بسیار پایین تر از حد معمول زمانی که الکترودها مستقیماً با مایعات داخلی بدن در تماس هستند می تواند خطرناک باشد. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss مهندسی انتقال نیرو نیز به دلیل ولتاژهای بالا مورد استفاده، نگرانی های ایمنی زیادی دارد. اگرچه ولت مترها ممکن است در اصل مشابه ولتاژ پایین خود باشند، مسائل ایمنی و کالیبراسیون آنها را بسیار متفاوت می کند. بسیاری از رشته های مهندسی برق از آزمون های مخصوص رشته خود استفاده می کنند. مهندسان الکترونیک صوتی از مجموعه‌های تست صوتی متشکل از یک مولد سیگنال و یک متر استفاده می‌کنند، که عمدتاً برای اندازه‌گیری سطح و همچنین پارامترهای دیگری مانند اعوجاج هارمونیک و نویز هستند. به همین ترتیب، فناوری اطلاعات مجموعه‌های آزمایشی خاص خود را دارد که اغلب مختص یک قالب داده خاص است و همین امر در مورد پخش تلویزیونی نیز صادق است. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss Radome  در پایگاه هوایی Misawa مرکز عملیات امنیتی Misawa، Misawa، ژاپن برای بسیاری از مهندسان، کارهای فنی تنها کسری از کارهایی است که انجام می دهند. زمان زیادی نیز ممکن است صرف کارهایی مانند بحث در مورد پیشنهادات با مشتریان، تهیه بودجه و تعیین زمان‌بندی پروژه شود. بسیاری از مهندسان ارشد تیمی از تکنسین ها یا سایر مهندسان را مدیریت می کنند و به همین دلیل مهارت های مدیریت پروژه مهم است. اکثر پروژه های مهندسی شامل نوعی مستندات هستند و بنابراین مهارت های ارتباطی نوشتاری قوی بسیار مهم است.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss محل کار مهندسان به اندازه نوع کاری که انجام می دهند متنوع است. مهندسان برق را ممکن است در محیط آزمایشگاهی بکر یک کارخانه ساخت، روی کشتی نیروی دریایی، دفاتر یک شرکت مشاوره یا در محل در یک معدن پیدا کنید. در طول زندگی کاری خود، مهندسان برق ممکن است خود را تحت نظارت طیف گسترده ای از افراد از جمله دانشمندان، برق، برنامه نویسان کامپیوتر و سایر مهندسان بیابند. مهندسی برق رابطه نزدیکی با علوم فیزیکی دارد. به عنوان مثال، لرد کلوین فیزیکدان نقش مهمی در مهندسی اولین کابل تلگراف فراآتلانتیک ایفا کرد. برعکس، مهندس الیور هیوساید کار عمده‌ای در زمینه ریاضیات انتقال بر روی کابل‌های تلگراف انجام داد. مهندسان برق اغلب در پروژه های علمی بزرگ مورد نیاز هستند. برای مثال، شتاب‌دهنده‌های ذرات بزرگ مانند سرن به مهندسان برق نیاز دارند تا با بسیاری از جنبه‌های پروژه از جمله توزیع نیرو، ابزار دقیق، و ساخت و نصب آهن‌ربای‌های الکتریکی ابررسانا سروکار داشته باشند. انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری ماشین : Machine learning مطالعه علمی الگوریتم‌ها و مدل‌های آماری مورد استفاده سیستم‌های کامپیوتری است که به ‌جای استفاده از دستورالعمل‌های واضح، از الگوها و استنباط برای انجام وظایف سود می‌برند. یادگیری ماشین علمی است که باعث می‌شود رایانه‌ها بدون نیاز به یک برنامه صریح در مورد یک موضوع خاص یاد بگیرند. به عنوان زیر مجموعه‌ای از هوش مصنوعی، الگوریتم‌های یادگیری ماشین یک مدل ریاضی بر اساس داده‌های نمونه یا “داده‌های آموزش” به منظور پیش‌بینی یا تصمیم‌گیری بدون برنامه‌ریزی آشکار، ایجاد می‌کنند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری ماشین در بسیاری زمینه‌ها از جمله مهندسی، کسب و کار، زبان‌شناسی و پزشکی کاربرد دارد. یادگیری ماشین در بسیاری جنبه‌های زندگی روزمره وارد شده‌است. برای نمونه، موتورهای جستجوی اینترنتی در گوگل یا بینگ از یادگیری ماشین استفاده می‌کنند، چرا که نرم‌افزار یادگیری ماشین آن‌ها چگونگی رتبه‌بندی برای یک صفحه وب را درک کرده‌است. همین‌طور فیس‌بوک یا برنامه عکس اپل که تصاویر افراد را شناسایی می‌کند نوعی از یادگیری ماشین است. فیلتر هرزنامه‌ها (یا اسپم) در ایمیل هم از کاربردهای یادگیری ماشین است.

اهداف و انگیزه‌ها

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

هدف یادگیری ماشین این است که رایانه‌ها و سامانه‌ها بتوانند به تدریج و با افزایش داده‌ها کارایی بهتری در انجام وظیفه مورد نظر پیدا کند. گستره این وظیفه می‌تواند از تشخیص خودکار چهره با دیدن چند نمونه از چهره مورد نظر تا فراگیری شیوه گام‌برداری روبات‌های دوپا با دریافت سیگنال پاداش و تنبیه باشد.

طیف پژوهش‌هایی که در یادگیری ماشین می‌شود گسترده‌است. به لحاظ نظری پژوهش‌گران بر آن‌اند که روش‌های یادگیری تازه‌ای به وجود بیاورند و امکان‌پذیری و کیفیت یادگیری را برای روش‌های‌شان مطالعه کنند و در سوی دیگر عده‌ای از پژوهش‌گران سعی می‌کنند روش‌های یادگیری ماشین را بر مسایل تازه‌ای اعمال کنند. البته این طیف گسسته نیست و پژوهش‌های انجام‌شده دارای مؤلفه‌هایی از هر دو روی‌کرد هستند.

یادگیری ماشین کمک فراوانی به صرفه جویی در هزینه‌های عملیاتی و بهبود سرعت عمل تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌کند. به عنوان مثال در صنعت نفت و پتروشیمی با استفاده از یادگیری ماشین، داده‌های عملیاتی تمام حفاری‌ها اندازه‌گیری شده و با تجزیه و تحلیل داده‌ها، الگوریتم‌هایی تنظیم می‌شود که در حفاری‌های بعدی استخراج پُربازده و بهینه‌تری داشته باشیم.

تقسیم‌بندی مسایل

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یکی از تقسیم‌بندی‌های متداول در یادگیری ماشین، تقسیم‌بندی بر اساس نوع داده‌های در اختیار کارگزار هوشمند است. به سناریوی زیر توجه کنید:

فرض کنید به تازگی رباتی سگ‌نما خریده‌اید که می‌تواند توسط دوربینی دنیای خارج را مشاهده کند، به کمک میکروفن‌هایش صداها را بشنود، با بلندگوهایی با شما سخن بگوید (گیریم محدود) و چهارپایه‌اش را حرکت دهد. هم‌چنین در جعبه این ربات دستگاه کنترل از راه دوری وجود دارد که می‌توانید انواع مختلف دستورها را به ربات بدهید. در پاراگراف‌های آینده با بعضی از نمونه‌های این دستورها آشنا خواهید شد.

اولین کاری که می‌خواهید بکنید این است که اگر ربات شما را دید خرناسه بکشد اما اگر غریبه‌ای را مشاهده کرد با صدای بلند عوعو کند. فعلاً فرض می‌کنیم که ربات توانایی تولید آن صداها را دارد اما هنوز چهره شما را یادنگرفته‌است. پس کاری که می‌کنید این است که جلوی چشم‌های‌اش قرار می‌گیرید و به کمک کنترل از راه دورتان به او دستور می‌دهید که چهره‌ای که جلوی‌اش می‌بیند را با خرناسه‌کشیدن مربوط کند. این‌کار را برای چند زاویه مختلف از صورت‌تان انجام می‌دهید تا مطمئن باشید که ربات در صورتی که شما را از مثلاً نیم‌رخ ببیند بهتان عوعو نکند. هم‌چنین شما چند چهره غریبه نیز به او نشان می‌دهید و چهره غریبه را با دستور عوعوکردن مشخص می‌کنید. در این حالت شما به کامپیوتر ربات گفته‌اید که چه ورودی را به چه خروجی مربوط کند. دقت کنید که هم ورودی و هم خروجی مشخص است و در اصطلاح خروجی برچسب‌دار[۴] است. به این شیوه یادگیری، یادگیری با نظارت[۵] می‌گویند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

اینک حالت دیگری را فرض کنید. برخلاف دفعه پیشین که به ربات‌تان می‌گفتید چه محرکه‌ای را به چه خروجی ربط دهد، این‌بار می‌خواهید ربات خودش چنین چیزی را یاد بگیرد. به این صورت که اگر شما را دید و خرناسه کشید به نحوی به او پاداش دهید (مثلاً به کمک همان کنترل از راه دورتان) و اگر به اشتباه به شما عوعو کرد، او را تنبیه کنید (باز هم با همان کنترل از راه دورتان). در این حالت به ربات نمی‌گویید به ازای هر شرایطی چه کاری مناسب است، بلکه اجازه می‌دهید ربات خود کاوش کند و تنها شما نتیجه نهایی را تشویق یا تنبیه می‌کنید. به این شیوه یادگیری، یادگیری تقویتی می‌گویند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

در دو حالت پیش قرار بود ربات ورودی را به خروجی مرتبط کند. اما گاهی وقت‌ها تنها می‌خواهیم ربات بتواند تشخیص دهد که آنچه می‌بیند (یا می‌شنود و) را به نوعی به آنچه پیش‌تر دیده‌است ربط دهد بدون این‌که به‌طور مشخص بداند آن‌چیزی که دیده شده‌است چه چیزی است یا این‌که چه کاری در موقع دیدنش باید انجام دهد. ربات هوش‌مند شما باید بتواند بین صندلی و انسان تفاوت قایل شود بی‌آنکه به او بگوییم این نمونه‌ها صندلی‌اند و آن نمونه‌های دیگر انسان. در این‌جا برخلاف یادگیری با نظارت هدف ارتباط ورودی و خروجی نیست، بلکه تنها دسته‌بندی‌ی آن‌ها است. این نوع یادگیری که به آن یادگیری بی‌نظارت[۷] می‌گویند بسیار مهم است چون دنیای ربات پُر از ورودی‌هایی است که کسی برچسبی به آن‌ها اختصاص نداده اما به وضوح جزئی از یک دسته هستند.

یادگیری بی‌نظارت را می‌توان به صورت عمل کاهش بعد در نظر گرفت.

از آن‌جا که شما سرتان شلوغ است، در نتیجه در روز فقط می‌توانید مدت محدودی با رباتتان بازی کنید و به او چیزها را نشان دهید و نام‌شان را بگویید (برچسب‌گذاری کنید). اما ربات در طول روز روشن است و داده‌های بسیاری را دریافت می‌کند. در این‌جا ربات می‌تواند هم به خودی خود و بدون نظارت یاد بگیرد و هم این‌که هنگامی که شما او را راهنمایی می‌کنید، سعی کند از آن تجارب شخصی‌اش استفاده کند و از آموزش شما بهره بیش‌تری ببرد. ترکیبی که عامل هوشمند هم از داده‌های بدون برچسب و هم از داده‌های با برچسب استفاده می‌کند به یادگیری نیمه نظارتی می‌گویند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری با نظارت

یادگیری تحت نظارت، یک روش عمومی در یادگیری ماشین است که در آن به یک سیستم، مجموعه‌ای از جفت‌های ورودی خروجی ارائه شده و سیستم تلاش می‌کند تا تابعی از ورودی به خروجی را فرا گیرد. یادگیری تحت نظارت نیازمند تعدادی داده ورودی به منظور آموزش سیستم است. یادگیری تحت نظارت خود به دو دسته تقسیم می‌شود: رگرسیون و طبقه‌بندی. رگرسیون آن دسته از مسائل هستند که خروجی یک عدد پیوسته یا یک سری اعداد پیوسته هستند مانند پیش‌بینی قیمت خانه بر اساس اطلاعاتی مانند مساحت، تعداد اتاق خواب‌ها، و غیره و دسته طبقه‌بندی به آن دسته از مسائل گفته می‌شود که خروجی یک عضو از یک مجموعه باشد مانند پیش‌بینی اینکه یک ایمیل هرزنامه هست یا خیر یا پیش‌بینی نوع بیماری یک فرد از میان ۱۰ بیماری از پیش تعریف شده. با این حال رده‌ای از مسائل وجود دارند که خروجی مناسب که یک سیستم یادگیری تحت نظارت نیازمند آن است، برای آن‌ها موجود نیست. این نوع از مسائل چندان قابل جوابگویی با استفاده از یادگیری تحت نظارت نیستند. یادگیری تقویتی مدلی برای مسائلی از این قبیل فراهم می‌آورد. در یادگیری تقویتی، سیستم تلاش می‌کند تا تقابلات خود با یک محیط پویا را از طریق آزمون و خطا بهینه نماید. یادگیری تقویتی مسئله‌ای است که یک عامل که می‌بایست رفتار خود را از طریق تعاملات آزمون و خطا با یک محیط پویا فرا گیرد، با آن مواجه است. در یادگیری تقویتی هیچ نوع زوج ورودی خروجی ارائه نمی‌شود. به جای آن، پس از اتخاذ یک عمل، حالت بعدی و پاداش بلافصل به عامل ارائه می‌شود. هدف اولیه برنامه‌ریزی عامل‌ها با استفاده از تنبیه و تشویق است بدون آنکه ذکری از چگونگی انجام وظیفه آن‌ها شود.

یادگیری با نظارت آماری

تعریف ریاضی یادگیری با نظارت

در یادگیری با نظارت، مثال‌های آموزشی به صورت جفت‌های ( x i , y i {\displaystyle x^{i},y^{i}} x^{i},y^{i}) که در آن هر نمونه به همراه بر چسب آن داده شده‌اند و i {\displaystyle i} i اندیس هر مثال در مجموعه مثال‌های آموزشی D {\displaystyle D} Dاست. هدف در این یادگیری بدست آوردن تابع f {\displaystyle f} f است که بتواند برای نمونه‌های ورودی دیده نشده x {\displaystyle x} xبر چسب مناسب را برگرداند یعنی f ( x ) {\displaystyle f(x)} f(x) را. نمونه و برچسب هر دو می‌توانند یک بردار باشند. اگر برچسب یک عدد حقیقی باشد مسئله پیش روی ما «رگرسیون» (Regression) نامیده می‌شود. اگر برچسب یک عدد صحیح باشد به مسئله «طبقه‌بندی» (Classification) گفته می‌شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری بی‌نظارت

یادگیری بی‌نظارت یا یادگیری بدون نظارت (انگلیسی: Unsupervised Learning، در مقابل یادگیری بانظارت)، یکی از انواع یادگیری در یادگیری ماشین است. اگر یادگیری بر روی داده‌های بدون برچسب و برای یافتن الگوهای پنهان در این داده‌ها انجام شود، یادگیری، بدون نظارت خواهد بود.[۱] از انواع یادگیری بدون نظارت می‌توان به الگوریتم‌های خوشه‌بندی (Clustering)، تخصیص پنهان دیریکله (LDA) و جاسازی لغات (Word Embedding) اشاره کرد.

مثالی از یادگیری بی‌نظارت

از یادگیری نظارت نشده در دنیای امروز می‌توان مثال‌های متعددی زد. یکی از پُرکاربردترین آن‌ها پیشنهادهایی است که به کاربران در شبکه‌های اجتماعی داده می‌شود. به عنوان مثال در اینستاگرام داده‌های زیادی از هر کاربر از جمله علایق شخصی، کسانی که دنبال می‌کند، دنبال‌کنندگان او وجود دارد. اینستاگرام براساس این داده‌ها، ویژگی‌های کابران را تعیین کرده و آن‌ها را خوشه‌بندی می‌کند. در نهایت با توجه به خوشه‌ای که کاربر درون آن قرار گرفته‌است، پیشنهادهای متعددی به وی در جهت درگیر کردن بیشتر او با این شبکه اجتماعی می‌دهد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری تقویتی

هدف یادگیری تقویتی بخشی که از یادگیری ماشین است این است که چگونه عامل‌های نرم‌افزاری، باید یک عمل را مناسب محیط انتخاب کنند تا پاداش بهینه بیشینه شود. این رشته به دلیل کلی بودن، در بسیاری از رشته‌های دیگر از جمله نظریه بازی، تئوری کنترل، تحقیق در عملیات، تئوری اطلاعات، بهینه‌سازی مبتنی بر شبیه‌سازی، سیستم‌های چند عامل، هوشمند جمعی، آمار و الگوریتم‌های ژنتیکی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. در یادگیری ماشین، محیط به‌طور معمول به عنوان یک فرایند تصمیم‌گیری مارکوف (MDP) معرفی می‌شود. بسیاری از الگوریتم‌های یادگیری تقویتی از تکنیک‌های برنامه‌نویسی پویا استفاده می‌کنند. در الگوریتم‌های یادگیری تقویتی، فرضیه مبتنی بر دانش یک مدل دقیق ریاضی از MDP نیست، و هنگامی که مدل‌های دقیق غیرقابل دسترسی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. الگوریتم‌های یادگیری تقویتی در وسایل نقلیه خودران یا در یادگیری بازی در برابر حریف انسانی استفاده می‌شود.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

یادگیری دیکشنری پراکنده

یادگیری دیکشنری پراکنده یا فرهنگ لغت پراکنده یک روش یادگیری ویژگی است که در آن یک مثال آموزشی به عنوان ترکیبی خطی از توابع پایه ارائه می‌شود، و فرض بر این است که یک ماتریس پراکنده‌است. این مسئله از نوع به شدت سخت NP-hard است و حل تقریبی آن دشوار است. الگوریتم K-SVD یک روش اکتشافی معمول برای یادگیری دیکشنری پراکنده‌است. یادگیری دیکشنری پراکنده در چندین زمینه استفاده شده‌است. در دسته‌بندی، مسئله مشخص کردن کلاس‌هایی است که قبلاً دیده نشده‌اند متعلق به نمونه آموزشی اند. برای دیکشنری که در آن هر کلاس از قبل ساخته شده‌است، یک مثال آموزشی جدید با کلاس همراه است که به بهترین شکل توسط دیکشنری مربوطه نمایش داده می‌شود؛ مثلاً یادگیری دیکشنری پراکنده در تشخیص و جداسازی نویز تصویر استفاده شده‌است. ایده اصلی این است که تکه‌های تصویر تمیز و بدون نویز می‌تواند جداگانه توسط یک دیکشنری تصویری نشان داده شود، اما قسمت نویز نمی‌تواند.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

روش‌های جدید یادگیری ماشین

ماشین سازنده متغیر همبسته بالا  (HCVCM)

این الگوریتم یک مدل ترکیبی جدید برای بهبود مدلهای رگرسیون و مدلهای شبکه عصبی مصنوعی برای پیش‌بینی پدیده‌ها و عملکرد مواد است. ماشین سازنده متغیر همبسته بالا (HCVCM) سعی دارد متغیرهای جدیدی را به جای متغیرهای اولیه ایجاد کند که در بهبود دقت مدل‌ها موثرتر هستند. این متغیرها از متغیرهای اولیه با استفاده از توابع ریاضی متغیرهای جدیدی ایجاد می‌کند، به گونه ای که ارتباط بیشتری با خروجی و همبستگی کمتری با ورودی‌های دیگر دارند. در HCVCM سه مرحله وجود دارد. اول، با استفاده از چندین توابع ریاضی متغیرهای جدیدی ایجاد می‌کنند. سپس متغیرهای جدید انتخاب می‌شوند، که در مقایسه با متغیرهای اولیه ضریب همبستگی بیشتری با خروجی دارند. در مرحله سوم فقط متغیرهای جدیدی انتخاب می‌شوند که همبستگی آن‌ها کمتر از همبستگی بین متغیرهای اولیه است. این روش در سال ۲۰۲۰ توسط آیدین شیشه‌گران ارائه شد.

انجام پایان نامه برق قدرت سمینار پروژه مقاله های دانشجویی کارشناسی ارشد دکتری isi برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات برنامه نویسی کامسول spss

بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری ماشین

امروزه با توجه به گستردگی زبان‌های برنامه‌نویسی، علاقه‌مندان به این بخش از هوش مصنوعی از زبان‌های مختلفی استفاده می‌کنند. پُراستفاده‌ترین این زبان‌ها عبارتند از:

    پایتون

    متلب

    جاوا

    آر

    جاوا اسکریپت

    سی‌شارپ

    اسکالا

بهترین زبان برنامه‌نویسی برای یادگیری ماشین کدام است؟

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که بهترین زبان برنامه‌نویسی برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین وجود ندارد. چرا که این مسئله کاملاً وابسته به موردی است که برنامه‌نویس می‌خواهد برای آن موضوع کدنویسی کند. بعنوان مثال فردی تنها می‌خواهد مفاهیم اولیه یادگیری ماشین را فراگیرد. برای چنین شخصی استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی با محیط قابل فهم و آسان کفایت می‌کند.

ممکن است فرد دیگری در فرایند یادگیری ماشین نیاز به پردازش تصویر داشته باشد. در چنین حالتی زبان‌های متلب و پایتون بهترین گزینه هستند. چرا که کتابخانه‌های قوی برای پردازش تصویر دارند. در حالتی که افراد بخواهند در تئوری‌های مربوط به یادگیری ماشین عمیق شده و از روش‌های آماری خاص استفاده کنند گزینه مناسب R خواهد بود. البته سی شارپ که به تازگی با ارائه عمومی مدل بیلدر وارد این مبحث شده (قبل از این هم از مدل بیلدر در برخی فناوری‌های خود مانند bing استفاده کرده بود) قطعاً حرف‌های زیادی در این زمینه خواهد داشت. همچنین با توجه به سادگی استفاده از آن و تنها با تسلط به زبان #C و حتی با دانش اندک ریاضی محبوبیت خود را به دست می‌آورد.

انجام پایان نامه ادبیات انگلیسی

انجام پایان نامه ادبیات عرب

انجام پایان نامه ارشد ادبیات

انجام پایان نامه ارشد ادبیات فارسی

انجام پایان نامه ارشد برق

انجام پایان نامه ارشد برق قدرت

انجام پایان نامه ارشد برق مخابرات

انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی شهری

انجام پایان نامه ارشد جوشکاری

انجام پایان نامه ارشد روانشناسی عمومی

انجام پایان نامه ارشد زبان

انجام پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری

انجام پایان نامه ارشد صنایع

انجام پایان نامه ارشد طراحی شهری

انجام پایان نامه ارشد طراحی صنعتی

انجام پایان نامه ارشد عمران زلزله

انجام پایان نامه ارشد عمران مدیریت ساخت

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد مدیریت

انجام پایان نامه ارشد مدیریت ساخت

انجام پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه ارشد معماری

انجام پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه ارشد مکانیک طراحی کاربردی

انجام پایان نامه ارشد منابع طبیعی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه ارشد مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد هوافضا

انجام پایان نامه ارشد و دکتری

انجام پایان نامه الهیات و معارف اسلامی

انجام پایان نامه با آباکوس

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه برق

انجام پایان نامه برق قدرت

انجام پایان نامه برق کنترل

انجام پایان نامه بهداشت محیط

انجام پایان نامه بیوانفورماتیک

انجام پایان نامه پروپوزال مقاله

انجام پایان نامه پیام نور

انجام پایان نامه تبدیل انرژی

انجام پایان نامه تبریز

انجام پایان نامه تجارت الکترونیک

انجام پایان نامه تحلیل محتوا

انجام پایان نامه تخصصی کارشناسی ارشد معماری

انجام پایان نامه تربیت بدنی

انجام پایان نامه تهران

انجام پایان نامه حسابداری اصفهان

انجام پایان نامه حقوق بین الملل

انجام پایان نامه حقوق تجارت بین الملل

انجام پایان نامه حقوق جزا

انجام پایان نامه حقوق خصوصی

انجام پایان نامه حقوق عمومی

انجام پایان نامه حقوق مالکیت فکری

انجام پایان نامه حقوقی

انجام پایان نامه حمل و نقل

انجام پایان نامه حوزه

انجام پایان نامه خاک و پی

انجام پایان نامه در اصفهان

انجام پایان نامه در اهواز

انجام پایان نامه در مشهد

انجام پایان نامه دکترا

انجام پایان نامه دکتری ادبیات فارسی

انجام پایان نامه دکتری برق

انجام پایان نامه دکتری برق الکترونیک

انجام پایان نامه دکتری برق قدرت

انجام پایان نامه دکتری جامعه شناسی

انجام پایان نامه دکتری صنایع غذایی

انجام پایان نامه دکتری عمران

انجام پایان نامه دکتری کامپیوتر

انجام پایان نامه دکتری معماری

انجام پایان نامه دکتری مکانیک

انجام پایان نامه دکتری مهندسی شیمی

انجام پایان نامه دکتری مهندسی صنایع

انجام پایان نامه رشته جغرافیا

انجام پایان نامه رشته حقوق

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه رشته مدیریت

انجام پایان نامه رشته مکانیک

انجام پایان نامه رشته مهندسی صنایع

انجام پایان نامه رشته هنر

انجام پایان نامه روان شناسی

انجام پایان نامه روانشناسی بالینی

انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی

انجام پایان نامه ریاضی مالی

انجام پایان نامه زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زبان شناسی

انجام پایان نامه زلزله

انجام پایان نامه زنجیره تامین

انجام پایان نامه ساخت و تولید

انجام پایان نامه سازه های دریایی

انجام پایان نامه سازه های هیدرولیکی

انجام پایان نامه شبکه عصبی

انجام پایان نامه شهرسازی

انجام پایان نامه شیلات

انجام پایان نامه شیمی آلی تجزیه

انجام پایان نامه صنایع

انجام پایان نامه صنایع غذایی

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه علوم اجتماعی

انجام پایان نامه علوم انسانی

انجام پایان نامه علوم دامی

انجام پایان نامه علوم قرآن و حدیث

انجام پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران آب

انجام پایان نامه عمران در اصفهان

انجام پایان نامه عمران در شیراز

انجام پایان نامه فلسفه

انجام پایان نامه فلوئنت

انجام پایان نامه فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه فنی مهندسی

انجام پایان نامه فیزیک

انجام پایان نامه فیزیولوژی ورزشی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با قیمت مناسب

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زبانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع غذایی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک در اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد

انجام پایان نامه کارشناسی روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی مکانیک

انجام پایان نامه کارشناسی مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامپیوتر در شیراز

انجام پایان نامه گردشگری

انجام پایان نامه مالی

انجام پایان نامه متلب

انجام پایان نامه محیط زیست

انجام پایان نامه مدیریت پروژه

انجام پایان نامه مدیریت دولتی

انجام پایان نامه مدیریت ساخت

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

انجام پایان نامه معماری

انجام پایان نامه معماری ارشد

انجام پایان نامه معماری داخلی

انجام پایان نامه معماری کارشناسی

انجام پایان نامه مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی آب

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه نجوم

انجام پایان نامه نرم افزار

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هوش مصنوعی

انجام پایان نامه و مقاله پروژه

انجام پایان نامه ورزشی

انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پروژه c++

انجام پروژه ارشد

انجام پروژه اس پی اس اس

انجام پروژه استوری لاین

انجام پروژه اقتصاد سنجی

انجام پروژه اقتصاد مهندسی

انجام پروژه الکترونیک

انجام پروژه ایتبس

انجام پروژه ایویوز

انجام پروژه با پایتون

انجام پروژه با پروتئوس

انجام پروژه با کامسول

انجام پروژه با متلب

انجام پروژه با نرم افزار ونسیم

انجام پروژه بتن

انجام پروژه برای خارج از کشور

انجام پروژه برای کسری خدمت

انجام پروژه برق الکترونیک قدرت

انجام پروژه برق قدرت

انجام پروژه برنامه نویسی

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه برنامه نویسی جاوا

انجام پروژه برنامه نویسی دانشجویی

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه پایان نامه

انجام پروژه پایان نامه ارشد

انجام پروژه پایانی کارشناسی

انجام پروژه پایگاه داده

انجام پروژه پردازش تصویر با پایتون

انجام پروژه پردازش تصویر با متلب

انجام پروژه پروپوزال

انجام پروژه پریمیر

انجام پروژه پلکسیس

انجام پروژه پویایی سیستم

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه تحلیل پوششی داده ها

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه تخصصی عمران

انجام پروژه ترجمه فارسی به انگلیسی

انجام پروژه ترنسیس

انجام پروژه تهویه مطبوع

انجام پروژه جامعه شناسی

انجام پروژه جاوا

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه جوشکاری اصطکاکی

انجام پروژه جی آی اس

انجام پروژه حسابداری در اکسل

انجام پروژه حقوقی

انجام پروژه حین خدمت سربازی

انجام پروژه خاک

انجام پروژه خلاصه نویسی

انجام پروژه خودرو

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه دانشجویی gis

انجام پروژه دانشجویی ارزان

انجام پروژه دانشجویی برق

انجام پروژه دانشجویی فوری

انجام پروژه دیگسایلنت

انجام پروژه راهسازی

انجام پروژه راهسازی با اتوکد

انجام پروژه راهسازی دستی

انجام پروژه راینو

انجام پروژه رباتیک

انجام پروژه رشنال رز

انجام پروژه رگرسیون

انجام پروژه روانشناسی

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه ریاضی

انجام پروژه زبان انگلیسی

انجام پروژه زیرنویس

انجام پروژه زیست شناسی

انجام پروژه ساختمان داده

انجام پروژه سالیدورک

انجام پروژه سربازی

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه سیستم دینامیک

انجام پروژه سمینار

انجام پروژه سی شارپ

انجام پروژه سیلواکو

انجام پروژه سیمولینک متلب

انجام پروژه شبکه عصبی با متلب

انجام پروژه شبکه های کامپیوتری

انجام پروژه شبیه سازی

انجام پروژه شبیه سازی با آرنا

انجام پروژه شبیه سازی با متلب

انجام پروژه شبیه سازی برق

انجام پروژه شبیه سازی کامسول

انجام پروژه شهرسازی

انجام پروژه طراحی اجزا

انجام پروژه طراحی شهری

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه طراحی لوگو

انجام پروژه طراحی معماری

انجام پروژه طراحی وب

انجام پروژه طرح توجیهی

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه علوم انسانی

انجام پروژه علوم تربیتی

انجام پروژه عمران اب

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه فاز 2 معماری

انجام پروژه فرانت اند

انجام پروژه فریلنسری

انجام پروژه فلک

انجام پروژه فوری

انجام پروژه فولاد

انجام پروژه فولاد دانشجویی

انجام پروژه فولاد و بتن

انجام پروژه فیزیک

انجام پروژه کارآموزی

انجام پروژه کارشناسی

انجام پروژه کارشناسی ارشد

انجام پروژه کارشناسی برق

انجام پروژه کامپایلر

انجام پروژه کامفار

انجام پروژه کپتیویت

انجام پروژه کسر خدمت سربازی

انجام پروژه کسری حین خدمت

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پروژه کنترل خطی

انجام پروژه کنترل غیرخطی

انجام پروژه گراف

انجام پروژه گرافیکی

انجام پروژه گرس هاپر

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه گوسین

انجام پروژه لاتکس

انجام پروژه لب ویو

انجام پروژه لمپس

انجام پروژه لومریکال

انجام پروژه لومیون

انجام پروژه لیزرل

انجام پروژه لیسانس

انجام پروژه لینگو

انجام پروژه لینوکس

انجام پروژه ماشین لرنینگ

انجام پروژه مالی

انجام پروژه مالی حسابداری

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه متمتیکا

انجام پروژه مدار چاپی

انجام پروژه مدیریت استراتژیک

انجام پروژه معماری دانشجویی

انجام پروژه موشن گرافیک

انجام پروژه مقاله

انجام پروژه میپل

انجام پروژه نت لوگو

انجام پروژه نرم افزار

انجام پروژه نقشه کشی

انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه های خارجی

انجام پروژه های دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی اصفهان

انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک

انجام پروژه های دانشجویی برق

انجام پروژه های دانشجویی حسابداری

انجام پروژه های دانشجویی در شیراز

انجام پروژه های دانشجویی زبان انگلیسی

انجام پروژه های دانشجویی زیست شناسی

انجام پروژه های دانشجویی صنایع غذایی

انجام پروژه های دانشجویی عمران

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر

انجام پروژه های دانشجویی معماری

انجام پروژه های طراحی صنعتی

انجام پروژه های نرم افزاری

انجام پروژه و پایان نامه دانشجویی

انجام پروژه و تحقیق دانشجویی

انجام پروژه و حل تمرین

انجام پروژه و کسری خدمت

انجام پروژه واقعیت افزوده

انجام پروژه ورد

انجام پروژه وردپرس

انجام پروژه وریلاگ

انجام پروژه ونسیم

انجام پروژه ویزیو

انجام پروژه ی آباکوس

انجام پروژه یادگیری تقویتی

انجام پروژه یادگیری عمیق

انجام پروژه یادگیری ماشین

انجام پروژه یونیتی

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

انجام خدمات پایان نامه

انجام سمینار و پایان نامه

انجام فصل 4 پایان نامه

انجام کارهای آماری پایان نامه روانشناسی

انجام مقاله isi

انجام مقاله پژوهشی

انجام مقاله دانشجویی

انجام مقاله در اصفهان

انجام مقاله در شیراز

انجام مقاله مروری

انجام مقاله معماری

انجام مقاله و پایان نامه

مراحل انجام یک پایان نامه ارشد

هزینه انجام پایان نامه مکانیک

انجام پایان نامه سازه

انجام پروژه سی پلاس پلاس

 انجام سمینار و پایان نامه

 انجام سمینار كارشناسی ارشد

انجام سمینار كارشناسی ارشد برق

انجام سمینار کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام سمینار كارشناسی ارشد عمران

انجام سمینار حقوق

انجام سمینار شیمی

انجام سمینار دکتری

انجام پایان نامه تاریخ

انجام پایان نامه ارشد فقه و حقوق

قیمت مقاله دانشجویی

انجام تحقیق دانشجویی فوری

هزینه نوشتن مقاله دانشجویی

انجام پایان نامه و پروژه های دانشجویی

سایت برای نوشتن مقاله

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله isi برق

انجام مقاله isi عمران

انجام مقاله isi در اصفهان

انجام مقالات isi

قیمت انجام مقاله isi

هزینه انجام مقاله isi

مراحل انجام مقاله isi

چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

انجام تضمینی پایان نامه

انجام صفر تا صد پایان نامه

قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

انجام مقاله علمی پژوهشی قیمت

سفارش انجام مقاله

موسسه نگارش مقاله علمی پژوهشی

قیمت انجام مقاله

انجام سمینار دانشجویی

انجام سمینار کارشناسی ارشد مهندسی نفت

انجام سمینار ارشد عمران

سمینار کارشناسی ارشد برق

نمونه سمینار کارشناسی ارشد روانشناسی

درس سمینار در مدیریت صنعتی

موضوع پایان نامه عمران سازه

قیمت پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه دکتری عمران سازه

موضوع پایان نامه کارشناسی عمران

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت مالی

انجام پایان نامه اقتصاد

انجام پایان نامه اقتصاد سنجی

انجام پایان نامه اقتصاد انرژی

انجام پایان نامه دکتری اقتصاد

انجام پایان نامه ارشد اقتصاد

انجام پایان نامه علوم اقتصادی

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

موسسه پایان نامه نویسی

موسسات انجام پایان نامه

انجام پایان نامه با کیفیت

موسسه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری عمران سازه

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام پایان نامه دکتری در شیراز

مراحل انجام پروژه راهسازی

دفترچه محاسبات پروژه راهسازی

انجام پروژه راهسازی با civil 3d

صفر تا صد پروژه راهسازی

نحوه انجام پروژه راهسازی به صورت دستی

کنترل پروژه راهسازی

انجام پروژه راهسازی دانشجویی

انجام پروژه بتن دانشجویی

انجام پروژه بتن با ایتبس

مراحل انجام پروژه بتن

مراحل انجام پروژه بتن به صورت دستی

انجام پروژه فولاد دستی

انجام پروژه فولاد با ایتبس

انجام پروژه فولاد عمران

انجام شبیه سازی متلب

انجام شبیه سازی مقالات برق قدرت

انجام شبیه سازی مقاله

انجام شبیه سازی کامسول

انجام شبیه سازی پایان نامه

انجام شبیه سازی با r

انجام شبیه سازی با ns2

انجام شبیه سازی با کلودسیم

انجام شبیه سازی دینامیک مولکولی

انجام پروژه اپن فوم

انجام پروژه اپنسیس

انجام پروژه اجزا محدود با متلب

انجام پروژه سی اف دی

انجام مقاله ای اس ای

انجام مقاله روانشناسی

انجام مقاله در مشهد

انجام مقاله q1

انجام مقاله نویسی

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

حداکثر زمان دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

هزینه نوشتن پایان نامه

قوانین پایان نامه ارشد

انجام مقالات علمی پژوهشی

چاپ مقاله آی اس آی

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

چاپ مقاله در مجلات خارجی

چاپ مقاله در الزویر

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر isi

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

انجام پروژه آب و فاضلاب دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی مکانیک

انجام پروژه های دانشجویی روانشناسی

انجام پروژه های دانشجویی شهرسازی

انجام پروژه های دانشجویی برنامه ریزی شهری

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی صنایع

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مواد

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی نفت

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی پلیمر

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی آب

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی عمران

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی برق

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مکانیک

انجام پروژه های دانشجویی فناوری اطلاعات

انجام پروژه با نرم افزار گمز

انجام پروژه متن کاوی

انجام پروژه متره و برآورد دانشجویی

انجام پروژه متلب مهندسی برق کنترل

انجام پروژه متلب کامپیوتر

انجام پایان نامه رایانش ابری

انجام پایان نامه راه و ترابری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد راه و ترابری

انجام پایان نامه ارشد عمران راه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش از دور

انجام پایان نامه ارشد نقشه برداری

انجام پروژه ارشد برق

سفارش پایان نامه دکتری

مراحل انجام مقاله پژوهشی

انجام چاپ مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله حسابداری

انجام مقاله همایشی

انجام مقاله عمران

انجام مقاله صنایع غذایی

انجام مقاله کلاسی

انجام مقاله کارشناسی

انجام مقاله رشته کامپیوتر

انجام مقاله داده کاوی

انجام مقاله محیط زیست

انجام مقاله مدیریت

انجام مقاله مهندسی پزشکی

انجام مقاله مهندسی برق

انجام مقاله مخابرات

چگونه مقاله به isi بفرستیم

درخواست مقاله isi

گرفتن پذیرش مقاله

پذیرش مقالات خارجی

استعلام مقاله isi

سایت isi برای دانلود مقاله

سفارش انجام پایان نامه ارشد

درخواست انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه ارشد

سفارش مقاله و پایان نامه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تبدیل انرژی

انجام پروپوزال مهندسی صنایع

زمینه های پژوهشی مهندسی صنایع

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت پروژه

مراحل انجام پروژه بتن دانشجویی

آموزش گام به گام پروژه بتن

پروژه بتن آرمه

مراحل انجام پروژه فولاد

اموزش طراحی دستی پروژه فولاد

پروژه فولاد کارشناسی عمران

پروژه آماده متلب رایگان

انجام پروژه بهینه سازی با متلب

شبیه سازی در متلب

آموزش سیمولینک متلب

شبیه سازی سیستم های کنترل در متلب

شبیه سازی سیستم های غیرخطی در متلب

شبیه سازی مقاله در متلب

سفارش شبیه سازی مقاله

مقالات شبیه سازی شده برق کنترل

اموزش شبیه سازی مقاله

شبیه سازی مونت کارلو

انجام پروژه دانشجویی شبیه سازی با arena

انجام پروژه های درسی عمران

انجام پروژه های دانشجویی نقشه برداری

انجام پروژه mininet

انجام پروژه برنامه نویسی در اصفهان

انجام پروژه مهندسی آب و فاضلاب

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی

انجام پروژه مهندسی پزشکی

قیمت انجام پروژه های دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی فیزیک

انجام پروژه های دانشجویی پاورپوینت

انجام پروژه معماری کامپیوتر

انجام پروژه برنامه نویسی اندروید

انجام پروژه برنامه نویسی پایتون

پیشنهاد پروژه برنامه نویسی برای تمرین

دانلود پایان نامه مدیریت ساخت

نمونه پروپوزال مدیریت پروژه و ساخت

پایان نامه فناوری اطلاعات و ارتباطات

موضوع پایان نامه فناوری اطلاعات سلامت

موضوع رساله دکتری مدیریت فناوری اطلاعات

موضوع پایان نامه مهندسی فناوری اطلاعات

انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

انجام رساله دکتری معماری

رساله دکتری حسابداری

انجام رساله دکتری مکانیک

انجام پروژه دکتری برق

انجام پروژه های دکتری

انجام پایان نامه دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی

انجام پروژه فرترن

صفر تا صد پایان نامه ارشد

هزینه نوشتن مقاله isi

چاپ مقاله آی اس آی

سفارش نوشتن مقاله isi

هزینه نوشتن مقاله مروری

شرایط چاپ مقاله در مجلات خارجی

خدمات پذیرش مقاله

درخواست ثبت مقاله

مراحل انجام مقاله علمی پژوهشی

روش انجام مقاله علمی پژوهشی

مقاله کنفرانسی عمران

روش مقاله نویسی برای همایش

نحوه پذیرش مقاله در کنفرانس

نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی روانشناسی

موضوع پایان نامه کارشناسی روانشناسی

فصل های پایان نامه کارشناسی روانشناسی

نمونه مقاله مروری روانشناسی

آموزش گام به گام نوشتن مقاله مروری

چگونه مقاله مروری بنویسیم

نمونه مقاله مروری مهندسی

انجام امور پایان نامه

انجام سریع پروژه دانشجویی

انجام پروژه کارشناسی کامپیوتر

موضوع پروژه برنامه نویسی

پایان نامه عمران گرایش مدیریت ساخت

موضوع پایان نامه مهندسی عمران مدیریت ساخت

پروپوزال مدیریت صنعتی

رساله دکتری مدیریت صنعتی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی

موضوع پایان نامه مدیریت صنعتی گرایش تولید و عملیات

بهترین موسسه انجام پایان نامه حقوق

انجام رساله دکتری حقوق

موضوع پایان نامه ارشد حقوق بین الملل

موضوع پایان نامه حقوق خصوصی تجارت

انجام تضمینی پایان نامه اصفهان

دانلود پایان نامه روابط بین الملل

موضوع پایان نامه حقوق دریایی

موضوع پایان نامه در مورد داوری بین المللی

موضوع تحقیق برای حقوق بین الملل عمومی

پروپوزال ارشد حقوق بین الملل

انجام پایان نامه حقوق مالی

انجام پایان نامه حقوق محیط زیست

انجام پایان نامه جامعه شناسی

انجام پایان نامه روابط بین الملل

انجام پایان نامه ارشد علوم سیاسی

انجام پایان نامه ارشد علوم پایه

انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی

انجام پایان نامه عمران سازه

انجام پایان نامه ارشد حمل و نقل

موضوع پایان نامه ارشد عمران آب و سازه های هیدرولیکی

موضوع پایان نامه مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی

نمونه پروپوزال سازه های هیدرولیکی

انتخاب موضوع پایان نامه عمران ژئوتکنیک

انجام پروژه دانشجویی ژئوتکنیک

موضوع رساله دکتری ژئوتکنیک

نمونه پروپوزال عمران ژئوتکنیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زلزله

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق قدرت

انجام پایان نامه ارشد مخابرات

قیمت پایان نامه کارشناسی ارشد برق

پایان نامه کارشناسی ارشد مخابرات سیستم

موضوع ارائه برای درس تجارت الکترونیک

موضوع پایان نامه بازاریابی الکترونیک

انجام پایان نامه دکتری الکترونیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد الکترونیک

انجام پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک

انجام رساله دکتری صنایع

مشاوره پایان نامه مهندسی صنایع

پایان نامه دکتری صنایع

انجام سمینار کارشناسی ارشد عمران

دانلود مقاله برای درس سمینار کارشناسی ارشد

نمونه سمینار کارشناسی ارشد شیمی

نمونه سمینار کارشناسی ارشد حقوق جزا

نمونه سمینار کارشناسی ارشد حقوق بین الملل

انجام سمینار ارشد شیمی

انجام سمینار مهندسی صنایع

انجام سمینار رشته کامپیوتر

انجام سمینار فوری

موضوعات پیشنهادی پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی

پروپوزال ارشد تبدیل انرژی

سمینار مکانیک تبدیل انرژی

موضوع پایان نامه ارشد تبدیل انرژی

نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه دکترا مکانیک

انجام پروژه ارشد مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی مواد

انجام پایان نامه مهندسی هسته ای

انجام پایان نامه مهندسی هوافضا

نمونه پایان نامه هوافضا

نمونه سمینار کارشناسی ارشد هوافضا

انجام پایان نامه مهندسی شهرسازی

موضوع پایان نامه ارشد عمران محیط زیست

موضوع پایان نامه ژئوتکنیک

پایان نامه ارشد زلزله

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

موضوعات جدید صنایع غذایی

پایان نامه ارشد صنایع غذایی

پروژه های صنایع غذایی

موضوع مقاله های صنایع غذایی

پروژه کارشناسی صنایع غذایی

مراحل مقاله isi

صفر تا صد نوشتن مقاله isi

هزینه نوشتن مقاله isc

هزینه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

نوشتن مقاله با کمترین هزینه

نوشتن مقاله isi تضمینی

روش تحقیق در مقاله نویسی

هزینه نوشتن مقاله دکتری

مقاله نویسی برای دکتری

هزینه چاپ مقاله در مجلات q1

Isi ثبت مقاله

شرایط چاپ مقاله در isi

چاپ مقاله در سریعترین زمان

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد هنر

انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

مشاوره پایان نامه مدیریت

مراحل نوشتن پایان نامه ارشد پیام نور

دانلود کتاب آموزش پروژه راهسازی

انجام پروژه راهسازی در هشت دقیقه

پروژه راهسازی کارشناسی عمران

دانلود مقاله شبیه سازی شده با متلب

دانلود رایگان مقاله شبیه سازی کامپیوتری

پیاده سازی مقاله

پروژه دیپ لرنینگ

پروژه کارشناسی ماشین لرنینگ

انجام پروژه یادگیری ماشین با پایتون

انجام پروژه دانشجویی یادگیری ماشین

انجام پروژه یادگیری عمیق در پایتون

انجام پروژه های برنامه نویسی پایتون

پروژه های کامپیوتری

انجام پروژه های برنامه نویسی متلب

انجام پروژه مهندسی نرم افزار

قیمت پروژه های برنامه نویسی

قیمت خرید مقاله isi

چاپ مقالات در مجلات isi

مدت زمان چاپ مقاله در isi

نحوه نوشتن مقاله مروری سیستماتیک

پروپوزال شبکه های عصبی

انجام پایان نامه مکاترونیک

پایان نامه ارشد صنایع بهینه سازی

پایان نامه کاردانی عمران

انجام پروژه پایتون فوری

پروژه های آموزشی تمرینی پایتون

قیمت برنامه نویسی پایتون

انجام پروژه متلب در تبریز

دانلود پروژه کنترل خطی با متلب

انجام پروژه های متلب در اصفهان

انجام پروژه متلب در اهواز

انجام پروژه متلب در مشهد

انجام تحقیق دانشجویی روانشناسی

انجام تحقیق دانشجویی علوم تربیتی

آموزش مقاله نویسی برای مبتدیان

تایپ مقاله دانشجویی

لیست ژورنال های isi مهندسی عمران

لیست ژورنال های معتبر عمران

نگارش مقاله isi

سفارش مقاله علمی پژوهشی

نحوه نوشتن مقاله isi به انگلیسی

هزینه داوری مقالات isi

تهیه پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه ارشد هوش مصنوعی

انجام پروژه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه دکترا معماری کامپیوتر

تازه های علوم دامی

دانلود پایان نامه علوم دامی

انجام سمینار کارشناسی ارشد برق

پروژه آماده کامسول

آموزش شبیه سازی با کامسول

رفع اشکال کامسول

انجام پروژه کامسول

انجام دادن پروژه کامسول

کاربرد نرم افزار کامسول در صنعت

آموزش مقاله کامسول

شبیه سازی دینامیک مولکولی با نرم افزار گرومکس

آموزش شبیه سازی دینامیک مولکولی

مقاله شبیه سازی دینامیک مولکولی

کاربرد شبیه سازی دینامیک مولکولی

جزوه آموزش دینامیک مولکولی

شبیه سازی ترانسفورماتور در متلب

آموزش سیمولینک متلب در کنترل

شبیه سازی ماشین های الکتریکی در متلب

شبیه سازی سرو موتور در متلب

شبیه سازی موتور dc در متلب

شبیه سازی مدار rlc در متلب

موضوع پایان نامه حقوق جزا

موضوع پایان نامه حقوق نفت و گاز

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل

نمونه کامل پروپوزال حقوق بین الملل

تحقیق تجارت بین الملل

موضوعات پایان نامه حقوق تجارت

انجام رساله دکتری حسابداری

پروپوزال دکتری حسابداری

انجام پروپوزال ارشد حسابداری

قیمت پایان نامه ارشد حسابداری

انجام کارهای پایان نامه

مراحل پایان نامه کارشناسی

آموزش گام به گام پروژه راه با civil 3d

دانلود پروژه راهسازی با civil 3d

دانلود پروژه کامل راهسازی با تمام جزئیات

دانلود پروژه راهسازی کامل همراه با نقشه ها

آموزش پروژه راهسازی با اتوکد

مراحل انجام پروژه متره و برآورد

چگونگی انجام پروژه متره

خرید پروژه متره و برآورد

پروژه دانشجویی متره و برآورد

دفترچه متره و برآورد

پروژه متره و برآورد ساختمان 4 طبقه بتنی

دانلود پروژه متره ساختمان فولادی

دانلود پروژه های دانشجویی عمران

نمونه پروژه دانشجویی عمران

انجام پروژه های دانشجویی ارشد عمران

پروژه نرم افزار کامپیوتر

دانلود رایگان پروژه دانشجویی کامپیوتر

پروژه آماده کامپیوتر

پروژه آماده شبکه کامپیوتری

دانلود رایگان پروژه کاردانی کامپیوتر

موضوع پروژه کارشناسی کامپیوتر طراحی سایت

انجام پروژه برق عملی

انجام پروژه های متلب مهندسی برق

انجام پروژه های دانشجویی برق در اصفهان

انجام پروژه مهندسی برق قدرت

انجام پروژه الکترونیک اصفهان

انجام پروژه avr

انجام پروژه الکترونیک تهران

انجام پروژه برق صنعتی

پروژه الکترونیک صنعتی

پروژه کامل واقعی عملی حسابداری

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی

دانلود پایان نامه کارشناسی مدیریت دولتی

مشاوره پایان نامه دکتری

رساله دکتری مشاوره

موضوع رساله دکتری مدیریت دولتی

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی گرایش خط مشی

پایان نامه برند ورزشی

پایان نامه تغذیه ورزشی

جدیدترین موضوعات پایان نامه مدیریت ورزشی

پایان نامه بازاریابی ورزشی

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت

قیمت مقاله آماده

قیمت نوشتن مقاله داخلی

قیمت هر صفحه مقاله

تحقیق و مقاله دانشجویی

قیمت مقاله isi

قیمت تحقیق دانش آموزی

انجام تحقیق دانشجویی ارزان

انجام تحقیق دانشجویی حقوق

هزینه انجام تحقیق دانشجویی

سفارش تحقیق انلاین

انجام پروژه های دانشجویی در انقلاب

انجام پروپوزال دانشجویی

دانلود پایان نامه

قیمت پایان نامه آماده

صفر تا صد نوشتن پایان نامه

تاریخ دفاع پایان نامه ارشد

آموزش مقاله نویسی isi pdf

نحوه نوشتن مقاله انگلیسی

ساختار نوشتن مقاله

نوشتن مقاله isi قیمت

نحوه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

خرید مقاله آماده ترجمه شده

تحقیق آماده

خرید مقاله علمی پژوهشی

تهیه مقاله isi

تهیه مقاله علمی

نگارش مقاله علمی پژوهشی داخلی

ساختار مقاله علمی پژوهشی

مجلات isi با پذیرش سریع

چاپ مقاله در مجلات jcr

نحوه چاپ مقاله در isi

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی

هزینه چاپ مقاله در مجلات خارجی

هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی

مراحل ارسال و پذیرش مقاله

بهترین مجله برای چاپ مقاله

پایان نامه ارشد مکاترونیک

پایان نامه های کارشناسی ارشد مکاترونیک

دانلود رایگان پایان نامه زنجیره تامین

موضوع پایان نامه در مورد زنجیره تامین

نمونه پروژه زنجیره تامین

بررسی تاثیر متقابل عوامل مدیریت زنجیره تامین و مدیریت ارتباط با مشتری

دانلود پایان نامه لجستیک

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت زنجیره تامین سبز

پایان نامه زنجیره تامین حلقه بسته

پایان نامه در مورد زنجیره تامین سبز

دانلود سمینار تبدیل انرژی

دانلود رایگان پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی

تحقیق صنایع غذایی

مقاله کاربرد کامپیوتر در صنایع غذایی

نرم افزار های رشته صنایع غذایی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه صنایع غذایی

پایان نامه کارشناسی صنایع

نمونه پایان نامه ارشد صنایع

انجام پروپوزال ارشد

انجام پایان نامه ارشد مالی

مراحل انجام پروپوزال ارشد

هزینه نوشتن سمینار

یک نمونه سمینار کارشناسی ارشد

انجام پاورپوینت

سمینار و پایان نامه ارشد

سمینار آماده کارشناسی ارشد برق قدرت

دانلود رایگان سمینار کارشناسی ارشد برق قدرت

دانلود رایگان سمینار کارشناسی ارشد کامپیوتر

سمینار آماده کارشناسی ارشد کامپیوتر

ویرایش سمینار

نمونه پروژه درس سمینار

جزوه سمینار حقوق

موضوع پیشنهادی سمینار حقوق خصوصی

سمینار رشته حقوق

دانلود سمینار حقوقی

دانلود رایگان سمینار حقوق خصوصی

سمینار حقوق بین الملل

سمینار حقوق عمومی

نمونه سمینار کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی

ایده پایان نامه مهندسی پزشکی

موضوع پایان نامه مهندسی پزشکی توانبخشی

پایان نامه های مهندسی پزشکی بیوالکتریک

پایان نامه دکترا مهندسی پزشکی

موضوع روش تحقیق در مهندسی پزشکی

موضوع پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی

مشاوره انتخاب موضوع پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه ارشد ادبیات انگلیسی

انجام پایان نامه رشته زبان انگلیسی

نوشتن پایان نامه به زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زمین شناسی

انجام پایان نامه ارشد زمین شناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی

انجام پروژه های زمین شناسی

انجام پروژه دانشجویی مدیریت ساخت

هزینه داوری مقاله علمی پژوهشی

هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه

قیمت مقاله علمی پژوهشی

قیمت تالیف مقاله

موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شیمی گرایش جداسازی

موضوع پروژه کارشناسی مهندسی شیمی

موضوعات تحقیقاتی مهندسی شیمی

انجام پروژه دانشجویی کامپیوتر

نمونه پایان نامه کارشناسی مکانیک

موضوعات پروپوزال تبدیل انرژی

نمونه پروپوزال شبیه سازی

پایان نامه ارشد مکانیک خودرو

موضوع پایان نامه مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات

موضوع پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه فناوری اطلاعات

موضوعات مرتبط با مدیریت دولتی

موضوع نمونه پروژه اقتصاد سنجی

داده پروژه های اقتصاد سنجی

آزمون تصریح مدل در ایویوز

دانلود رایگان پروژه ونسیم

انجام پروژه سیستم داینامیک

مدل ونسیم

پروژه با ونسیم

پروژه تحلیل سیستم ها در مهندسی صنایع

مثال حل شده ونسیم

پروژه های avr با کدویژن

پایان نامه مهندسی شیمی

خرید پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

انواع پروژه های شهرسازی

پروژه طراحی شهری دانشجویی

نمونه پروژه های شهرسازی

انجام پروژه های ساده آماده درس رباتیک

دانلود رایگان آموزش گام به گام و تصویری انجام پروژه فولاد

مراحل انجام پروژه فولاد دستی

آموزش پروژه فولاد با ایتبس

کتاب آموزش پروژه فولاد

دانلود پایان نامه حقوق عمومی

دانلود رایگان پایان نامه حقوق جزا

موضوع رساله دکتری حقوق عمومی

دانلود رایگان پروپوزال حقوق بین الملل

چاپ مقاله ایمپکت دار

هزینه چاپ مقاله isi

هزینه قیمت انجام مقاله کنفرانسی

موضوع تحقیق صنایع غذایی

انجام کارهای آماری مقاله

انجام امور آماری پایان نامه

نحوه تحلیل آماری پایان نامه

انجام پایان نامه زیست شناسی

پروژه بتن عمران

انجام تحقیق روانشناسی

چاپ مقاله علمی پژوهشی وزارتین

شرایط چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی

چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی

هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی

هزینه چاپ مقاله در elsevier

ارائه مقاله در کنفرانس داخلی

ثبت مقاله در isi

مراحل پذیرش مقاله isi

شرایط پذیرش مقاله در isi

مراحل مقاله نویسی به ترتیب

مراحل نوشتن پژوهش

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت مالی

موضوعات مدیریت مالی

موضوع پایان نامه مدیریت کسب و کار

موضوع پایان نامه اقتصاد مالی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه داروسازی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه حقوق خصوصی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه ارشد علوم سیاسی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه حوزه

موضوعات پیشنهادی پایان نامه حقوق جزا

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مدیریت ساخت

موضوعات پیشنهادی پایان نامه حقوق بین الملل

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مهندسی صنایع

موضوعات پیشنهادی پایان نامه برنامه ریزی درسی

پروپوزال دکتری مدیریت صنعتی

دانلود پروژه کارشناسی مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات

موضوع پروژه کارشناسی فناوری اطلاعات

پایان نامه کارشناسی مکانیک خودرو

دانلود رایگان پروژه متلب

مقاله پردازش تصویر با متلب

انجام رساله دکترا در شیراز

ثبت سفارش مقاله

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران سازه های هیدرولیکی

موضوع پایان نامه عمران گرایش زلزله

انجام تز دکتری برق

موضوع پایان نامه کارشناسی برق قدرت

انجام پروژه های سیمولینک متلب

پروژه های مدار مخابراتی

جدول زمان بندی انجام پایان نامه

موضوع پایان نامه جامعه شناسی

موضوع تحقیق مبانی جامعه شناسی

دانلود پایان نامه دکتری جامعه شناسی

موضوع پایان نامه جامعه شناسی سیاسی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه گردشگری

نمونه پایان نامه کارشناسی جغرافیا

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت جهانگردی

انجام پایان نامه جغرافیا

انجام پروژه درس یادگیری ماشین

پروژه ماشین لرنینگ با پایتون

انجام پروژه دانشگاهی

انجام فوری پروژه دانشجویی

انجام پروژه های شبیه سازی مهندسی شیمی

شبیه سازی مقاله با متلب

شبیه سازی tcsc در متلب

مقاله های شبیه سازی شده پردازش تصویر

انجام پروژه دکترا

چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی به صورت تضمینی

چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان

هزینه چاپ مقاله کنفرانسی

هزینه چاپ سریع مقاله isi

هزینه چاپ مقاله isi چقدر است

شرایط ثبت مقاله در isi

هزینه نوشتن و چاپ مقاله isi

انجام پروژه استاتا

پروژه اقتصاد سنجی استاتا

انجام پایان نامه هواشناسی

کانال تلگرام انجام پروژه های دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه های دانشجویی معماری در اصفهان

قیمت پروژه کارشناسی کامپیوتر

نمونه کار برنامه نویسی پایتون

پروژه های تمرینی پایتون

موضوع پروژه های ساده پایتون

آموزش ساخت پروژه با پایتون

آموزش پروژه محور پایتون رایگان

پروژه شبکه های کامپیوتری و زیرساخت های شبکه

موضوع پروژه کارشناسی شبکه های کامپیوتری

انجام پروژه اکسل

انجام پروژه vba

هزینه فرمول نویسی در اکسل

پروژه اکسل حسابداری

موضوعات پیشنهادی پایان نامه بهداشت محیط

اکسپت تضمینی مقاله isi

چاپ تضمینی مقاله jcr

هزینه چاپ تضمینی مقاله اسکوپوس

شبیه سازی سیلواکو

موضوع پروژه مهندسی نرم افزار

پاورپوینت پروژه مهندسی نرم افزار

انجام پروژه مبانی کامپیوتر

انجام پروژه دانشجویی بازاریابی

انجام پروژه های دانشجویی مدیریت بازرگانی

پروژه کارشناسی مدیریت دولتی

دانلود رایگان پروژه طراحی شفت

پروژه طراحی چرخدنده

پروژه های دانشجویی c++

انجام پروژه صنعتی

راه اندازی سیستم های اتوماسیون صنعتی

پروژه های برنامه نویسی plc

پروژه های صنعتی plc

انجام پروژه های متلب عمران

انجام پروژه های درسی رشته عمران

انجام پروژه نقشه کشی صنعتی

اموزش نت لوگو

لوگو اینترنت

انجام پروژه تری دی مکس

پروژه مدل سازی تحقیق در عملیات

کاربرد تحقیق در عملیات در مدیریت پروژه

نرم افزار طرح توجیهی رایگان

قیمت طرح توجیهی با کامفار

انجام پایان نامه دکتری در مشهد

موضوع پایان نامه ارشد جغرافیا

پروپوزال رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری

پروژه کارشناسی جغرافیا

نمونه یک مقاله مروری

نحوه نوشتن مقاله مروری pdf

طرز نوشتن چکیده مقاله مروری

آموزش مقاله نویسی برای دانش آموزان

رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی

انجام پایان نامه رباتیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد داده کاوی

انجام پایان نامه رشته کشاورزی

انجام پایان نامه دکتری کشاورزی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کشاورزی

موضوع پروپوزال حسابداری

خرید موضوع پایان نامه ارشد

خرید پایان نامه ارشد برق

انجام پروژه کارشناسی ارشد برق

موضوع پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی

موضوع پایان نامه فیزیولوژی ورزشی

موضوعات پایان نامه ارشد فیزیولوژی ورزشی تندرستی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی

پروپوزال فیزیولوژی ورزشی

موضوع پایان نامه مدیریت صنعتی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت صنعتی

موضوع پایان نامه مدیریت پروژه

دانلود رایگان مقاله کنفرانسی فارسی

خرید مقاله کنفرانسی

چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم

انواع مقالات کنفرانسی

هزینه انجام مقاله علمی پژوهشی

هزینه پذیرش مقاله علمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی با داوری سریع

هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی فوری

چاپ مقاله در یک هفته

مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

هزینه نگارش مقاله همایشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی پولی

نحوه نوشتن تحقیق کلاسی

زمان پذیرش مقاله isi

مزایای مقاله isc

هزینه نگارش و اکسپت مقالات

انجام پایان نامه مهندسی برق

انجام پایان نامه مهندسی عمران

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ژئوتکنیک

انجام پروژه پایان نامه عمران

نمونه سمینار کارشناسی ارشد مهندسی مواد

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی مواد

پایان نامه کارشناسی مهندسی مواد

دانلود رایگان پایان نامه بهداشت محیط

موضوع پروپوزال بهداشت محیط

انجام پایان نامه ارشد hse

موضوع پروپوزال پایان نامه ارشد hse

پروپوزال آماده رایگان بهداشت حرفه ای

موضوع پروژه پایان نامه بهداشت محیط

موضوع تحقیق برای درس مدیریت مالی

مقاله مدیریت مالی رایگان

مقالات مدیریت مالی 2020

موضوع پایان نامه مدیریت مالی 2019

موضوع رساله دکتری مدیریت مالی

انجام پایان نامه ارشد الکترونیک

انجام پروژه های دانشجویی تلگرام

سفارش پروژه برنامه نویسی اندروید

انجام پروژه های رشته کامپیوتر

نمونه پروژه sql

نمونه دیتابیس sql

انجام پروژه طراحی الگوریتم

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

سورس پروژه های سی پلاس پلاس

کد های برنامه نویسی سی پلاس پلاس

آموزش پروژه محور سی پلاس پلاس

انجام پروژه دانشجویی برق قدرت

دانلود پروژه دانشجویی برق

خرید پروژه برق

انجام پروژه cst

انجام کار معماری در منزل

دانلود پروژه های دانشجویی معماری

خرید پروژه دانشجویی معماری

انجام پروژه نقشه کشی معماری

موسسات انجام مقاله

خرید تحقیق دانشجویی

انجام کارهای مقاله

سفارش پروژه

ماشین لرنینگ در فیزیک

ماشین لرنینگ گوگل

ماشین لرنینگ در بورس

انجام سریع پروژه متلب

انجام پروژه حسابداری اکسل

انجام پروژه حسابداری در منزل

پروژه دانشجویی حسابداری

انجام سمینار کارشناسی ارشد مکانیک

دانلود پروژه فرترن

برنامه کد های آماده فرترن

کدنویسی فرترن

سفارش پروژه فوری

کتاب پروژه بتن

دانلود آموزش گام به گام انجام پروژه راهسازی بصورت دستی

انجام پروژه بارگذاری

آموزش انجام پروژه راهسازی

موضوع پروژه راهسازی

انواع پروژه راهسازی

انجام پروژه civil 3d

انجام پروژه اکسل دانشجویی

قیمت پروژه های اکسل

استخدام برنامه نویس اکسل

دانلود فایل اکسل کنترل پروژه

انجام تمرین اکسل

دانلود رایگان پروژه اقتصاد سنجی با eviews

داده های اقتصاد سنجی

انجام پروژه برای کسر خدمت سربازی

طرح پژوهشی کسر خدمت سربازی

پروژه کسری خدمت اتکا

پروژه کسر خدمت لیسانس

پروژه کسر خدمت ترجمه

مراکز ارائه دهنده پروژه برای کسر خدمت سربازی

پروژه کسری خدمت دانشگاه مالک اشتر

پروژه کسر خدمت ارتش

انجام پروژه متلب مهندسی صنایع

نمونه برنامه های سی شارپ

سفارش برنامه نویسی سی شارپ

پروژه ثبت اطلاعات با سی شارپ

برنامه های ساخته شده با سی شارپ

پروژه آماده پردازش تصویر در متلب

سایت پروژه های آماده متلب

پروژه متلب فیزیک

انجام پروژه متلب برق قدرت

خرید پروژه شبیه سازی

انجام پروژه های arena

پروژه مهندسی شیمی

دانلود کارآموزی مهندسی شیمی

دانلود پروژه طرح و اقتصاد کارخانه مهندسی شیمی

پروژه مهندسی نفت

چگونه شبیه سازی مقالات را پیدا کنیم

دانلود رایگان شبیه سازی مقالات برق قدرت

شبیه سازی آماده متلب

شبیه سازی مقاله دینامیک سیستم های قدرت

پروژه کارشناسی برق قدرت با شبیه سازی

شبیه سازی مقاله برق با متلب

مقالات پیاده سازی شده

کلید واژه های مدیریت مالی

مقاله مدیریت مالی 2021

پایان نامه دکتری مالی

موضوعات پایان نامه مدیریت دولتی

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش مالی

نمونه پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

نگارش پایان نامه در مشهد

انجام پایان نامه علوم پزشکی

انجام پایان نامه رشته عمران

دانلود رایگان پایان نامه ارشد عمران مدیریت ساخت

پایان نامه های مهندسی و مدیریت ساخت

انجام پایان نامه دکترای صنایع

انجام پایان نامه مهندسی

موضوع پایان نامه مهندسی صنایع گرایش مدیریت پروژه

نمونه چکیده پایان نامه حقوق

دانلود رایگان متن کامل پایان نامه حقوق

موضوع رساله دکتری فقه و حقوق

دانلود پایان نامه رشته حقوق عمومی

دانلود رایگان پایان نامه حقوق بین الملل

دانلود رایگان پایان نامه محیط زیست

رساله دکتری محیط زیست

موضوع پایان نامه زیست شناسی

انجام پایان نامه میکروبیولوژی

پایان نامه زیست شناسی سلولی مولکولی

پروپوزال ارشد زیست شناسی

پایان نامه ارشد ژنتیک مولکولی

موضوع پایان نامه زمین شناسی زیست محیطی

پایان نامه زمین شناسی مهندسی

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد زمین شناسی

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت زنجیره تامین

پروژه کارشناسی زنجیره تامین

موضوع پایان نامه ارشد لجستیک

پروژه لجستیک و زنجیره تامین

بررسی تاثیر مدیریت زنجیره تامین سبز بر عملکرد سازمان

نوشتن پایان نامه عربی

قیمت پایان نامه ارشد زبان انگلیسی

پروژه کارشناسی محیط زیست

موضوعات محیط زیست

پروژه در مورد آلودگی محیط زیست

استخراج مقاله از پایان نامه

موسسه معتبر استخراج مقاله از پایان نامه

قیمت مقاله دکتری

انجام تحقیقات دانشجویی

لیست ژورنال های رایگان isi

لیست مجلات رایگان برای چاپ مقاله

مجلات علمی پژوهشی روانشناسی با داوری سریع

کار عملی روش تحقیق در روانشناسی

موضوع تحقیق برای درس روش تحقیق حقوق

دانلود مقاله روش تحقیق در مدیریت

قیمت پایان نامه ارشد سال ۱۴۰۰

ارسال مقاله به کنفرانس های خارجی

نوشتن مقاله چقدر طول میکشد

انجام پروژه بهینه سازی چند هدفه

دانلود رایگان پروژه gis

پروژه gis شهرداری

انجام پروژه arcgis

انجام پروژه gis در اصفهان

انجام پروژه جغرافیا

انجام پروژه های دانشجویی جغرافیا

انجام پروژه تکلا استراکچر

حل تمرین شبیه سازی با ارنا

انجام پروژه ns2

پروژه های شبیه سازی شده با متلب

پروژه های شبیه سازی با ارنا

دانلود رایگان پروژه شبکه های عصبی با متلب

انجام پروژه های شبکه های عصبی

انجام پروژه شبکه عصبی با پایتون

پروژه طراحی گیربکس طراحی اجزا 2

انجام پروژه فناوری اطلاعات

انجام پروژه های مهندسی نرم افزار

انجام پروژه های دانشگاهی رشته کامپیوتر

انجام پروژه تحقیقات بازار

پروژه تحلیل سیستم با ونسیم

انجام پروژه دیالوکس

انجام پروژه داده کاوی با پایتون

مقاله بیس حسابداری 2020

مقاله بیس مدیریت صنعتی 2020

مقاله بیس بازاریابی 2020

مقاله isi دیجیتال مارکتینگ

مقالات isi بازاریابی صنعتی

انجام پروژه های دانشجویی برق با متلب

انجام پروژه های مخابراتی

انجام پروژه سنجش از دور

پایان نامه دکتری مدیریت ساخت

انواع پروپوزال مدیریت

پروپوزال مدیریت منابع انسانی

موضوعات جدید در مدیریت ساخت

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مهندسی عمران مدیریت ساخت

مقالات مدیریت پروژه و ساخت

سمینار و روش تحقیق مدیریت ساخت

پیشنهاد موضوع پایان نامه

موضوع پایان نامه روانشناسی

موضوع پایان نامه حوزوی

موضوع پایان نامه حسابداری

موضوع پایان نامه دکتری معماری ارشد انرژی

موضوع پایان نامه ارشد معماری منظر اسلامی

دانلود پایان نامه ادبیات کودک

موضوعات ادبیات تطبیقی

گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله با هزینه کم

اخذ پذیرش مقاله علمی پژوهشی داخلی

شرایط پذیرش مقاله در مجلات علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی معماری

انجام مقالات isi پزشکی

پایان نامه مدیریت صنعتی pdf

موضوعات پایان نامه دکتری تحقیق در عملیات

پروژه مدیریت صنعتی پیام نور

انجام پایان نامه حسابداری در مشهد

نوشتن قیمت پایان نامه ارشد حسابداری

موضوع برای درس روش تحقیق رشته حسابداری

موضوع پایان نامه حسابداری 2020

پایان نامه نویس حسابداری

موضوع پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

دانلود رایگان پروپوزال برنامه ریزی روستایی

موضوعات پایان نامه شهرسازی

موضوع مقاله رشته شهرسازی

موضوع پایان نامه آمایش سرزمین

پروژه جغرافیای شهری

قیمت پایان نامه کارشناسی معماری

پایان نامه طراحی شهری pdf

موضوع پایان نامه شهرسازی برنامه ریزی شهری

دانلود رایگان پایان نامه کارشناسی ارشد شهرسازی

عناوین پایان نامه ارشد طراحی شهری

انجام پایان نامه ریاضی ارشد کاربردی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ریاضی محض

انجام پروژه ریاضی با میپل

انجام پروژه ریاضی مهندسی

انجام پروژه مدیریت ریسک

انجام پروژه برنامه ریزی استراتژیک

انجام پروژه برنامه ریزی تولید

انجام پروژه برنامه ریزی شهری

پروژه حسابداری pdf

انجام تمرین حسابداری

نمونه پاورپوینت سمینار کارشناسی ارشد

نمونه سمینار کارشناسی ارشد پیام نور

نمونه سمینار کارشناسی ارشد کامپیوتر

نمونه سمینار کارشناسی ارشد عمران

موضوع درس سمینار رشته روانشناسی

کلاهبرداری سایت متلب پروژه

ماشین لرنینگ در مهندسی عمران

ماشین لرنینگ در مهندسی مکانیک

قیمت انجام پروژه ایتبس

انجام پروژه طراحی سوله

ساخت پروژه های رباتیک

انجام spss پایان نامه

هزینه انجام spss پایان نامه

انجام پروژه spss

پایان نامه دکتری تاریخ

پایان نامه ارشد تاریخ اسلام

انجام پایان نامه دکتری پردازش تصویر

پروپوزال پردازش تصویر

پروژه رایانش ابری

پایان نامه امنیت در رایانش ابری

پروژه در مورد محاسبات ابری

مقاله رایانش ابری doc pdf

فیلم آموزش ns2

آموزش پیشرفته ns2

دانلود نرم افزار ns3 برای ویندوز

قیمت پایان نامه ارشد کامپیوتر

نمونه پروژه متلب

سفارش پروژه متلب

انجام پروژه پردازش تصویر در متلب

انجام پروژه متلب مهندسی شیمی

انجام پروژه متلب مکانیک

انجام پروژه متلب در شیراز

انجام پروژه متلب محاسبات عددی

انجام پروژه متلب سریع

مقاله معماری isi

موضوعات مقاله isi

انجام مقاله حقوقی

انجام پیاده سازی داده کاوی

نمونه پروژه درس کارشناسی داده کاوی

پروژه داده کاوی با متلب

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت منابع انسانی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بحران

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت دانش

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بیمه

پروژه ویژه گرایش صنعتی

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی داخلی

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی بین الملل

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک

پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک

موضوع رساله دکتری مدیریت بازرگانی

پروژه مدیریت بازرگانی کارشناسی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بازرگانی

صفر تا صد پایان نامه کارشناسی ارشد

موضوع پایان نامه حقوق بین الملل

روش تحقیق حقوق بین الملل

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق بین الملل

موضوع پایان نامه حقوق بین الملل محیط زیست

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک

انجام پایان نامه در کرج

پروپوزال مدیریت فناوری اطلاعات

موضوع پایان نامه مدیریت منابع اطلاعاتی

موضوعات جدید فناوری اطلاعات

مقاله مروری چیست

دانلود مقاله مروری فارسی

دانلود قالب مقاله مروری

مشارکت در چاپ مقاله

شماره تلفن مقاله نویس

قرارداد نوشتن مقاله

هزینه سابمیت مقاله

پایان نامه مشهد

انجام مقاله و پروژه

برنامه پردازش تصویر

استخدام سفارش کار فریلنسری پریمیر

دانلود پروژه پایگاه داده

انجام پروژه های sql

پروژه sql server رایگان

انجام پروژه پکت تریسر

کلاس آموزش نرم افزار پلکسیس سه بعدی

شبیه سازی مقاله کنترل چند متغیره

کنترل چند متغیره در متلب

پروژه جایگزین خدمت دانشگاه دفاع ملی

پروژه جایگزین خدمت بنیاد ملی نخبگان

پروژه جایگزین خدمت دانشگاه تهران

انجام دریافت پروژه عملی صنعتی حسابداری

پروژه کسر خدمت دانشگاه امام حسین

پروژه کسری خدمت مشهد

جزوه تحلیل خطر دکتر آشتیانی

انجام پروژه متلب در اصفهان

انجام پروژه های دانشجویی هنر

انجام پروژه شبکه عصبی

انجام پروژه دیپ لرنینگ

کد یادگیری عمیق در پایتون

انجام پروژه با trnsys

پروژه فرترن cfd

پروژه cfd با فرترن

راهنمای گام به گام انجام پروژه های فولاد و بتن

قیمت پروژه فولاد

آموزش گام به گام فاز 2 معماری

قیمت طراحی فاز 2 معماری

نقشه فاز 2 معماری با جزئیات کامل

انجام پروژه قدرت

پروژه برق قدرت رایگان

پروژه مهندسی کنترل

انجام پروژه الکترونیک قدرت

پروپوزال اتوماسیون صنعتی

انجام پروژه کارورزی

انجام پروژه کوانتوم اسپرسو

انجام پروژه کریر

انجام پروژه کسری خدمت سربازی

پروژه کسری خدمت قرارگاه خاتم الانبیا

انجام پروژه میکروکنترلر avr

طراحی و ساخت افکت های موشن گرافیک

کد نویسی در متمتیکا

انجام پروژه مدیریت مالی

پروژه دانشجویی مدیریت صنعتی

انجام پروژه ماکسول

انجام پروژه مینی تب

انجام پروژه نرم افزاری

نرم افزار نت لوگو

انجام پروژه برنامه نویسی php

انجام پروژه برنامه نویسی سی شارپ

انجام پروژه برنامه نویسی r

انجام پروژه تایپ و ترجمه

کاربرد تحقیق در عملیات در حسابداری

کاربرد تحقیق در عملیات در کشاورزی

مراحل انجام نرم افزار تحقیقات بازار

هزینه واحد مقاله آموزش تحقیقات بازار

انجام پروژه ترجمه انگلیسی به فارسی

انجام پروژه hspice

انجام پروژه اتوکد دانشجویی

نمونه پروژه eviews

پروژه داده آماری با نرم افزار ایویوز

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه امار

آموزش شبیه سازی سلول خورشیدی با لومریکال

مدل سازی سیستم های دینامیکی

انجام پروژه با اکسل

انجام پروژه با نرم افزار ees

انجام پروژه ی spss

پروژه های جالب سی شارپ

انجام تمرینات متلب

هزینه پروژه متلب

انجام پروژه متلب در رشت

انجام پروژه سه بعدی

انجام پروژه سازه های فولادی

قیمت پروژه وردپرس

دانلود رایگان پروژه طراحی سایت با وردپرس

انجام پروژه wordpress

پروژه دانشجویی طراحی سایت با وردپرس

انجام پروژه دانشجویی رویت

انجام پروژه درسی

انجام پروژه دانشجویی معماری ارزان

پروژه رباتیک با متلب

پروژه ساده رباتیک

پروژه درس روش تحقیق معماری

پروژه درس روش تحقیق کامپیوتر

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی

نرم افزار ترجمه فیلم

انجام پروژه زنجیره مارکوف

زنجیره مارکوف مونت کارلو

شبیه سازی مونت کارلو با متلب

نوشتن مقاله با قیمت پایین

تحقیق آماده دانش آموزی رایگان

نوشتن مقاله isi معماری

هزینه چاپ مقاله در ieee

مجلات isi که زود جواب میدهد

لیست مجلات isi تامسون رویترز

انجام پایان نامه پرستاری

انجام پایان نامه پردازش تصویر

انجام پایان نامه پزشکی عمومی

انجام پایان نامه جرم

موضوع پایان نامه اقتصاد محیط زیست

انجام پروژه power bi

انجام پروژه pspice

انجام پروژه pscad

انجام پروژه  pdms

انجام پروژه plaxis

انجام پروژه پایتون python

انجام پروژه opensees

انجام پروژه با omnet

انجام پروژه با opnet

انجام پروژه it

انجام پروژه uml

انجام پروژه unity

انجام پروژه udec

انجام پروژه rstudio

انجام پروژه rsm

انجام پروژه hec ras

انجام پروژه با نرم افزار r

انجام پروژه eviews

انجام پروژه etabs

انجام پروژه eplan

انجام پروژه envi

انجام پروژه etap

انجام پروژه weap

انجام پروژه working model

انجام پروژه با weka

انجام پروژه ls dyna

انجام پروژه latex

انجام پروژه labview

انجام پروژه lca

انجام پروژه ledit

انجام پروژه deep learning

انجام پروژه html

انجام پروژه hfss

انجام پروژه hec hms

انجام پروژه hmi

انجام پروژه gambit

قیمت هزینه مراحل انجام یک پروژه های gis

انجام پروژه های با gams

انجام پروژه fpga

انجام پروژه fluent

انجام پروژه flow3d

انجام پروژه fsi

انجام پروژه fem

انجام پروژه dea

انجام پروژه های dsp متلب

انجام پروژه django

انجام پروژه dss

انجام پروژه design expert

پروژه انجام شده با dialux

انجام پروژه sap

موضوع پایان نامه مهندسی صنایع گرایش مالی

موضوع پایان نامه مهندسی صنایع بهینه سازی سیستم ها

قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

هزینه پایان نامه ارشد دانشگاه دولتی

انجام پایان نامه کشاورزی

انجام پایان نامه gis

موضوعات پایان نامه پروپوزال gis

انجام تحلیل آماری با spss

انجام spss روانشناسی

انجام پایان نامه ارشد mba

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

انجام پایان نامه ارشد عمران مشهد

انجام پایان نامه ارشد معماری در مشهد

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی گرایش تحول

سفارش مقاله isi قیمت

لیست پروژه های کسر خدمت

پروژه کسری خدمت سپند

انجام پروپوزال دکتری

انجام مقاله isi معماری

چاپ مقاله isi در مشهد

انجام پروژه خستگی با اباکوس

انجام پروژه اکسس

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه لاراول

انجام پروژه به زبان اسمبلی

انجام پروژه طراحی وب سایت

انجام پروژه طرح نهایی معماری

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی

ثبت مقاله دانشجویی

انجام پروژه تصمیم گیری چند معیاره

انجام پروژه حمل و نقل

انجام پروژه حسابرسی

انجام پروژه دانشجویی حسابداری

انجام پروژه خوشه بندی

انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت

انجام پایان نامه روانشناسی ارشد

انجام پروژه r

انجام پایان نامه مدیریت رسانه

عوامل موثر در مدیریت کارگاههای عمرانی جهت پیشرفت پروژه ها

انجام پایان نامه داروسازی

انجام پایان نامه دندانپزشکی

انجام پایان نامه ارشد مکاترونیک

انجام مقاله فوری

انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

انجام پایان نامه حقوق خانواده

انجام ارائه دانشجویی

انجام پایان نامه مکانیک سیالات

انجام پروژه اکسپرت چویس

انجام پروژه cfd

انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

انجام پایان نامه ارشد حقوق

انجام پروژه نظریه بازی ها

انجام پروژه طراحی صنعتی

انجام پروژه زمین شناسی

انجام پروژه opnet

انجام پایان نامه خارج از کشور

انجام پروژه مکاترونیک

انجام پایان نامه شیمی

آموزش نرم افزار سری های زمانی در r

انجام پایان نامه ارشد مدیریت جهانگردی